ناریخ: شنبه 25 مهر 1394 - شناسه حبر: 6812

رئیس اداره ورزش و جوانان تربت حیدریه تأکید کرد: لزوم مشارکت شورای شهر و شهرداری در توسعه زیر ساخت های ورزشی

رئیس اداره ورزش و جوانان تربت حیدریه تأکید کرد: لزوم مشارکت شورای شهر و شهرداری در توسعه زیر ساخت های ورزشی

 

سیاست وزارت ورزش و جوانان سرمایه گذاری در رشته هائی است که خروجی مثبت دارند.

رئیس اداره ورزش و جوانان تربت حیدریه با اشاره به اینکه بودجه و اعتبارات به این نهاد مهم بسیار کم است، افزود: آن مقدار بودجه ای هم که اختصاص داده می شود باید در رشته هائی هزینه شود که دارای خروجی مثبتی باشند.

سید حمیدرضا امینی در نشست خبری با خبرنگاران تربت حیدریه به مناسب هفته تربیت بدنی افزود: سیاست وزارتخانه ورزش و جوانان بر این است تا شهرستان در رشته هائی که در مسابقات استانی، کشوری و بین المللی حضور دارد وحائز عناوینی می شود سرمایه گذاری کند، هر چند که این سرمایه گذاری و اعتبارات بسیار ناچیز و کم است.

 وی اظهار کرد: بودجه به ورزش شهرستانها بر اساس اعتبارات وزارت ورزش و جوانان و جمعیت هر شهرستان اختصاص داده می شود و در همین راستا سال گذشته در مجموع ۵۰۰ میلیون ریال به این شهرستان اختصاص یافت که در نهایت ۵۰ درصد بودجه واگذار شد.

 امینی تصریح کرد: به دلیل اینکه بیماری ها افزایش یافته، گرایش مردم به ورزش بیشتر از گذشته شده و با توجه به زیر ساخت هائی که وجود دارد نمی توان با امکانات و تجهیزات و منابع محدود جوابگوی ورزش دوستان باشیم.

 وی توسعه زیر ساختهای ورزشی را وظیفه همه دستگاهها دانست و افزود: با احداث ۱۳ سالن ورزشی توسط بسیج، بخشی از کمبود فضای ورزشی در شهرستان جبران شده اما باز هم برای برخی ورزش ها محدودیت داریم و لذا توسعه زیر ساخت ها و اماکن ورزشی وظیفه همه دستگاهها، بخصوص شورای شهر و شهرداری است تا مردم بهره بهتری از ورزش ببرند.

 رئیس اداره ورزش و جوانان تربت حیدریه گفت: در حال حاضر دو پروژه مهمی ورزشی شهرستان از دولت دهم نیمه تمام مانده که پروژه استادیوم ورزشی ۵ هزار نفری و استخرآبگرم در شهرک ولی عصر(عج) هر کدام به ترتیب با پیشرفت فیزیکی ۸۷ و کمتر از ۵۰ درصد به جهت کمبود اعتبارات بر زمین مانده است.

 وی بیان داشت: اعتبار اولیه پروژه استادیوم ۵ هزار نفری ۵۲ میلیارد ریال بوده و اکنون دو میلیارد دیگر نیاز است تا این پروژه ملی به اتمام برسد.

 امینی در خصوص اعتبار و امکانات برای ورزشکاران ملی و بین المللی شهرستان گفت: هیچ اعتباری برای ورزشکارانی همچون حسن تفتیان قهرمان دوی۱۰۰ متر جهان که باید در المپیک ۲۰۱۶ برای کشورش افتخار آفرینی کند در نظر گرفته نشده و حتی این دونده با اسپانسری ازداخل شهرستان درمسابقات کشوری حضور می یابد.

 رئیس اداره ورزش و جوانان تربت حیدریه یکی از امکانات مهم برای این ورزشکار المپیکی را پیست مخصوص دوو میدانی عنوان کرد و گفت: در تلاش هستیم تا پیست مخصوص دو ومیدانی را در استادیوم تازه تأسیس در شهرک ولی عصر(عج) راه اندازی کنیم اما همت خیرین و ورزش دوستان و سایر دستگاهها را می طلبد تا با اعتباری حدود ۱۵ میلیون ریال شهرستان دارای یک پیست دو و میدانی استاندارد شود.

 

رقاتبهای دوومیدانی المپیک ارتشهای جهان

جایگاه چهارم ارتشهای جهان به دونده المپیکی تربت حیدریه رسید

رقابت دوندگان100مترششمین دوره المپیک ارتشهای جهان در مونگ گئونگ کره جنوبی پایان یافت و حسن تفتیان دونده المپیکی دیار تربت حیدریه در مرحله فینال این رقابتها موفق شد با ثبت زمان 10ثانیه و27صدم ثانیه از خط پایان عبور کند و مقام چهارم را بدست آورد.

 

اولین دوره مسابقه دوی کوهستان(sky running) برگزار شد

بیش از 50 ورزشکار همزمان با عید سعید غدیر درمسابقه دوی کوهستان که برای اولین بار در تربت حیدریه برگزار گردید شرکت کردند،دوندگان در این رقابت 6 کیلومتراز مسیر کوهستانی، ارتفاعات پیشکوه را پیمودند و در پایان علی اکبر وزیری از نیشابور باثبت زمان19:19درجایگاه نخست ایستاد،رسول بلوچ قرایی و علی نجفی از تربت حیدریه نیز به ترتیب با زمان های 20:33و20:37 دوم و سوم شدند.حسین احمدی نونهال12ساله فریمانی نیز بعنوان کم سن وسال ترین دونده این دوره معرفی شد. گفتنی است ورزشکارانی از مشهد،نیشابور،کاشمر،فریمان وتربت حیدریه در اولین دوره مسابقه  sky running شهرستان شرکت داشتند.

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
24
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft