ناریخ: شنبه 15 اردیبهشت 1397 - شناسه حبر: 19937

60 درصد بودجه عمرانی اول انقلاب به 13 درصد کاهش یافته

 60 درصد بودجه عمرانی اول انقلاب به 13 درصد کاهش یافته

در نشست مجمع خیّرین اندیشه ساز تربت حیدریه عنوان شد؛

 60 درصد بودجه عمرانی اول انقلاب به 13 درصد کاهش یافته

معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه گفت: آنچه نیاز امروز جامعه ما است و می تواند جهش در این منطقه ایجاد کند، توجه خاص به نخبگان است که تا امروز نسبت به آن مغفول مانده ایم.

به گزارش نوید خراسان، احمد علی موهبتی در جلسه مجمع خیران اندیشه ساز، افزود: این بدان معنا است که توجه به ظرفیت ها و استعدادهای بومی در این شهرستان که البته بسیار بی نظیر و بی بدیل است، ضروری می باشد.

وی فعالیت خیران شهرستان را که در حوزه های مدرسه سازی، اماکن ورزشی، دانشگاهی و مراکز درمانی بسیار خوب پای کار حاضر شده اند، ستود و گفت: برای کشوری که در شروع انقلاب 60 درصد بودجه اش عمرانی ولی اکنون تنها 13 درصد بودجه اش عمرانی است، حاوی این پیام می باشد دولت که وظیفه اش فراهم آوردن زیرساخت ها است، در وضعیت چندان مطلوبی قرار ندارد و حضور خیران حتی از فعالیت ما دولتی ها نیز بسیار بیشتر است.

موهبتی اظهار کرد: اما با این حال نکته مهم آن است که این طیف خیران اکثر فعالیت هایشان بیشتر در حوزه زیرساخت ها و توجه به فیزیک است و حال آنکه تربت حیدریه با وجود نخبگان و خردورزان زیاد، به وجود خیران حوزه فکری نیز نیاز دارد.

وی گفت: در نشست امروز که در واقع نخستین جلسه بررسی اساسنامه مجمع خیّرین اندیشه ساز این شهرستان است، قصد داریم خشت بنایی را پی ریزی کنیم که نتیجه فعالیتش نه تنها مادی نیست، بلکه حاصل فعالیت این گروه در آینده مشخص می شود.

به گزارش ایرنا، اساسنامه مجمع خیّرین اندیشه ساز شهرستان تربت حیدریه شامل سه فصل کلیات و اهداف، ساختار و بودجه و مواد متفرقه است.

در ماده یکم اساسنامه آمده است: نام سازمان مردم نهاد مورد نظر مجمع خیّرین اندیشه ساز شهرستان تربت حیدریه است که در این اساسنامه به لحاظ رعایت اختصار 'مجمع' نامیده می شود.

در ماده دوم نیز آمده است: کلیه فعالیت های مجمع غیرسیاسی و غیرانتفاعی و غیردولتی بوده و در موضوع با رعایت کامل قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران و این اساسنامه فعالیت خواهد کرد.

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
8
پربیننده ترین خبرها
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft