ناریخ: شنبه 15 اردیبهشت 1397 - شناسه حبر: 19964

حمام حاج رییس به اولین موزه تربت حیدریه تبدیل می شود

حمام حاج رییس به اولین موزه تربت حیدریه تبدیل می شود

مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی گفت: حمام حاج رییس شهرستان تربت حیدریه که عملیات احیای آن از مهر پارسال آغاز شده بود، بزودی تبدیل به موزه می شود.

به گزارش نوید خراسان، ابوالفضل مکرمی فر در جریان بازدید از عملیات عمرانی حمام و در دیدار با فرماندار تربت حیدریه افزود: قرار بود موزه پارسال به بهره برداری برسد، اما حین گودبرداری و مرمت حمام تاریخی حاجی رییس، بقایای اصلی این بنای تاریخی عهد قاجار، کشف و لذا کار بازآفرینی و احیای آن به تعویق افتاد.

وی گفت: بنا بود کف موزاییکی حمام آجرفرش شده و برای امور فرهنگی و هنری مورد استفاده قرار گیرد که با این کشف مشخص شد شکل کنونی حمام مربوط به دوران پهلوی است که با اندکی تغییرات بر روی خرابه حمام دوران قاجار، مورد استفاده مجدد قرار گرفته بود.

مکرمی فر با اشاره به ظرفیت های گردشگری و جاذبه های تاریخی تربت حیدریه، بر توسعه آن ها تاکید و اظهار کرد: تلاش می کنیم موزه حمام حاج رییس را امسال و بدون در نظر گرفتن هیچ گونه محدودیت منابع مالی، راه اندازی کنیم.

وی قرار گرفتن تربت حیدریه در مسیر زایران و مسافران یک فرصت ارزشمند خواند و گفت: لازم است شرایطی را فراهم کنیم تا زایران و مسافران با توقف در این شهر، از جاذبه های تاریخی و گردشگری این شهرستان بازدید کنند.

وی همچنین گفت: توقف زایران و مسافران در مسیرهای منتهی به مشهد می تواند در کاهش تصادفات جاده ای که بیشتر آن ها در انتهای مسیرها و نزدیک به مقصد روی می دهند، نقش موثری ایفا کنند.

 

فرماندار :لزوم ایجاد زیرساخت های گردشگری در تربت حیدریه

معاون استاندار و فرماندار تربت حیدریه نیز گردشگری را عامل پویایی و ایجاد اشتغال در تربت حیدریه خواند و گفت: با توجه به تردد 10 میلیون نفر زایر و مسافر در سال از این کریدور و قرار گرفتن این شهرستان در محور مواصلاتی شمال به جنوب، ایجاد زیرساخت های گردشگری در تربت حیدریه فصل نخست برنامه کاری این اداره در سالجاری خواهد بود.

احمدعلی موهبی همچنین خواستار همکاری و توجه ویژه اداره کل میراث فرهنگی استان در خصوص مرمت ابنیه های تاریخی شهرستان، ایجاد زیرساخت های گردشگری در مناطق روستایی و منطقه نمونه گردشگری پیشکوه، انجام کاوش های باستان شناسی و رونق صنایع دستی و هنرهای سنتی شهرستان شد.

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
3
پربیننده ترین خبرها
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft