ناریخ: شنبه 15 اردیبهشت 1397 - شناسه حبر: 19963

ریییس شورای شهر تربت حیدریه مدعی شد؛ شهرداری تربت حیدریه 120 میلیارد تومان بدهکار است

ریییس شورای شهر تربت حیدریه مدعی شد؛ شهرداری تربت حیدریه 120 میلیارد تومان بدهکار است

 

حسن نیکنام

نادر سلیمانی رییس شورای شهر تربت حیدریه در نشت مطبوعاتی این شورا گفت: 84درصد بودجه سال 96 شهرداری تربت حیدریه محقق شده است.

وی افزود: بودجه مصوب شهرداری در سال گذشته 584 میلیارد و 230 میلیون بوده است که 84 درصد آن محقق شد. همچنین بودجه سال 97 با اندکی کاهش566 میلیارد و 720 میلیون ریال است که از این مبلغ 3 میلیاردو 700 میلیون ریال بودجه فرهنگی،288 میلیارد ریال عمرانی و مابقی هزینه های جاری این نهاد است .

سلیمانی ادامه داد: بدهی شهرداری تربت حیدریه به بانک شهر 780 میلیارد ریال است که با احتساب 400 میلیارد ریال سایر بدهی های شهرداری ،مجموع بدهکاری های شهرداری تربت حیدریه حدود 120 میلیارد تومان است.

رییس  شورای شهر تصریح کرد: شورای پنجم در ابتدای کار برای خود 55 الویت کاری از جمله رونق منطقه گردشگری پیشکوه، تعیین تکلیف پروژه زعفرانیه ،پل چهار راه خواف،تحول فرهنگی و ... را در دستور کار قرار داده است.

وی افزود: منطقه پیشکوه که از سالها قبل جهت توسعه فضای سبز تحویل شهرداری شده است و در طول این سالها به دلیل نبود طرحی مشخص بصورت موردی طرحهایی از جمله مجتمع فرهنگی در آن ایجاد که بعضا با فضا و کاربرد منطقه سازگار نیست از این رو شورا با در اختیار گرفتن مشاور در حال تهیه طرح جامع پیشکوه است که بعد از ارایه طرح به دستگاههای مربوطه و سیر مراحل قانونی، رونق منطقه گردشگری پیشکوه را شاهد خواهیم بود همچنین منطقه نمونه 67 هکتاری که در دل این 800 هکتار است در شهریور 95 در کارگروه زیر بنایی استان مصوب و برای اجرا در دستور کار شورا قرار گرفته است.

اعتراف وطن دوست به سکوت شورای شهر و نادیده گرفتن تخلفات

وطن دوسترییس کمیسیون خدمات شهری و حمل و نقل گفت: شورای شهر در ادوار مختلف نتوانسته در عملیاتی کردن پروسه نظارت بر تخلفات شهرداری به درستی عمل کند و هر شهرداری بدگویی شهرداری قبلی را میکند و این پروسه ادامه دارد بطوریکه برای نمونه جلو چشم شورای شهر پاساژ آداک را با 38 مغازه ساخته شد و با  وجود  مشاهده  این تخلف آشکار نه شهردار اسبق و نه فعلی هیچ اقدامی نکردند.

وی افزود: اگر تعارفات و ملاحظات را کنار می گذاشتیم و با متخلیفن این حوزه در محاکم  قضایی برخورد مناسبی می شد و بحث های نظارتی را جدی تر می گرفتیم این اتفاقات نمی افتاد، سکوت کرده ایم که کار به اینجا کشیده شده. بطور مثال در موضوع منطقه گردشگری 67 هکتاری پیشکوه عده ای خود را به دروغ سرمایه گذار معرفی کردند و یا در درون شهرداری اگر دلالی و کاسبی میشود چگونه شهردار ممکن است نبیند متاسفانه دم از اتاق شیشه ای مسئولین میزنیم اما در عمل پرده پوشی وجود دارد.

وطن دوست ادامه داد: شهردار فعلی اگر چه اقدامات خوبی در زمینه زیرساختها و قراردادهای شهرداری انجام داده است  اما توقع داریم به این موضوعات ورود پیدا کند و برخورد نماید ضمن اینکه در حوزه کارهای عمرانی هیچ اقدامی نشده است. مردم توقع دارند چرا که آسفالت کوچه ها و معابر افتضاح است. توقع داریم کاری انجام شود تا کی می خواهیم به مردم بگوییم مشکلات مالی داریم.

وی گفت: البته گله ای هم از نشریات محلی داریم که به این مسائل ورود کنند و بیشتر صفحاتشان را به آگهی اختصاص ندهند.

الهیاری: با طرح موضوعات ناامید کننده صاحبان سرمایه و اندیشه را فراری ندهیم

محمد الهیاری رییس کمیسیون اقتصاد و سرمایه گذاری نیز گفت: همه شهروندان بایستی پای کار بیایند تا این شهر از وضعیت کنونی خارج شود. شورای پنجم از همان ابتدا درصدد این بوده است تا از ظرفیت و پتانسل همه شهروندان و دلسوزان این شهر بهره ببرد، در این راستا در ابتدای کار در فضای مجازی اعلام کردم که برنامه 5 ساله شهرداری و چشم انداز 20 ساله شهر تربت حیدریه در حال تدوین است و از همه اقشار تقاضای همفکری نمودیم که تنها چند نفر پای کار آمدند. تقاضای ما در شورا این است که با طرح موضوعات ناامید کننده صاحبان سرمایه و اندیشه را از شهر فراری ندهیم، کمک کنیم تا از فرار این دو گروه جلوگیری شود.

وی افزود: از شروع بکار این شورا، با اصلاح فرایند ها،کاهش نیروی انسانی مازاد،جلوگیری از انعقاد قراردادهای غلط و ... جلو بسیاری از هزینه ها را گرفتیم  که باعث شد خیلی از معوقات پرسنل پرداخت شود .

الهیاری گفت: تا زمانیکه ارباب رجوع شهرداری بداند با ارتباط می شود دستور تقسیط را گرفت رانت وجود خواهد داشت اما با وجود نرم افزار جلو این اتفاقات گرفته  می شود.

مصطفوی : بند به بند قرار داد پاساژ آداک تخلف است

رامین مصطفوی رییس شورای شهرستان نیز گفت: در تربت حیدریه با بحران هایی همچون آب، مهاجرت نیرونی انسانی ، حاشیه نشینی و..... روبرو هستیم و  اگر داعیه خراسان مرکزی را داریم بایستی با همفکری اندیشمندان این دیار بر مشکلات چیره شویم.

وی افزود: اگر چه ما شورای شهریم نه شهرداری اما وظیفه اول ما نظارت بر شهرداری است از این رو  از شهردار می خواهیم قدری به کار سرعت بدهد چرا که مردم انتظار دارند و در پایان بازه زمانی عمر شورا از ما خروجی کارمان را مطالبه می کنند. ما شهردار انتخاب کرده ایم که شهردار ما باشد نه دیگران.

مصطفوی گفت: بند به بند قرار داد پاساژ آداک تخلف است، اگر چه مالک آن از بازه زمانی آذر ماه تا خرداد که شهردار وقت و شورا درگیر مسئله انتخابات بوده اند بر خلاف آنچه  حتی در همان قرارداد پر از تخلف آمده است آداک را ساخته است ولی مگر می شود پاساژی در چهار راه فرهنگ ساخته شود و پارکینگ آن در خیابان فردوسی جنوبی باشد؟!! و دهها تخلف دیگر که اسناد آن موجود است. البته در این رابطه  قطع به یقین از طرف شهردار و شورا کوتاهی شده است، امیدوارم با طرح شکایت حقوقی که شهرداری بر علیه مالک پاساژ انجام داده است سرانجام  به نتیجه  مطلوب برسد.

امانی عضو شورای شهر؛

ما مسئول جوی و جدول و آسفالت خیابان نیستیم

محمد امانی رییس کمیسیون فرهنگی شورا در این نشست گفت:از ابتدای شورای پنجم تلاش کردیم که این را جا بیندازیم که ما شورای شهر هستیم نه شورای شهرداری، بر این اساس بایستی وظایف و اختیارات شورا به درستی برای شهروندان تبیین شود و در این راه انتظار داریم اصحاب رسانه ما را یاری کنند.

وی افزود: ما مسئول جوی و جدول و آسفالت خیابان نیستیم که بخواهیم در این رابطه جوابگو باشیم بلکه این مجموعه شهرداری و در راس آن شهردار است که پاسخگوست .

امانی گفت: متاسفانه در بین اصحاب رسانه هم ما به شورای شهرداری معروف شدیم بطوریکه سوالات شما در این نشست حول شهرداری است تا شورا که امیدوارم این روند اصلاح شود.

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
13
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft