ناریخ: شنبه 25 مهر 1394 - شناسه حبر: 6829

احداث اولین مجتمع فرهنگی- مذهبی امام حسین (ع) برای خدمت به کاروانهای پیاده و زائرین در تربت حیدریه

احداث اولین مجتمع فرهنگی- مذهبی  امام حسین (ع) برای خدمت به کاروانهای پیاده و زائرین در تربت حیدریه

خیر گرامی حاج غلامرضا پوررضا مجتمع فرهنگی مذهبی امام حسین (ع) را  برای ارائه خدمت بهتر به کاروانهای پیاده و زائرین امام رضا (ع) احداث می کند.

این خیر، مسجد امام حسین(ع) را سال 73 در میدان آزادی در ملک شخصی اش به مساحت 450 متر با هزینه خودش در دو طبقه احداث نموده است و بیش از 20 سال است که در امور مذهبی و فرهنگی منطقه ای که کم بر خوردار است کمک شایانی نموده و از آنجائیکه مسجد امام حسین (ع) در مسیرعبور و مرور زائرین امام هشتم (ع) بخصوص کاروانهای پیاده قرار گرفته است مورد استقبال بیشتر این عزیزان می باشد.بنابر این در سال 91 خیر بزرگوار برای خدمت رسانی بهتر به اهالی این منطقه و زائرین آقا علی ابن الموسی الرضا و کاروانهای پیاده، تصمیم گرفت مجتمع فرهنگی مذهبی امام حسین (ع) را در جوار این مسجد در ملک شخصی اش به مساحت 400 متر مربع ،با هدف ارائه خدمت به کاروانها ی پیاده و کلیه زائرین احداث کند که در مهر ماه سال جاری موفق شد پس از طی مراحل اخذ مجوز، کلنگ احداث مجتمع فرهنگی مذهبی امام حسین (ع) را در میدان آزادی ، جنب مسجد بزند. وی این مجتمع را نیز وقف مسجد امام حسین (ع) نموده است.

 این مجتمع قرار است در سه طبقه ساخته شود که دو طبقه آن سالن هایی برای بر گزاری مراسم ها و همایشهایی در راستای امور فرهنگی- مذهبی و اسکان زائرین پیاده در نظر گرفته شده است، دریک طبقه آن نیز آشپزخانه، پارکینگ و دفتر امور فرهنگی این مجتمع است که قرار است با راه اندازی آن بیش از پیش به امور فرهنگی این منطقه کمک شود. همچنین با توجه به استقبال زائرین به خصوص کاروانهای پیاده از مسجد امام حسین (ع) و مشکلاتی که برای خدمت رسانی بهتر به این  عزیزان وجود داشت، مجتمع به سرویسهای بهداشتی، حمام، تأسیسات گرمایشی و سرمایشی و کلیه لوازم اولیه که مورد نیاز کاروانها و زائرین است مجهز می شود .

 این مجتمع با تأسیسات و سازه مدرن و با هزینه ای بالغ بر 800 میلیون تومان در سه طبقه احداث و در مدت زمانی دو تا سه سال آینده به صورت کامل به بهره برداری خواهد رسید،  ضمن اینکه فاز اول آن تا یکسال آینده مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

 این خیر گرامی آمادگی دارد در صورتیکه هر نهاد دولتی و خصوصی جهت احداث در مانگاه ، کلینیک، پایگاه انتقال خون و یا حمام زمینی نیاز دارند اقدام به واگذاری ملک جهت احداث نماید .

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
3
پربیننده ترین خبرها
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft