ناریخ: شنبه 5 خرداد 1397 - شناسه حبر: 19981

اجراي طرح پاكسازي مناطق آلوده حاشيه شهر و كشف 14 فقره سرقت در تربت حيدريه

اجراي طرح پاكسازي مناطق آلوده حاشيه شهر و كشف 14 فقره سرقت در تربت حيدريه

پليس شهرستان تربت حيدريه در اجرای مرحله ای دیگر از طرح پاکسازي مناطق آلوده حاشيه شهر 38 معتاد متجاهرپرخطر و سارق سابقه دار را جمع آوری و دستگير کرد.

به  گزارش نوید خراسان،سرهنگ "غلامرضا خرقاني" جانشين فرماندهي انتظامي شهرستان تربت حيدريه گفت: مرحله ای دیگر از طرح پاکسازي نقاط آلوده و جرم خيز حاشيه شهر توسط پليس آگاهي شهرستان و با همکاری پليس هاي تخصصي و كلانتري هاي تابعه در محله كوي بازرگان، رباط بالا و پايين به اجرا در آمد.

وي افزود: در اجراي اين طرح ضربتي، ماموران این فرماندهی ضمن جمع آوری 31 معتاد پرخطر و متجاهر و دستگيري 7 سارق سابقه دار، 14 فقره سرقت اماكن خصوصي ،سرقت مغازه و منزل كشف شد.

اين مقام انتظامي خاطر نشان كرد: در اجراي اين طرح تعداد 9 دستگاه موتور سيكلت فاقد مدارك و پلاك نيز توقيف و مقدار زيادي آهن آلات مسروقه و اثاثيه منزل كشف و متهمان پس از تشكيل پرونده به مراجع قضائي معرفي شدند.

سرهنگ خرقاني ضمن قدرداني از همکاري خوب مردمي با پليس در پاکسازي نقاط آلوده، با تاكيد بر استمرار اين طرح در طول سال از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه ناهنجاري و حضور افراد متخلف، از طريق تلفن 110 به پليس اطلاع، تا نسبت به پاکسازي محل و دستگيري مجرمان و متخلفان اقدام شود.

 

دستگيري برادران قاچاقچي با 26 کیلو مواد افیونی 

جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان تربت حيدريه از كشف 26 كيلو و 350 گرم مواد افيوني از يك دستگاه كاميونت خبر داد.

به گزارش نوید خراسان،سرهنگ " غلامرضا خرقاني " گفت: مأموران مستقر در ايستگاه بازرسي شهيد شيردل كامه هنگام كنترل خودروهاي عبوري به يك دستگاه كاميونت ايسوزو به سرنشینی دو برادر كه از استان هاي جنوبي به سمت مشهد در حركت بود، مشکوک شدند.

وي افزود: ماموران ايستگاه پس از هدايت خودرو به داخل ايستگاه در بازرسي دقيق آن مقدار 26 كيلو و 350 گرم مواد مخدر از نوع ترياك كه به شكل ماهرانه اي در بدنه خودرو جاسازي شده بود، كشف كردند.

جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان تربت حيدريه با اشاره به معرفي متهمان 25 و 19 ساله به دادسرا از شهروندان خواست با ارائه اطلاعات در زمينه هرگونه قاچاق، حمل و نگهداري مواد مخدر ياريگر خادمان خود در نيروي انتظامي باشند.

باند كيف قاپي در تربت حيدريه متلاشي شد

جانشين فرماندهي انتظامي شهرستان تربت حيدريه از شناسايي و دستگيري سارقان كيف قاپ و كشف هفت فقره سرقت خبر داد.

به گزارش نوید خراسان، «سرهنگ غلامرضا خرقاني» در تشريح اين خبر گفت: در پي وقوع چند فقره کيف قاپي از بانوان در شهر تربت حيدريه، موضوع به صورت ويژه در دستور کار کارآگاهان پليس آگاهي قرار گرفت.

وي افزود: ماموران با بررسي شواهد و اطلاعات موجود از شگرد كيف قاپي و با استفاده از شيوه‌هاي نوين پليسي، به سرنخ‌هايي دست يافتند كه منجر به ترسيم چهره فرضي متهمان و شناسايي يكي از آنان شد.

سرهنگ خرقاني گفت: كارآگاهان پليس آگاهي با هماهنگي مقام قضايي، متهم را که جواني 22 ساله است، شناسایی و در یکی از شهرستان‌هاي همجوار و در اقدامي غافلگيرانه دستگير كردند.

اين مقام انتظامي افزود: متهم كه ابتدا منكر ارتكاب هرگونه جرمي بود، پس از مواجهه با دلايل و مستندات پليس به شش فقره كيف‌قاپي‌هاي شبانه و يك فقره سرقت در معابر با همدستي يكي از دوستانش با سرو صورت پوشيده، اعتراف كرد.

سرهنگ خرقاني با اشاره به معرفي متهم به دادسرا و تلاش براي دستگيري همدست او، گفت: به شهروندان توصيه مي‌كنيم به توصيه‌هاي مراقبتي و بازدارنده از سرقت‌هاي خياباني توجه بيشتري داشته باشند.

 

هلیکوپترامداد هوایی برای نجات خانم کوهنورد تربتی وارد عمل شد

امداد هوایی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی، امدادرسانی و خدمات اورژانسی به کوهنورد خانم 21 ساله ارایه داد.

به گزارش نوید خراسان به نقل از مدیر روابط‌عمومی اورژانس115 تربت حیدریه، جمعه شب گذشته طی تماس تلفنی مبنی بر سقوط خانم 21ساله از کوه (ملکوه کدکن) بلافاصله پرسنل اورژانس کدکن به محل اعزام می شوند.

قله ملکوه با 3013 متر ارتفاع در 65 کیلومتری شمال غربی تربت حیدریه در روستای کدکن واقع است که می توان از دو جبهه شمالی ( روستای کدکن ) و جنوبی ( حصار ) به آن صعود کرد.

حجت حسین زاده با اشاره به اینکه به علت صعب العبور بودن محل حادثه و فقدان دسترسی به مصدوم، درخواست امداد هوایی می شود تصریح کرد: بالگرد امداد هوایی هلال احمر استان با همراهی نجاتگران کوهستان این شهرستان بعد از 5 ساعت تلاش بی وقفه عملیات جستجو و امداد رسانی، بیمار را در مصلی به پرسنل اورژانس115 تحویل می دهند.

به گفته وی، پس انتقال بیمار به آمبولانس ضمن مراقبت کامل راه هوایی و فیکس اندام ها،با تنفس و نبض خودبخودی به بیمارستان نهم دی منتقل می شود.

حسین زاده با بیان اینکه این خانم جوان به اتفاق همراه خود به ملکوه کوه کدکن رفته بود که از قله سقوط می کند تصریح کرد: حال عمومی وی رضایت بخش نمی باشد.

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
80
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft