ناریخ: شنبه 2 تیر 1397 - شناسه حبر: 20048

فرماندار تربت حیدریه: آمار دقیقی از معتادان شهرستان در دست نیست

فرماندار تربت حیدریه:  آمار دقیقی از معتادان شهرستان در دست نیست

معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه گفت: متاسفانه در حوزه مواد مخدر کارهای پژوهشی موثری انجام نشده و دانشگاه ها وظیفه دارند این ضعف اساسی را جبران کنند.

به گزارش نوید خراسان، احمدعلی موهبتی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر افزود: اهمیت این موضوع زمانی بر ما بیشتر مشخص می شود که بدانیم هنوز آمار دقیقی از معتادان شهرستان در دست نیست.

وی با بیان اینکه چه بسیار در دیگر نقاط کشور نیز چنین مشکلی وجود داشته باشد، گفت: تا زمانی که ما مجهز به آمار، دانش و اطلاعات کافی نباشیم، کلیه تلاش های ما برای پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر ابتر باقی می ماند.

موهبتی همچنین به رشد تولید مواد مخدر در کشور افغانستان اشاره و اظهار داشت: وقتی می بینیم میزان تولید از نزدیک به چهار هزار به 9 هزار تن رسیده است، این باید برای ما که هم مرز این کشور هستیم، به منزله یک زنگ خطر باشد.

وی همچنین به فرارسیدن اوقات فراغت نوجوانان و جوانان اشاره و تصریح کرد: از آنجا که سمن ها می توانند نقش تاثیرگذاری در برقراری ارتباط با این 2 گروه سنی ایفا کنند، ضرورت دارد در کلیه مراحل تصمیم گیری حضور داشته باشند تا بتوانند به کمک ما بیایند.

 

در حوزه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر به بیراهه رفته ایم

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری تربت حیدریه نیز با بیان اینکه در حوزه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر به بیراهه رفته ایم، گفت: گواه این ادعا آن است که هر گاه اسم معتاد را بردیم، ناخودآگاه یاد نقاط حاشیه نشین شهر رفته ایم که هر چند از حیث پراکندگی جغرافیایی توزیع درست است، اما از لحاظ پراکندگی مصرف سخت در اشتباه هستیم زیرا امروز جامعه هدف اعتیاد اقشار مرفه، تحصیلکرده، پزشکان، مهندسان، دانشجویان و دانش آموزان نیز، شامل می شود.

مهدی ناصری افزود: این بدان معنا است که دیگر نمی توانیم ادعا کنیم اعتیاد الزاما ریشه در فقر اقتصادی دارد یا خود علت اصلی دیگر آسیب های اجتماعی می باشد زیرا امروز مصرف مواد مخدر دیگر محدود به افراد معتاد نیست بلکه برخی از روی تفنن و تفریح و در مجالس دورهمی نیز استفاده می کنند.

وی اظهار داشت: از این روی ابتدا به ساکن باید اقدام به تهیه شناسنامه معتادان کنیم و در این روند نام و نشان معتادان برای ما مهم نیست بلکه تعداد آن ها اهمیت دارد و برای انجام آن همه اعضای این شورا باید همکاری کنند.

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
8
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft