ناریخ: شنبه 15 اردیبهشت 1397 - شناسه حبر: 19953

سیاسی شدن عمده ترین آفت سمن ها است

سیاسی شدن عمده ترین آفت سمن ها است

دبیر گروه مردم نهاد (سمن) جهادگران دیار خورشید تربت حیدریه گفت: با وجودی که غیرسیاسی بود و غیرانتفاعی بودن عمده ترین شرط تشکیل سمن ها است، اما در عمل شاهد هستیم فعالیت گروه های مردم نهاد به سوی سیاسی شدن کشیده می شوند و این یک آفت بزرگ برای این گروه ها است.

به گزارش نوید خراسان به نقل از ایرنا،محمد حسن صادق پور با تبریک هفته جوان و اشاره به آغاز فعالیت های جوانان در دولت هفتم و هشتم افزود: البته بخش اعظمی از این مشکل از ابتدای تشکیل سمن ها وجود داشت و در دولت نهم و دهم نیز در قالب مشاوران جوان تداوم یافت که حاصل این اتفاق آن است که غالبا سمن ها از یک فضای مشاور خارج شده و تبدیل به یک فضای کارمندی کشیده شده اند.

سازمان ملی جوانان از جمله سازمان های دولتی بود که بنابر قانون برنامه سوم توسعه، در حد فاصل مهر 1379 تا خرداد 1390، به عنوان جایگزین شورای عالی جوانان تشکیل شد که با حکم رییس دولت هشتم محمود احمدی‌نژاد، منحل شد و تبدیل به معاونت رییس جمهوری شد. رؤسای این سازمان در طول مدت فعالیتش، در اصل همان دبیرهای شورای عالی جوانان بودند که چارچوب فعالیت‌های یکسانی را شامل می‌شدند منتهی تحت عنوان سمتی متفاوت. در دولت نهم در ادامه تغییرات ساختاری حوزه فعالیت جوانان با تاسیس وزارت ورزش و جوانان به این وزارتخانه منتقل شد.

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
8
پربیننده ترین خبرها
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft