ناریخ: شنبه 2 تیر 1397 - شناسه حبر: 20051

رئیس دادگستری در جلسه شورای اداری اعلام کرد؛ افزایش شکایات مردم از ادارات در حوزه قضایی تربت حیدریه

رئیس دادگستری در جلسه شورای اداری اعلام کرد؛  افزایش شکایات مردم از ادارات در حوزه قضایی تربت حیدریه

 

رییس دادگستری تربت حیدریه گفت: پارسال 387 فقره پرونده متعلق به شکایت مردم از ادارات سطح شهرستان در حوزه قضایی وصول شده و این در حالی است که این میزان پرونده نسبت به سال 95 حدود 15 درصد افزایش داشته و همچنین از ابتدای امسال 50 فقره پرونده برای ادارات در حوزه قضایی تشکیل شده است.

به گزارش نوید خراسان، ابراهیم زاده در جلسه مشترک شورای اداری و شورای فرهنگ عمومی تربت حیدریه همچنین از کاهش وقت رسیدگی به پرونده های قضایی خبر داد و گفت: تا قبل از سال 93 آمار پرونده ها در شعبات دادگستری حدود هزار و 700 فقره بود که با تدابیر اتخاذ شده از سال 93 تاکنون هر شعبه کمتر از 200 فقره پرونده موجود دارد و این در شرایطی است که وقت رسیدگی ها از یکسال و چند ماه به 96 روز کاهش یافته است.

 

نیمی از مردم تربت حیدریه گرفتار مباحث قضایی هستند

رییس دادگستری تربت حیدریه از مسیر تردد باندهای قاچاق و مواد مخدر، شبه مرزی بودن منطقه، تنوع جمعیتی، بافت ناهمگن، وجود اختلافات ملکی و فقدان بروز رسانی املاک و خشکسالی های اخیر و نیز آسیب های اجتماعی به عنوان مهمترین دلیل افزایش پرونده های این شهرستان یاد کرد و گفت: بر این اساس پارسال 60 هزار پرونده به حوزه قضایی این شهرستان وارد شده است.

محمد ابراهیم زاده افزود: این میزان ورودی زیبنده شهرستانی با جمعیت حدود 225 هزار نفر نیست و چنانچه یک محاسبه ای کوتاه داشته باشیم که بر اساس هر پرونده فقط دو نفر به حوزه قضایی مراجعه کنند حداقل نیمی از مردم گرفتار مباحث قضایی هستند.

وی گفت: هر چند بخشی از پرونده ها به دلیل وجود بزرگترین گلوگاه امنیتی شرق کشور که در ایستگاه کامه که ناشی از مسیر تردد قاچاقچیان مواد مخدر است اما در عین حال این تعداد ورودی برای این شهرستان زیبنده نیست.

 

سه هزار تصادف در تربت حیدریه، 66 فوتی به همراه داشت

معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه نیز گفت: پارسال از مجموع 322 تصادف برون شهری و سه هزار و 118 تصادف درون شهری، به ترتیب 44 فوتی جاده ای و 20 فوتی درون شهری رخ داد.

فرماندار تربت حیدریه افزود: از مجموع 322 تصادف جاده ای 61 نفر مجروح و 44 نفر کشته شدند که 20 نفرشان در صحنه و بقیه در مراکز درمانی فوت شدند.

وی گفت: همچنین از مجموع سه هزار و 118 تصادف درون شهری یک هزار و 207 فقره منجر به جرح شد که از این تعداد هزار و 232 نفر مجروح و نیاز به خون داشتند و 20 نفر فوت شدند که سه نفرشان در صحنه فوت کردند.

موهبتی به شهروندان توصیه کرد: با اهدای خون خود، انتقال خون تربت حیدریه را در امر خدمت رسانی به نیازمندان کمک کنند.

 

مسوولان انتقاد پذیر باشند

امام جمعه تربت حیدریه نیز با بیان اینکه وظیفه شورای فرهنگ عمومی حفظ و زنده نگه داشتن ارزشهای نظام و انقلاب اسلامی است، گفت: امر به معروف و نهی از منکر با برخوردهای نادرست محقق نمی شود، بلکه مرحله نخست آن سالم سازی، صحیح زندگی کردن و استفاده بجا از نعمت های الهی است.

حجت الاسلام محمدرضا عصمتی افزود: یکی از وظایف مهم مردم نظارت و انتقاد از مسوولان است و مسوولان نیز در مقابل باید انتقاد پذیر باشند زیرا اگر نظارت همگانی از سوی مردم بر حاکمیت نباشد، ثمره ناخوشایندی برای نظام به همراه خواهد داشت.

در جلسه پایان ماه رمضان علاوه بر شورای اداری، همزمان جلسه  شورای فرهنگی عمومی ، ستاد اقامه نماز و ستاد امر به معروف و نهی از منکر نیز برگزار شد.

وی گفت: البته این به آن معنا نیست که هر انتقادی از سوی مردم صحیح است، لذا به فرموده حضرت علی(ع) انتقاد در چهارچوب احکام دین و جامعه اسلامی باید انجام شود.

عصمتی همچنین گفت: در حاکمیت دینی مسوولان جامعه اسلامی قبل از اینکه بر جسم مردم حاکمیت داشته باشند، باید بر روح و قلب و دل مردم حاکم باشند و آنجاست که جامعه آنها را پذیرفته و تحقق این مهم مستلزم انتخاب راه صحیح توسط مسوولان نظام اسلامی است.

 

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
8
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft