ناریخ: شنبه 2 تیر 1397 - شناسه حبر: 20036

مشکلات پسته کاران مه ولات زیر ذره بین وزارت جهاد کشاورزی

مشکلات پسته کاران مه ولات زیر ذره بین وزارت جهاد کشاورزی

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: تیم ویژه وزارت جهاد کشاورزی به دستور وزیر برای بررسی مشکلات پسته کاران مه ولات وارد این شهرستان شد.

به گزارش نوید خراسان به نقل از ایرنا،دکتر سعید باستانی نماینده مردم تربت حیدریه ؛ مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی در جمع اهالی روستای گلستان شهرستان مه ولات خراسان رضوی گفت: درخواست اعزام یک تیم ویژه پسته از وزیر کشاورزی به شهرستان مه ولات کردیم، این تیم به منطقه آمده است که تا کنون چند جلسه برای ترویج آموزش و رفع مشکلات حوزه شهرستان برگزار شده است.

این نماینده مجلس تصریح کرد: کشاورزی منطقه، تک محصولی پسته است و اگر پسته و زعفران در دو شهرستان تربت حیدریه و زاوه که بیش از 80 درصد تولید کشور و جهان در این منطقه انجام می شود به مشکل بخورد قطعا آسیب جدی به معیشت مردمان وارد خواهد شد لذا امیدواریم که انشالله این تهدید آینده را با همراهی و هم افزایی از هم اینک آینده نگری کنیم.

وی با اشاره به گله مندی کشاورزان مبنی بر خاموشی اجباری چاه های کشاورزی و نصب کنتورهای هوشمند اظهار داشت: سطح آب های زیر زمینی در مه ولات کاهشی نداشته است ولی درمقابل دشت ازغند کاهش چشمگیری دارد و باید دقت بیشتری صورت گیرد.

وی تصریح کرد: در حوزه زعفران که بالا مه ولات بیشتر درگیر این کار هستند الحمدالله خرید توافقی زعفران انجام شد که تمام 100میلیارد تومان زعفران کاران پرداخت شد.

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
30
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft