ناریخ: شنبه 5 خرداد 1397 - شناسه حبر: 20005

‌‎ بانوي تربتی مدال طلای پرتاب وزنه کشور را بر گردن آویخت

‌‎ بانوي تربتی مدال طلای پرتاب وزنه کشور را بر گردن آویخت

‌‎فاطمه بیگ زاده پرتابگرمعلول شهرستان تربت حیدریه و تنها نماینده خراسان رضوی در مسابقات دو و میدانی جانبازان و معلولان کشور صاحب عنوان نخست ماده پرتاب وزنه شد.

‌‎به گزارش نوید خراسان؛ رئیس اداره ورزش وجوانان تربت حیدریه با بیان این خبر گفت: سی و دومین دوره مسابقات دو و میدانی قهرمانی جانبازان و معلولان کشور در ماده و کلاسهای پزشکی مختلف در مجموعه آفتاب انقلاب تهران برگزار شد و فاطمه بیک زاده ورزشکار معلول شهرستان که بعنوان تنها نماینده خراسان رضوی در این رقابتها حضور یافت موفق شد در ماده پرتاب وزنه بر سکوی قهرمانی بایستد

‌‎ سیدحمیدرضا امینی افزود:این ورزشکار معلول تربتی در این دوره از رقابتها و در کلاس پزشکی F41 توانست وزنه 3کیلوگرمی را  ۵ متر و ۹۵ سانتیمتر پرتاب نماید و بالاتر از رقبای خود به عنوان قهرمانی دست یابد.امینی خاطر نشان کرد مسافت ثبت شده در این ماده تنها 1متر با حدنصاب ورودی تیم ملی فاصله دارد.  

 

معاون استاندار: معلولیت و محدودیت نمی تواند مانع افتخار آفرینی شود

‌‎‌‎معاون استاندار و فرماندار ويژه تربت حیدریه در مراسم استقبال از این قهرمان با بیان این نکته که براین گروه می بایست عنوان توان یاب گذاشت نه معلول خاطر نشان کرد: آنجا که فرد توانایی،دانایی وآگاهی لازم در کسب موفقیت و رسیدن به هدف را دارا است معلولیت و محدودیت نمی تواند مانع دستیابی گردد و افتخار آفرینی در میادین مختلف بویژه در عرصه ورزش توسط این قشر از افراد امید و نشاط را به جامعه تسری میبخشد. احمد علی موهبتی افزود وظیفه متولیان و مسئولین سایر دستگاه ها نیز در این جهت تقویت اراده و زنده نگاه داشتن امید در این قشر است تا بتوان شاهد نقش آفرینی آنها در عرصه های مختلف اجتماعی باشیم.

‏سیدحمیدرضا امینی رئیس اداره ورزش وجوانان تربت حیدریه نیزدر آیین استقبال از این قهرمان با اشاره به شرایط و امکانات خاص تمرینی مورد نیاز ورزشکاران معلول و جانباز گفت: متاسفانه امکانات زیادی در شهرستان برای این قشر از ورزشکاران وجود ندارد و این در حالی است که ورزشکاران جانباز و معلول تربت حیدریه در 3سال گذشته در رشته های شنا،گلبال،تنیس روی میز،بسکتبال،و والیبال نشسته حائز رتبه های متعدد کشوری و بین المللی شدند.

‌‎قابل ذکر است؛ ۱۳۴ ورزشکار خانم از ۲۸ استان در سی و دومین دوره مسابقات دوومیدانی جانبازان ومعلولین کشور حضور داشتند که در مواد و کلاس‌های مختلف پزشکی به رقابت پرداختند که در پایان تیم زنجان با ۲۷ امتیاز قهرمان شد، خوزستان با ۲۵ امتیاز به عنوان نایب قهرمانی دست یافت و عنوان سوم نیز به تیم آذربایجان شرقی با ۲۳ امتیاز رسید.خراسان رضوی نیز با 12امتیاز جایگاه نهم را کسب کرد.

‌‎با پایان یافتن این مسابقات و بررسی نتایج بدست آمده، افرادی که حد نصاب‌های مورد نظر انجمن را بدست آوردند برای حضور در اردو‌های تیم ملی به منظور شرکت در مسابقات پاراآسیایی جاکارتا دعوت خواهند شد.

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
24
پربیننده ترین خبرها
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft