ناریخ: شنبه 15 اردیبهشت 1397 - شناسه حبر: 19951

در آیین جشن روز کارگر تربت حیدریه اعلام شد؛ با تصویب مجلس نحوه هزینه کرد حق درمان کارگران شفاف سازی شد

در آیین جشن روز کارگر تربت حیدریه اعلام شد؛ با تصویب مجلس نحوه هزینه کرد حق درمان کارگران شفاف سازی شد

 

نماینده مردم شهرستان های تربت حیدریه، زاوه و مه ولات در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس شورای اسلامی با ایجاد صندوقی با عنوان بیمه درمان نزد خزانه کل کشور، قدم موثری برای شفاف سازی حقوق کارگران برداشت.

به گزارش نوید خراسان، سعید باستانی در آیین جشن روز کارگر در تربت حیدریه با بیان اینکه هدف از تشکیل صندوق پایان دادن به نگرانی های جامعه کارگری ایران بود، افزود: البته اجرای طرح فقط برای یک دوره است و اگر به هر دلیلی تخصیص صورت نگرفت یا شفافیت محرز نشد، نمایندگان برای سال آینده اصلاحات لازم را انجام خواهند داد.

وی در تشریح طرح یاد شده با بیان اینکه امسال بند ز ماده 7 بودجه نگرانی هایی را برای جامعه کارگری به وجود آورده بود، گفت: بر اساس آن سهم درمان بیمه شدگان که باید تامین اجتماعی برای آن ها هزینه کند 9 بیست و هفتم بود و این در واقع سهم بیمه گذار است که کارفرما باید پرداخت کند.

باستانی افزود: این سهم همیشه دست تامین اجتماعی بود و این سازمان نیز در قالب گزارش هایی مدعی بود که به شکل هزینه های بیمارستان یا کلینیک های درمان داریم هزینه می کنیم.

وی اظهار کرد: امسال تغییراتی در قانون فوق به وجود آمد و آن ایجاد صندوقی نزد خزانه و به نام تامین اجتماعی بود تا این مبلغ 9 بیست و هفتم به این حساب واریز و برای تامین اجتماعی به صورت صدرصد تخصیص، مجوز برداشت صادر شود.

براساس بند ز تبصره 7 این لایحه؛ سازمان تأمین اجتماعی مکلف شد تمامی سهم درمان از مجموع مأخذ کسر حق بیمه موضوع مواد(28) و (29) قانون تأمین اجتماعی مصوب سوم تیر 1354 و سایر منابع مربوط را در حسابی نزد خزانه‌داری کل کشور با عنوان بیمه درمان تأمین اجتماعی متمرکز نماید. سازمان تامین اجتماعی این منابع را طبق قانون تامین اجتماعی(فقط برای درمان) هزینه کند.

در ادامه این جشن رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی تربت حیدریه با بیان اینکه اکنون 65 واحد صنعتی در این شهرستان وجود دارد، گفت: بر این اساس جمعیت فعال شهرستان 69 هزار و 546 ، جمعیت شاغل 61 هزار و 599 نفر و بقیه بیکار هستند.

علی اکبر اسماعیل پناه سهم شاغلان در بخش های اقتصادی را به ترتیب در بخش کشاورزی 14 هزار و 744 نفر، بخش خدمات 11 هزار و 495 نفر و بخش صنعت 2 هزار 948 نفر اعلام و اظهار کرد: تعداد بیمه شدگان اصلی تا پایان پارسال، 26 هزار و 43 نفر و تعداد کارگاه های تحت پوشش تأمین اجتماعی 25 هزار و 932 نفر می باشد.

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
8
پربیننده ترین خبرها
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft