ناریخ: دوشنبه 9 شهریور 1394 - شناسه حبر: 4705

خدمات دهی بیمارستان تأمین اجتماعی تربت حیدریه به شهرهای جنوب خراسان رضوی

خدمات دهی بیمارستان تأمین اجتماعی تربت حیدریه به شهرهای جنوب خراسان رضوی

بیمارستان تأمین اجتماعی تربت حیدریه با 15 پزشک عمومی و 30 پزشک متخصص روزانه به مراجعه کنندگان شهرهای جنوب خراسان رضوی در حوزه های مختلف درمانی، خدمات ارائه می کند.

دکتر امیر اسلامیان در مراسم تجلیل از خبرنگاران تربت حیدریه افزود: بیمارستان رازی تربت حیدریه بعنوان سومین بیمارستان سازمان تأمین اجتماعی خراسان رضوی با دو اصل برنامه محوری و تعامل با ارگانها و سازمانهای هم طراز و بالادستی روزانه به ۷۰۰ نفر در حوزه های مختلف درمانی، خدمات ارائه می کند.

وی افزود: اصل بنای این بیمارستان ارائه خدمات به بیمه شدگان تأمین اجتماعی است، اما حدود ۵۰ درصد از مراجعه کنندگان ما تحت پوشش تأمین اجتماعی نیستند.

اسلامیان تصریح کرد: بیمارستان رازی طی ۵ سال گذشته با هزینه ای بالغ بر ۲۲ میلیارد ریال در حوزه های اورژانس، چشم پزشکی، بخشهای عفونی، مغز و اعصاب، ccu، آزمایشگاه، و خرید اقلام پزشکی از جمله دستگاه اکسیژن ساز، چراغ اتاق عمل، ۷۰ تخت بستری و تجهیز شده است.

وی در خصوص پذیرش بیمارانی که امکان درمان در بیمارستان رازی را ندارند، افزود: طبق قانون موظفیم در هر شرایطی بیماران اورژانسی را پذیرش و سپس در خصوص انتقال بیمار به بیمارستان نهم دی یا مرکز استان تصمیم گیری کنیم.

رئیس بیمارستان رازی تربت حیدریه یکی از معضلات این بیمارستان را عدم پذیرش بیمارانش در دیگر مراکز درمانی عنوان کرد و گفت: گاهی اوقات برای انتقال بیماران به بیمارستان نهم دی و یا مرکز استان با فقدان تخت خالی مواجه هستیم که با پیگیری چند ساعته با ستاد هدایت در استان، بلاخره در یکی از بیمارستانهای مشهد برای بیمار تخت خالی پیدا می شود.

 اسلامیان در خصوص اعمال جراحی شکمی در این بیمارستان گفت: با خرید دستگاه لاکراسکوب، تمام جراحی های شکمی توسط متخصص مربوطه با این دستگاه مدرن انجام می شود و بیمار درد و وقت بسیارکمتری را در بیمارستان سپری می کند.

وی به برخی گلایه مندی های شهروندان درباره خدمات پاراکلینیکی اشاره کرد و افزود: با توجه به افزایش قیمت خدمات پاراکلینیکی در بخش خصوصی و همچنین حجم زیاد مراجعه بیماران از شهرستانهای زاوه، مه ولات، گناباد و رشتخوار خدمات دهی رادیولوژی و سونوگرافی و آزمایشگاه روزانه از طریق سیستم نوبت دهی تلفنی بصورت محدود انجام می شود، ضمن اینکه بیماران بستری در بیمارستان برای استفاده از این خدمات در اولویت هستند.

رئیس بیمارستان رازی تربت حیدریه در ادامه ازکاهش ۶ درصدی عمل سزارین در این بیمارستان خبر داد و گفت: ماهانه ۵۵۰ عمل زایمان در این بیمارستان انجام می گیرد که درصد کمی از این اعمال طبق تشخیص پزشک معالج و به ضرورت به سزارین ختم می شود.

اسلامیان در خصوص زباله های عفونی بیمارستان گفت: زباله های عفونی بیمارستان توسط دستگاهی بنام اتوکلاو زباله استریل و بی خطر شده و سپس به مانند زباله های خانگی در زباله دان دفن می شوند.

رئیس بیمارستان رازی تربت حیدریه به برنامه های آینده این بیمارستان نیز اشاره کرد و افزود: راه اندازی سی تی اسکن با هزینه ای بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال، ایجاد بخش نوزادان، افزایش حداقل ۱۰ تخت در ICU بیمارستان بخشی از برنامه های اولویت دار در آینده می باشد.

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
30
پربیننده ترین خبرها
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft