ناریخ: شنبه 6 تیر 1394 - شناسه حبر: 2840

مشکل کمبود آب تربت حیدریه تنها با مدیریت مصرف بر طرف می شود

مشکل کمبود آب تربت حیدریه تنها با مدیریت مصرف بر طرف می شود

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب تربت حیدریه:

مشکل کمبود آب تربت حیدریه تنها با مدیریت مصرف بر طرف می شود

 با ۱۰ درصد صرفه جویی بهینه، تابستان قطعی آب نخواهیم داشت.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب تربت حیدریه گفت: با توجه به فرارسیدن فصل تابستان و کمبود 200 لیتر بر ثانیه ای آب در این شهر برخی مناطق با افت فشار مواجه شدند که تنها با مدیریت مصرف این معضل برطرف می شود.

محمود امیری در جمع خبرنگاران تربت حیدریه افزود: بحران آب یک چالش ملی است و در اکثر مناطق و دشتها با افت منابع زیرزمینی مواجه هستیم و شهر تربت حیدریه نیز از این قاعده مستثنی نیست.

وی اظهار کرد: حدود چهار درصد از منابع آبی کشور مربوط به آب شرب مردم است و ۹۶ درصد دیگر در حوزه های صنعت و کشاورزی استفاده می شود.

امیری برطرف شدن بخش عمده ای از مشکلات کم آبی را متوجه مردم دانست و گفت: سرانه مصرف آب در کشور ایران برای هر نفر شبانه روز ۲۰۵ لیتر است که در کشورهای توسعه یافته این رقم ۱۴۰ لیتر می باشد.

 مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تربت حیدریه تصریح کرد: اگر همه مردم تنها ۱۰ درصد آب را بهینه مصرف کنند قطعی آب در تابستان نداریم و فقط امکان افت فشار در مناطق مرتفع شهروجود خواهد داشت.

وی اظهار داشت: ۲۹ حلقه چاه در مدار آبرسانی شهر تربت حیدریه قرار دارد و نیاز آبی این شهرستان نیز در شبانه روز ۶۷۰ لیتر در ثانیه است که با توجه به ظرفیت تولید آب در تربت حیدریه ۲۰۰ لیتر در ثانیه کسری داریم.

امیری بیان کرد: توان تولید منابع آب تربت حیدریه در فروردین ماه امسال ۵۳۴ لیتر بر ثانیه بود که با توجه به افت مخازن در دشتهای اسفیوخ، بهارستان و آبرود در دو ماه گذشته، ۶۸ لیتر بر ثانیه از توان تولید کاسته شده است.

وی گفت: پس از احیا و بهسازی برخی چاهها توانستیم ۷۰ لیتر بر ثانیه به مدار آبرسانی شهر اضافه کنیم و توان تولید را به ۵۳۴ برگردانیم.

مدیرعامل آبفای شهری اظهار کرد: پروژه ملی آبرسانی شهر تربت حیدریه از سال ۸۰ آغاز شده و تاکنون ۹۲ درصد پیشرفت داشته و بزودی وارد مدار بهره بردار می شود تا بخشی از مشکل کم آبی در این شهر برطرف شود.

وی یادآور شد: مشکل کمبود آب تربت حیدریه تنها با مدیریت مصرف بر طرف می شود و مردم می توانند با ۱۰ درصد صرفه جویی بهینه گام مهمی در برطرف کردن این مشکل بردارند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تربت حیدریه افزود: نزدیک به ۶ درصد از مناطق مرتفع شهر تربت حیدریه دچار کم آبی و یا افت فشار هستند که با اضافه شدن دو منبع دیگر این معضل نیز برطرف خواهد شد.

وی اذعان کرد: در سال گذشته نزدیک به ۹ درصد از مشترکین بالای ۳۶ متر مکعب آب مصرف کردند و امسال با توجه به مدیریت مصرف خود مردم ، اکنون این رقم به 5 درصد رسیده است.

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
30
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft