ناریخ: شنبه 15 اردیبهشت 1397 - شناسه حبر: 19958

املاک علوی بطور رایگان در خواف و رشتخوار واگذار شد

املاک علوی بطور رایگان در خواف و رشتخوار واگذار شد

103 هکتار زمین در راستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر پنجشنبه طی مراسمی با حضور رئیس بنیاد مستضعفان و ائمه جمعه شیعه و اهل سنت خواف و رشتخوار به صورت رایگان به مردم این شهرستانهای جنوبی خراسان رضوی واگذار شد.

به گزارش نوید خراسان به نقل از ایرنا، واگذاری این زمینها به ارزش 215 میلیارد ریال با کاربری مسکونی و تجاری در قالب دو هزار فقره اسناد املاک علوی صورت گرفت.

اراضی علوی املاکی است که سند مالکیت آنها به نام رضاخان بوده و سپس به محمدرضا پهلوی واگذار و در نهایت به بنیاد پهلوی منتقل شده بود. این املاک پس از انقلاب اسلامی در اختیار بنیاد علوی قرار گرفت. تا پایان سال 1396 تعداد 60 هزار و 107 قطعه از این املاک در استانهای مختلف کشور به مردم واگذار شده اند. سهم خراسان رضوی از این تعداد 10 هزار قطعه بوده است.

استاندار خراسان رضوی در این مراسم در محل مسجدجامع روستای سده شهرستان خواف توسعه عادلانه امکانات در حوزه های عمران، آب، برق و گاز روستاها و مناطق محروم را از رویکردها و خدمات نظام جمهوری اسلامی ذکر و بیان کرد: واگذاری املاک و زمینهای علوی نیز در راستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی به محرومان از جمله این خدمات محسوب می شود.

علیرضا رشیدیان افزود: 500 میلیارد ریال امسال برای اجرای طرحهای اشتغالزایی در روستاهای استان به صورت قرض الحسنه پرداخت می شود که 360 میلیارد ریال آن محقق شده و بقیه در دست اقدام است.

وی ادامه داد: پیش از این 56 درصد روستاهای خراسان رضوی از مزایای شبکه گازرسانی برخوردار بودند اما این میزان امسال به 90 درصد روستاهای استان افزایش یافت.

 

فرماندار خواف ؛بنیاد مستضعفان در بخش تونل های بادی سرمایه گذاری کند

فرماندار خواف نیز در این مراسم با اشاره به ظرفیتهای این شهرستان از جمله وجود بهترین تونل بادی خواستار سرمایه گذاری بنیاد مستضعفان در این بخش و همچنین توسعه سرمایه گذاری در زمینه اشتغالزایی شد.

محمدرضا پهلوان نژاد افزود: با توجه به وجود بحران آب در خواف 50 کیلومتر لوله گذاری و بیش از هزار هکتار آبیاری تحت فشار در این شهرستان انجام شده و همراهی و سرمایه گذاری بنیاد مستضعفان در این زمینه مهم است.

حجت الاسلام سید ذبیح الله شمسیان امام جمعه خواف نیز گفت: این شهرستان با وجود امکانات کم، از استعدادهای بسیاری برخوردار است و مردم شیعه و سنی آن با همگرایی و وحدت در همه عرصه های دفاع از ارزشهای نظام جمهوری اسلامی فعالانه حضور دارند.

امام جمعه اهل سنت خواف نیز در این مراسم گفت: بنیاد مستضعفان به فرمان امام خمینی(ره) تاسیس شد و این نهال هم اکنون به درخت تناوری تبدیل شده که مردم نقاط مختلف کشور از برکات آن استفاده می کنند.

مولوی صدرالدین احراری به فعالیت مجتمع فولاد سنگان در خواف نیز اشاره کرد و خواستار فعالیت بیشتر بنیاد مستضعفان در این شهرستان برای کمک به رونق اقتصادی منطقه شد.

روستای سده با 3500 نفر جمعیت در قالب 750 خانوار در 45 کیلومتری شمال خواف واقع است. مرکز شهرستان 140 هزار نفری خواف نیز در فاصله 267 کیلومتری جنوب مشهد قرار دارد. خواف شامل چهار بخش مرکزی، سنگان، جلگه زوزن و سلامی و 96 روستا است. 65 هزار نفر از جمعیت این شهرستان ساکن روستاها هستند. خواف 123 کیلومتر مرز مشترک با افغانستان دارد.

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
2
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft