ناریخ: چهارشنبه 25 شهریور 1394 - شناسه حبر: 5630

در مدرسه من انسان یک قدم به خدا نزدیک تر است

در مدرسه من انسان یک قدم به خدا نزدیک تر است

ملیحه قدرت پناه

مدرسه من یک مدرسه است ، اما خیلی ساکت تر از بقیه ی مدرسه های این شهر، حال و هوای دختر هایش شاید کمی صورتی تر و ملیح تر از حال و هوای بقیه ی جاها باشد.

مدرسه من خیلی زیباتر از تمام مدرسه های پررنگ و لعاب و پرهیاهوی اینجاست، کودکان مدرسه من بسیار زیبا و دوست داشتنی هستند...

فاطمه کوچک من نمی بیند! اما گاه باید حجب وحیا را از چشمان بی فروغش آموخت.

از انگشتان ظریف و کوچکش که بر خطوط بریل می دود باید آموخت تکاپووتلاش را .

در حیاط مدرسه آنگاه که صدایم را از بین صدها لحن آشنا و ناآشنا می شنود، با قدمهای شمرده شمرده رد صدایم را می گیرد و با لحن کودکانه اش سلام می گوید. فاطمه جان دوستت دارم ... گرمای دستان کوچکت زندگی بخش است،گرمم می کند .

کمی آن طرف تر ... زبیده با نگاه های گنگ و نامفهوم چشم در چشمم دوخته تا دلم را از پس مردمک بیقرارچشمم ببیند و بفهمد که چه می گویم وچه می خواهم . زبیده جان دوستت دارم ... چشمان هراسانت را دوست دارم براستی که تمام دغدغه اش فهمیدن حرکات موزون و ناموزون لبهای بی صدایم است .

کاش روزی بامن سخن بگویی ... از آنچه می خواهی ...

الهام من ؛ باید از قدمهای شکسته شکسته تو آموخت آنگاه که بر جاده ی پر فراز و نشیب زندگی خسته و در مانده گام  بر می دارم و نگوهش می کنم روزگار را باید از تو بیاموزم که تمام روزهای سرد وگرم سال را لنگ لنگان اما خستگی ناپذیر و امیدوار آمدی و رفتی تا کلامی بیاموزی.

 شاید به نظرتان اغراق باشد...اما در مدرسه ی من انسان یک قدم به خدا نزدیک تر می شود.

آنجا معنای شکر بهتر فهمیده می شود، تلاش بهتر معنا می گیرد، یاری بهتر نقش می بندد،همدلی بهتر رنگ می گیرد و عشق بهتر تجلی می یابد. مدرسه ام رادوست دارم. با تمام کودکانش.

دوست داشتی سری به ما نه ! به خودت بزن و طوری دیگر به اسم مدرسه من نگاه کن، چشم دلت را بارانی کن تا خوبتر ببینی.

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
3
پربیننده ترین خبرها
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft