ناریخ: دوشنبه 9 شهریور 1394 - شناسه حبر: 4717

یک چک و 20فقره کلاهبرداری

یک چک و 20فقره کلاهبرداری

در پی شکایت چند شهروند مبنی برکلاهبرداری وجه نقد از کسبه شهر تربت حیدریه موضوع در دستور کار تیمی از ماموران پلیس اگاهی این فرماتدهی قرار گرفت

فرمانده انتظامی تربت حیدریه در تشریح این خبر به نوید تربت گفت: در بررسی اظهارات تعدادی از مالباختگان مشخص شد فردی میانسال به نام پرویز با مراجعه به کسبه سطح شهر تربت حیدریه با معرفی خود به عنوان یکی از کارمندان ادارات دولتی بعد از انتخاب اجناس مورد نیازش هنگام پرداخت وجه یک عدد چک بانکی مدت دار به مبالغ بالا ارائه می کرده است و  با توجه به بالا بودن مبلغ چک مابقی چک را نقدا ازفروشنده دریافت و در فرصتی مناسب با بر جاگذاشتن اجناس خریداری شده از محل متواری می شده است.

سرهنگ سید ابوالقاسم حیدری مقدم افزود: کاراگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاه برداری با همکاری مالباختگان متهم را چهره نگاری و پس از مدتی کار گسترده میدانی بر روی محل های احتمالی ترددش سرانجام وی را شناسایی ودر اقدامی غافلگیرانه دستگیر کردند.

متهم 42 ساله در بازجویی های فنی و در مواجهه با تعدادی از مالباختگان تاکنون به 20 فقره کلاهبرداری با این روش به مبلغ 150 میلیون ریال اعتراف کرد.

فرمانده انتظامی تربت حیدریه با اشاره به ادامه تحقیقات از متهم خاطر نشان کرد : شهروندانی که به این طریق از آنان کلاهبرداری شده می توانند جهت پیگیری پرونده خود و شناسایی متهم به پلیس آگاهی شهرستان تربت حیدریه مراجعه کنند.

مهار 3/5 ساعته آتش سوزی گسترده شرکت بهینه سازی خودروهای فرسوده

حریق گسترده در محل نگهداری خودرو های فرسوده پس از 3/5 ساعت مهار شد.

مدرس زاده مدیرعامل سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری تربت حیدریه با اعلام این خبر به نوید تربت گفت: ساعت 12بعدازظهر جمعه گذشته طی تماس تلفنی با مرکز فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی از وقوع یک مورد حریق در محل انبار شرکت جمع آوری خودروهای اسقاطی واقع در کیلومتر 5 جاده تربت حیدریه- مشهد مطلع که با توجه به گستردگی حریق، کلیه ایستگاههای این سازمان به محل اعزام و در مدت 5/3 ساعت عملیات سنگین موفق به مهار حریق مذکور گردیدند.

وی گفت: در این عملیات 30 نفر از پرسنل ایستگاههای آتشنشانی و کلیه خودروهای سنگین سازمان در محل حاضر و با تلاش خویش موفق به مهار حریق گسترده مذکور گردیده اند.

 

5 کشته و مصدوم در تصادف زنجیره ای محور تربت حیدریه رباط سنگ

تصدف زنجیره ای دو موتورسیکلت با دو خودرو 4 کشته و یک مصدوم برجای  گذاشت.

فرمانده انتظامی تربت حیدریه در تشریح این خبر به نوید تربت گفت: در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی 110و گزارشی مبنی بر یک فقره تصادف فوتی در محور تربت حیدریه رباط سنگ بلافاصله تیمی از مأموران پاسگاه کدکن برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند.

سرهنگ سید ابوالقاسم حیدری مقدم افزود : با حضور مأموران در محل و بررسی های به عمل آمده مشخص شد ،یک دستگاه پیکان وانت که از سمت رباط سنگ به سمت کدکن در حرکت بوده در سه راهی روستای برس با تغییر مسیر ناگهانی با یک دستگاه موتور سیکلت با دو سر نشین که در جهت مخالف در حرکت بوده تصادف می کند و به دنبال آن یک دستگاه موتور سیکلت دیگر که در همان مسیر موتور سیکلت اول در حرکت بوده با مشاهده تصادف به سمت دیگر جاده تغییر مسیر می دهد که متاسفانه با خودرو پرایدی که در عقب پیکان وانت در حرکت بوده به صورت رخ به رخ برخورد میکند.

در این سانحه دو راکب موتورسیکلت به نام های حسین و علیرضا (35 و 34) ساله به علت شدت جراحات وارده در دم فوت و دو سرنشین آنها به نامهای جواد و فاطمه (15و 17) ساله به شدت مجروح و با کمک نیرو های امدادی به مراکز درمانی منتقل شدند. ولی جواد 17 ساله نیز پس از انتقال به بیمارستان تربت حیدریه فوت کرد

سرهنگ حیدری مقدم گفت علت حادثه از سوی کارشناس پلیس راه تخطی از سرعت مجاز و انحراف به چپ خودرو وانت اعلام شده است

 وی در پایان از رانندگان خواست در هنگام رانندگی از اقداماتی از جمله صحبت کردن با تلفن همراه، خوردن و آشامیدن. که موجب حواس پرتی و عدم  توجه آنها به جلو می شود پرهیز نموده و با رعایت مقررات رانندگی از حوادث دلخراش رانندگی جلوگیری کنند.

 

كشف 55 هزار 500  ليتر نفت سفيد درمنطقه تربت حيدريه

به گزارش روابط عمومي شركت ملي پخش فرآورده هاي نفتي منطقه تربت حيدريه 55هزارو پانصد ليتر نفت سفيد به همراه 13مخزن 2و3هزار ليتري ،65عددبشكه 220ليتري وسه دستگاه موتور پمپ انتقال فرآورده درروستاهاي مرزي مهرآباد وبياس آباد شهرستان خواف از توابع منطقه تربت حيدريه كشف وضبط گرديد .

مهندس دلبري مدير منطقه تربت حيدريه به نوید تربت گفت: پس از تحقيقات لازم درخصوص گزارشات واصله مبني بر دپوي فرآورده هاي نفتی درروستاهاي مرزي به منظور قاچاق به خارج از كشور ، عوامل نظارتي منطقه به همراه رئيس ناحيه خواف ، رئيس پليس آگاهي وديگر عوامل مبارزه با قاچاق كالا و ارز  با هماهنگي مقامات قضايي به محل اعزام و فرآورده موصوف كشف و به انبار نفت عودت گرديد.

وي تصریح كرد كنترل هاي نظارتي و گشت هاي مشترك با عوامل مبارزه با قاچاق كالا و ارز از مصرف كنندگان سطح منطقه ونواحي تابعه خصوصاً ناحيه مرزي خواف به جهت وجود معادن سنگ آهن  سبب كاهش چشمگير عرضه خارج ازشبكه و قاچاق فرآورده هاي نفتي يارانه اي گرديده است.

 

تریلی حامل 105 کیلومواد مخدر به مقصد نرسید

تریلی حامل مواد مخدر در تور پلیس مبارزه با مواد مخدر تربت حیدریه گرفتار شد.

 فرمانده انتظامی شهرستان تربت حیدریه در تشریح این خبر به نوید تربت گفت: با کسب خبری مبنی بر ورود یک دستگاه تریلی حامل مواد مخدر به حوزه استحفاظی شهرستان، تیم عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر وارد عمل شد

سرهنگ سید ابوالقاسم حیدری مقدم افزود: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر پس از ساعتی کنترل خودرو های عبوری، در کمربندی شهر تربت حیدریه خودرو حامل مواد مخدر را که از استانهای جنوبی به مقصد مشهد بارگیری شده شناسایی و آن را با علائم هشدار دهنده متوقف کردند. پس از انتقال خودرو به مقر انتظامی در بازرسی دقیق خودرو مقدار 105 کیلو گرم مواد مخدر از نوع تریاک که به طرز ماهرانه ای در بدنه تریلی جاسازی شده بود کشف شد و راننده و سرنشین خودرو پس از باز جوئی های به عمل آمده به دادسرا معرفی شدند.

 

اعتماد بیجا باز هم دردسر ساز شد

برداشت غیر مجاز از حساب بانکی یکی از شهروندان موضوع دستور کار تیمی کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

فرمانده انتظامی تربت حیدریه در تشریح این خبر به نوید تربت گفت کارشناسان پلیس فتا پس از بررسی دقیق اظهارات شاکی متوجه شدند که مالباخته زمانی که قصد انتقال وجه به حساب یکی از دوستانش را داشته به علت نداشتن مهارت کافی در انجام عملیات بانکی از طریق دستگاه خودپرداز، از یک شهروندی که در محل بوده تقاضای کمک کرده است. پس از انجام عملیات بانکی توسط این فرد و تماس با دوستش متوجه می شود وجه به حساب منتقل نشده و مبلغ 4 میلیون ریال از حسابش طی چند مرحله تراکنش برداشت شده است.

سرهنگ سید ابو القاسم حیدری مقدم ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا با یک سری تحقیقات فنی و استعلام ازمبادی ذیربط سارق را شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر کردند.متهم 41 ساله به نام محمد در ابتدا منکر هر گونه جرمی بود که در ادامه در مواجهه با ادله و مستندات کشف شده به بزه انتسابی اعتراف وعنوان داشت با سوء استفاده از عدم آگاهی و اعتماد بی جای شاکی اقدام به انتقال موجودی  به کارت عابر بانک خودش کرده و پس از عودت کارت از محل متواری شده است. 

برچسب ها: -

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
80
پربیننده ترین خبرها
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft