ناریخ: چهارشنبه 25 شهریور 1394 - شناسه حبر: 5644

بازگشت حیات، بالندگی و زیبایی به شهر دولت آباد

بازگشت حیات، بالندگی و زیبایی به شهر دولت آباد

به دنبال تلاشها و اقدامات شهرداری صورت گرفت؛

بازگشت حیات، بالندگی و زیبایی به شهر دولت آباد

مهندس علیان از زمان پذیرش سمت شهرداری دولت آباد با تمام توان خود تلاش نموده تا چهره دولت آباد را تغییر داده و آن را به یک شهر زیبا تبدیل نماید. وی با تعامل شورای شهر و مسؤلین شهرستان در جذب امکانات موفق بوده و با بکارگیری مشارکت مردم اقدامات قابل توجهی انجام داده است که قسمت اول این تلاشها سال گذشته در گزارش نوید تربت تحت عنوان پوست اندازی یک شهر منعکس گردید و اینک به بخش دوم گزارش عملکرد شهرداری دولت آباد می پردازیم.

مهندس علیان در ابتدای گفتگوی خود گفت هرآنچه تاکنون انجام گرفته میسر نمی شد مگر با همکاری اعضای محترم شورای اسلامی شهر، فرماندار محترم و بخصوص شهروندان عزیز دولت آباد و دیگر مسؤلین شهرستان که جا دارد در همینجا تشکر ویژه از آنها داشته باشم.

شهردار دولت آباد سپس به بیان اقدامات انجام گرفته توسط شهرداری به شرح ذیل پرداخت:

 

كلنگ زنی پارك لاله

پارک لاله واقع در محل شیخ آباد در هفته دولت با حضور فرماندار محترم شهرستان ، اعضاء محترم شورای اسلامی شهر و شهروندان گرامی کلنگ زنی و عملیات اجرایی آن کلید خورد.

مهندس علیان افزود: با توجه به اینکه سیاست شهرداری بر این است تا در مناطق کم برخوردار و محروم سطح شهر خدمات عادلانه ارائه گردد ، این پروژه از آن حیث دارای اهمیت است که تا کنون در محله شیخ آباد عملیات ملموسی صورت نگرفته که در شأن مردم شریف این محل باشد.

 

بازدید از فاز اول میدان ورودی شهر دولت آباد

همزمان با هفته دولت پروژه آسفالت معابر و جداسازی آب شرب از آب فضای سبز در میدان ورودی شهر نیز افتتاح شد.

شهردار دولت آباد در این مورد گف: با توجه به اینکه در پروژه میدان ورودی شهر نفعی برای شهرداری وجود نداشته و این محور در اختیار اداره راه می باشد لیکن شهرداری بخاطر تغییر و تحول در شهر، این طرح را باهزینه خود که با توافقات و عقب نشینی های انجام شده حدود یک میلیارد و 800 میلیون تومان می باشد اجرا نموده تا علاوه بر زیبایی ورودی شهر باعث شود شهر دولت آباد از حاشیه جاده بیرون آید.

محمودی فرماندار زاوه نیز در این مورد گفت: روند توسعه شهر دولت آباد در سالهای أخیر با طراحی و اجرای پروژه های متعدد در حوزه های مختلف عمرانی ، خدماتی و رفاهی همواره تداوم داشته و شهرداری و شورای اسلامی شهر ، تمام تلاش خود را برای تحقیق اهداف توسعه زیر بنایی به کار بسته است.

همچنین اعضاء شورای اسلامی از علیان شهردار ، پرسنل شهرداری و شهروندان دولت آبادی بابت همکاری در جهت پیشرفت شهر تقدیر و تشکر نمودند.

 

توسعه پارك در حال احداث زائر

 مهندس علیان گفت: پروژه توسعه پارک در حال احداث زائر همچنان فعال بوده و در مراحل ریزه کاری های اتمام کار قرار دارد.

شهردار دولت آباد با اشاره به اثرات مثبت فضاهای تفریحی در شادابی و نشاط شهروندان افزود : مهم ترین اثرات فضای سبز، کارکردهای زیست محیطی آنهاست که سبب ایجاد تعادل در متابولیسم شهری و افزایش کیفیت زیستی و بصری میگردد.به همین منظور شهرداری دولت آباد همواره بر لزوم گسترش این فضاها و فراهم نمودن شرایط لازم برای ورزش و تفریح شهروندان تاکید خواهد داشت.

 

زیرسازی میدان بازی در ورودی پارك زائر

 مهندس علیان گفت :در راستای ارائه خدمات به شهروندان در حوزه مبلمان شهری عملیات زیرسازی میدان بازی در ورودی پارک زائر جهت خرید و نصب لوازم بازی کودکان اجرا شد.امید است درآینده نزدیک همزمان با  پارک بازی کودکان، از لوازم بازی بادی که به پیمانکار واگذار خواهد شد بهره برداری گردد .

وی در ادامه افزود : وظیفه ما زیبا سازی محیط و مکان می باشد، در طراحی شهری، باید مبلمان و المان آینه تمام نمای هویت مکان ها و بافت های با ارزش شهر باشد. امروزه تجربه نشان داده عناصر و تجهیزات مناسب تا چه حد می تواند اثر مثبتی بر شهروندان داشته و مشارکت اجتماعی آنان را در برنامه ریزی شهر افزایش دهد، خلاقیت هرچه بهتر با ارائه مبلمان شهری ضمن برقراری ارتباط مناسب میان شهر و شهروند و مدیران شهری موجب زیباسازی فضاها و معابر می گردد.

 

آغاز پروژه المان مزار شهدای گمنام.

 شهردار دولت آباد از آغاز عملیات اجرایی ساخت المان شهدای گمنام شهرستان همزمان با سالروز ورود این عزیزان به شهر دولت آباد خبر داد .

 وی گفت: حدود 4 ماه است که با مهندسان بومی شهرستان برای تهیه و ارسال طرح المان رایزنی داشته ایم

امید است با آغاز عملیات اجرایی ساخت مهم ترین پروژه فرهنگی شهرستان ، شاهد تزئین معنوی شهر ولایتمدار دولت آباد باشیم.

 

خرید یك دستگاه خودروی حمل زباله

 مهندس علیان گفت: برای جمع آوری زباله های سطح شهر با مشارکت 70 درصدی وزارت کشور یک دستگاه خودروی جمع آوری زباله به مبلغ یک میلیارد و 200 میلیون ريال خریداری شد.

 

نهضت آسفالت در دولت آباد و آغاز آسفالت کوچه ها و معابر

 همانگونه که شهردار دولت آباد سال 94 را سال نهضت آسفالت اعلام نموده بود به قول خود عمل نموده و آسفالت کوچه ها و معابر را آغاز نمود.

وی در این مورد گفت: پس از آسفالت چند خیابان ، بلوار ، و کوچه های سطح شهر در سال جاری و درخواست مکرر دیگر همشهریان عزیز از شهرداری برای آسفالت کوچه هایشان که طی سالهای گذشته به مرحله اجرا نرسیده بود ، پس از اجرای کانیو كوچه طویلی در خیابان آخوند ملاعباس و بلوار امام رضا (ع) با همکاری اهالی آسفالت گردید که این امر باعث خرسندی همشهریان و قدردانی آنها گردید . علیان ادامه داد: در آینده با درخواست اهالی آسفالت کوچه ها ادامه خواهد یافت .

شهردار و اعضاء شورای اسلامی شهر از واحد عمران شهرداری به پاس زحمات و فعالیت گسترده اکیپ آسفالت قدردانی و تشکر نمودند.

مهندس رمضانی، مدیر واحد عمران شهرداری دولت آباد در این مورد گفت: می کوشیم حجم آسفالت سطح شهر روز به روز رشد فزاینده ای داشته باشد تا از این طریق نیز رضایت شهروندان عزیز تأمین گردد .

قابل ذکر است تاکنون بلوارهای صاحبکار ، امام علی و شقایق و بخش متعددی از کوچه های خاکی شهر آسفالت شده است.

 

جداسازی آب فضای سبز از آب شرب در میدان ورودی دولت آباد

 شهردار دولت آباد گفت: مطالعه و طراحی طرح شبکه آبرسانی و آبیاری فضای سبز ( جداسازی شبکه آب شرب از شبکه آب فضای سبز ) تاکنون در محل پارک زائر و مزار دهنو انجام شده است .

وی با بیان مطلب فوق افزود : با توجه به مشکلات و بحران آب در دولت آباد، برنامه جداسازی انشعابات آب فضای سبز از آب شرب در میدان ورودی شهر که در حال ساخت است و از اولویت های شهرداری بوده به اجرا در آمد.

وی در ادامه گفت: داشتن فضای سبز مناسب حق شهروندان است و با توجه به وجود مشکلات، برنامه جداسازی آب فضای سبز از شرب را در اولویت های شهرداری قرار خواهیم داد و در همین راستا با تملک چاه در این بخش اقدامی ویژه خواهیم نمود. تا با کاهش هزینه های استهلاک ماشین آلات تانکر آب و راننده مدیریت هزینه نماییم .

 

توافقات و تخریب مسیر میدان ورودی بطور كامل انجام شد

توافق و عملیات دیوار کشی و تخریب دیوار قدیمی نیروی انتظامی در مسیر میدان ورودی بطور کامل انجام شد .

مهندس علیان ، شهردار دولت آباد ضمن تشکر و قدر دانی از زحمات و تلاشهای نیروی انتظامی مقوله امنیت را یکی از مهمترین مسائل جامعه دانست و از زحمات این عزیزان بابت برقراری امنیت تشکر نمود. مهندس علیان اجرای خوب و منحصر به فرد توافقات و همکاری سایر ادارات در طرح میدان ورودی را به فال نیک گرفت و نیز تعامل و همکاری موجود بین شهرداری و نیروی انتظامی را خوب دانست و افزود: واحدهای راهنمایی رانندگی، اماکن، کلانتری و در همه زمینه ها با شهرداری همکاری عالی داشته اند که صمیمانه بابت این همکاری تشکر می نماییم.

 

برخی اقدامات انجام گرفته در نیمه دوم سال93

افتتاح پارك یاس و گلخانه شهرداری

همزمان با دهه مبارک فجر ، دو پروژه شهر دولت آباد از جمله گلخانه شماره 2 شهرداری و پارک یاس با حضور فرماندار ، شهردار ، رئیس و اعضای شورای اسلامی و دیگر مسئولین ادارات شهرستان افتتاح و به بهره برداری رسید .

مهندس علیان ، شهردار دولت آباد در این باره گفت : باتوجه به کمبودهای فضای سبز در دولت آباد، بعد از افتتاح پارک زائر ،پارک یاس را نیز به مرحله بهره برداری رساندیم تا شهر دولت آباد را به سرانه استاندارد فضای سبز  نزدیک کنیم..

 

خودكفایی در تولید و تكثیر گل و گیاه های فصلی و دائمی

مهندس علیان گفت: با توجه به هزینه ای که در ساخت گلخانه شماره 2 و ترمیم و تعویض سقف گلخانه شماره 1 انجام شده است با تکثیر و قلمه زنی انواع گل و گیاه به خودکفایی در این زمینه دست پیدا کردیم که انشاءالله امید است در آینده با فروش این نوع گل و گیاهان باعث درآمد زایی برای شهرداری در جهت خدمت به شهر باشیم.

شهردار دولت آباد ادامه داد: با توجه به هزینه های بالای خرید انواع گل و گیاه برای استفاده در بوستان ها، پارک های محله ای و معابر سطح شهر، از سال گذشته تاکنون برنامه ریزی برای تولید و تکثیر بومی انواع گل های فصلی و دائمی در دستور کار جدی واحد فضای سبزقرار گرفت که با استفاده از توان نیروهای فضای سبز و با اختصاص گلخانه مجهز و مکانیزه موفق به خودکفایی در تولید و تکثیر گل و گیاهان شده ایم .

مهندس علیان با اشاره به نوع گل های تولیدی خاطر نشان کرد : بیش از 60 نوع گل با تعدادی بالغ بر 12 هزار قلمه اعم از رزماری ، سوسن و ... ازجمله تولیدات واحد فضای سبز شهرداری دولت آباد می باشد.

 

در حال انجام است.

مهندس علیان در مورد بافت فرسوده دولت آباد گفت: در راستای اجرای حکم دادستانی محترم شهرستان زاوه جهت تخریب بافت های فرسوده و بناهای قدیمی و خطرآفرین ، شهرداری دولت آباد بر اساس بند 14 ماده 55 قانون شهرداری ها اقدام به تخریب 9 مورد بنای مخروبه و خطرساز به مساحت 2000 متر مربع نموده است .

 

 

         

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
13
پربیننده ترین خبرها
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft