ناریخ: شنبه 25 مهر 1394 - شناسه حبر: 6828

مداحی عشق است اگرتبدیل به کاسبی نشود

مداحی عشق است اگرتبدیل به کاسبی نشود

علیرضا احمدی

 مداحی عشق است و مداحان عاشق، حال اگر این تناسب از حالات خود خارج و شکل کاملا مادی بخود بگیرد فاجعه است. البته ناگفته نماند هستند مداحان دلسوخته و عاشقی که اَجر خود را از ائمه می گیرند که حساب آنها جدا و قابل احترام هستند.

  طرف ما کاسبانی هست که با آهنگهای روز و حدیثهای من درآوردی که همیشه از طرف مراجع عالیقدر تکذیب می شوند سعی دارند مستمعین را بگریانند .

متأسفانه آنچه که امروز دارد در شهرمان باب می شود؛ هزینه های کلانی است که در ایام محرم توسط بعضی هیئت ها در این زمینه صرف و یا بهتر بگوییم حیف و میل می گردد. در حالی که می توان آن را در جایی دیگر که به مراتب ثوابش بیشتر است خرج نمود. جهت یاد آوری؛ بودجه سالیانه اداره ورزش و جوانان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی 28 میلیون تومان است و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با 3000 عضو اصلا بودجه قابل ذکری ندارد .

آیا بهتر نیست بزرگواران سردمدار بعضی هیئات بجای این هزینه های سر سام آور ، مقداری از  آن را صرف پرورش فکری و جسمی و  مقداری دیگر را برای رفع معضلات اقتصادی محرومین همان هیئت های خود هزینه نمایند؟ تا نه فقط در ایام محرم و عزاداری بلکه در طول سال درب آن بر روی قشر نوجوان ،جوان و محروم در زمینه های سالم فعالیتهای اجتماعی، ورزشی و  فرهنگی باز باشد.

 عزیزان !! مردم با روضه های مداحان دلسوخته و عاشق، گریه می کنند ولی به نوای مداحان آنچنانی فقط گوش می دهند. این تفاوت از زمین تا آسمان است .بیائید برای یکبارکه شده دل را خانه تکانی کنید، دست از ژست های آنچنانی بردارید، امام حسینی اندیشه کنید و برای ارتقاء بینش فکری، عقلی و جسمی حتی در هیأت ها گام بلندی برداریم تا برای نسل آینده ماندگار شود.

باور کنید خنداندن کودکان گرسنه و یتیم هنگامی که گرد محرومیت از چهره شان زدوده میشود اگر ثوابی بیشتر از گریاندن آنها نداشته باشد مسلما کمتر نخواهد داشت.

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
40
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft