ناریخ: شنبه 5 خرداد 1397 - شناسه حبر: 19988

تصویب 4 میلیارد و دویست میلیون ریال بودجه کتابخانه های عمومی تربت حیدریه

تصویب 4 میلیارد و دویست میلیون ریال بودجه کتابخانه های عمومی تربت حیدریه

بودجه سال 97 کتابخانه های عمومی شهرستان تربت حیدریه با رقم بالغ بر 4 میلیارد و دویست میلیون ریال به تصویب رسید .

به گزارش نوید خراسان، دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی تربت حیدریه به ریاست موهبتی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

در ابتدای این جلسه اولیایی رئیس اداره کتابخانه های عمومی تربت حیدریه برنامه و بودجه پیشنهادی سال 97 را که قبلا برای اعضاء ارسال شده بود مورد بحث و بررسی قرار داد و اعضا نظرات و پیشنهادات خود را در مورد اعلام نمودند.

سپس خانم عطائیان نویسنده فعال و عضو انجمن خواستار افزایش رقم بودجه در هفته کتاب و برگزاری کلاسهای آموزشی مثل نویسندگی و داستان نویسی شد.

شاه پسند نماینده آموزش و پرورش نیز گفت: پژوهش ها باید کتاب محور شود و در بودجه پیشنهادی سهم پژوهش صفر اعلام شده که اولیایی رئیس اداره کتابخانه ها دلیل این امر را نبود فضا برای ایجاد این بخش عنوان نمود. اما برای ایجاد بخش پژوهشگران در یکی از کتابخانه ها ی شهرستان رقمی در نظر گرفته شد.

موهبتی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گفت: با توجه به تلاش های مجدانه شما عضویت در کتابخانه های عمومی شهرستان نسبت به سال گذشته افزایش چشم گیری داشته است که نشانگر این نکته است که کتاب در بین شهروندان جای بیشتری را به خود اختصاص داده است .

معاون استاندار در خصوص سهم نیم درصد کتابخانه ها از درآمد شهرداری نیز گفت: با توجه به اینکه گسترش فعالیتهای کتابخانه ای وابستگی به میزان اعتبار کتابخانه ها دارد از شهرداری محترم انتظار می رود ضمن شفاف سازی نسبت به اعلام بدهی شهرداری ، همکاری لازم با کتابخانه ها را با پرداخت به موقع سهم نیم درصد آنها از درآمد شهرداری و انجام برخی از فعالیتهای مورد نیاز کتابخانه ها بعمل آورد.

مصطفوی عضو شورای شهر در خصوص سهم نیم درصد شهرداری قول مساعدی داد که با هماهنگی با شهردار نسبت به پرداخت نیم درصد شهرداری در سال 97 اقدام شود.

در پایان پس از بررسی و اعلام نظرات اعضا برنامه و بودجه سال 97 کتابخانه های عمومی شهرستان با رقم بالغ بر 4 میلیارد و دویست میلیون ریال به تصویب رسید .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
3
پربیننده ترین خبرها
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft