ناریخ: شنبه 5 خرداد 1397 - شناسه حبر: 19983

فرصت طلایی مرگ مغزی را از دست ندهیم

فرصت طلایی مرگ مغزی را از دست ندهیم

برطبق آمار ارائه شده توسط مسئولین در انجمن اهدای عضو ایران، سالیانه بین 5 هزار تا 8 هزار نفردرکشورمان ایران دچارمرگ مغزی می شوند که از این تعداد فقط 3 نفر شرایط اهدای عضو را دارند و می توانند انسانهای نیازمند به عضو را نجات دهند.از این فرصت و لطف بزرگ الهی است که شامل حال آنها گشته است بعضی به خوبی و خدا پسندانه استفاده می کنند و برخی شاید ناآگاهانه حاضر به استفاده از این فرصت نیسند.درحالی که برطبق آمار ،روزانه بین 7 تا 10 نفر در کشورمان بر اثر نرسیدن عضوجان خود را ازدست می دهند.

آمار ارائه شده حاکی از آن است بیشتر این افراد از خانواده های مستضعف و بی بضاعت و کم درآمد می باشند که توانایی مالی تهیه عضو را ندارند. پس چه بهتر از این که به یاری این خانواده ها بشتابیم و آنها را یاری نمائیم، درحالی که برای ما هیچ هزینه ای ندارد چون خواسته یا ناخواسته پس از چند روز باید پیکرعزیز از دست رفته مان را دفن نموده و اعضای قابل استفاده را که هشت عضومی باشد در زیر خروارها خاک دفن نماییم و همنوعان نیازمندمان را از این لطف الهی محروم کنیم.

 گرچه اهدای عضو برای خانواده ی اهدا کننده سخت و درد آور است ولی سرانجامی رضایت بخش به دنبال دارد. زمانی که مشاهده می کنید که با لطف شما و مرحمت خداوند توانسته اید به چند بیمار نیازمند جان تازه ای ببخشید و خانواده هایی را شاد کنید و کودکانی را از نعمت داشتن پدر و مادر برخوردارنمائید شیرینی کارتان را به خوبی احساس می نمایید و برای اهدا کننده هم اجر اخروی را ذخیره  نموده اید.

به عنون یکی از هزاران خانواده اهداکننده عضو، از خانواده هایی که عزیزانشان دچارمرگ مغزی می شوند خواهش می کنم که این لطف الهی را غنیمت شمرده، به خوبی از آن استفاده نمایند و به اهداکننده گان به پیوندند. در خاتمه برای تمام خانواده های اهداکننده صبرو شکیبایی و برای تمامی افراد گیرنده عضو سلامتی و بهروزی آرزومندم.

محمدرضا تقی نژاد پدر زنده یاد احسان تقی نژاد اهدا کننده عضو                

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
3
پربیننده ترین خبرها
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft