ناریخ: شنبه 15 اردیبهشت 1397 - شناسه حبر: 19950

مدیرکل امور شهری استانداری خراسان رضوی: دستگاه های اجرایی در مدیریت شهری باید از برنامه ریزی شوراها تبعیت کنند

مدیرکل امور شهری استانداری خراسان رضوی: دستگاه های اجرایی در مدیریت شهری باید از برنامه ریزی شوراها تبعیت کنند

 

مدیرکل امور شهری استانداری خراسان رضوی از شوراهای اسلامی به عنوان یک سرمایه اجتماعی مثبت و تاثیرگذار در جامعه یاد کرد و گفت: این بدان خاطر است که وظیفه شوراهای اسلامی هماهنگ کننده بین دستگاه های اجرایی و همسوکننده رفتار آن ها با سیاست های کلی نظام است.

به گزارش نوید خراسان، وحید قربانی در آیین تجلیل از اعضای شوراهای اسلامی شهرستان تربت حیدریه افزود: از همین روی وظیفه شوراهای اسلامی متمرکز کردن قدرت اجتماعی ملی و نیز کمک به طراحی، سازماندهی و سیاست گذاری در راستای اهداف متعالی نظام است.

وی با بیان اینکه یکی از برکات و شاخصه های های نظام جمهوری اسلامی افزایش سطح مطالبات مردم است، گفت: این موضوع جزو ذات نظام های مبتنی بر آرای عمومی و به خصوص ایران است.

قربانی افزود: هر چند مدیریت اصلی شهری بر عهده شهرداری ها می باشد، اما این شوراها هستند که در جایگاه نظارتی خود رفتار و عملکرد شهرداری ها را کنترل و هدایت می کنند و سایر دستگاه های اجرایی نیز در مدیریت شهری از این برنامه ریزی ها باید تبعیت کنند.

وی در ادامه خطاب به شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: باید شرایطی را فراهم آورید که پایه اقتصادی شهر و روستای خود تحت تاثیر حضور شوراها قرار گیرند و از این طریق زمینه توسعه پایدار فراهم آید.

در اصل هفتم قانون اساسی تصریح شده است که ' طبق دستور قرآن کریم «و امرهم شوری بینهم»، «و شاورهم فی الامر»، مجلس شورای اسلامی، شورای استان، شهرستان، شهر، محل، بخش، روستا و نظایر این‌ها از ارکان تصمیم گیری و اداره امور کشورند. طرز تشکیل و حدود اختیارات وظایف شوراها را این قانون معین می‌کند.'

در شهرستان تربت حیدریه 135 شورای اسلامی شهر و روستا با 410 نفر عضو وجود دارد که در مراسم امروز از کلیه این اعضا تجلیل شد.

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
8
پربیننده ترین خبرها
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft