ناریخ: دوشنبه 16 آذر 1394 - شناسه حبر: 9532

راهیابی اختراع پزشک تربت حیدریه به جشنواره بین المللی اختراعات

راهیابی اختراع پزشک تربت حیدریه به جشنواره بین المللی اختراعات

اختراع عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه به مرحله نهایی جشنواره بین المللی جایزه بزرگ اختراعات کشور راه پیدا کرد.

ایده دکتر حسن اژدری زرمهری، با عنوان 'اورکسین آ' یا 'آگونیست گیرنده نوع 1'، به عنوان داروی ضد درد، موفق شد به مرحله نهایی نخستین رویداد جایزه بزرگ اختراعات بین المللی در کشور راه یابد.

این پزشک مبتکر در خصوص ایده خود گفت: داروهای خانواده اپیوئیدی موجب ایجاد بی‏دردی شدید شده و موثرترین شیوه کاهش درد هستند که در این میان مورفین بهترین داروی ایجادکننده بی‏دردی شناخته شده، اما ایجاد مقاومت و وابستگی به آنها استفاده مکرر از آنها را محدود می کند.

اژدری زرمهری افزود: شناسایی دارویی که بتواند بیدردی شدید در حد مورفین ایجاد کندولی عوارض جانبی تحمل و وابستگی به آن را نداشته و یا اینکه اثرات تحمل و وابستگی به مرفین را کاهش دهد از راهبردهای اصلی تحقیقات در زمینه درد است.

جشنواره بین المللی جایزه بزرگ اختراعات ایران با حضور مخترعان، متخصصان و سرمایه گذاران و با حمایت سازمان ها و نهادهای علمی و فناوری کشور و استادانی همچون پروفسور مجید سمیعی، برترین جراح مغز و اعصاب جهان پایه گذاری شده است.

بیش از دو هزار ایده و اختراع از داخل و خارج کشور به نخستین دوره این جشنواره ارائه شده که در سه مرحله جداگانه باهم به رقابت می پردازند.

دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه سه شهرستان تربت حیدریه، مه ولات و زاوه و جمیعتی در حدود یک میلیون نفر در مناطق جنوبی استان خراسان رضوی را زیر پوشش خدمات خود دارد.

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
3
پربیننده ترین خبرها
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft