ناریخ: شنبه 12 اسفند 1396 - شناسه حبر: 19895

دکتر باستانی گام نخست را برداشت: تربت به تهران نزدیک می شود

دکتر باستانی گام نخست را برداشت: تربت به تهران نزدیک می شود

 

پیشنهاد ایجاد استان خراسان مرکزی از سوی برخی نمایندگان خراسان رضوی تقدیم وزارت کشور شده تا تحقق آن مورد بررسی کارشناسان آن وزارتخانه قرار گیرد.

به گزارش نوید خراسان؛نماینده مردم شهرستان های تربت حیدریه، زاوه و مه ولات در مجلس شورای اسلامی گفت: در این نامه که به امضای من، دکتر بنیادی (نماینده کاشمر، بردسکن و خلیل آباد) و دکتر نگهبان (نماینده خواف و رشتخوار) رسیده، اعلام داشته ایم به منظور تمرکززدایی، جذب اعتبارات بیشتر و تسهیل در امور شهروندان شهرستان های یاد شده، شایسته است استان خراسان مرکزی از درون استان خراسان رضوی تفکیک و ایجاد شود.

سعید باستانی افزود: توزیع متعادل منابع و خدمات بین شهرستان ها، توجه بیشتر به توسعه اقتصادی و اشتغال جوانان و بهره مندی مردم از خدمات اجتماعی از جمله دلایل ارسال این پیشنهاد بود.

وی ضمن بیان این که شهرستان مشهد به تنهایی دارای سه میلیون نفر جمعیت و همچنین پایتخت معنوی و فرهنگی ایران است، افزود: هر چند مسوولان استان تاکنون برای خدمت رسانی به دیگر شهرستان های خراسان رضوی کم کاری نکرده اند، اما واقعیت آن است که رسیدگی به مشهد آن قدر آنها را درگیر خود کرده که احساس می شود لازم است حوزه اختیارات بخشی از این استان از مدیریت خراسان رضوی منفک شود.

وی در ادامه به طرح تقسیم خراسان بزرگ که در جلسهٔ علنی 29 اردیبهشت سال 1383 مجلس شورای اسلامی ایران به تصویب رسید و از سال 84 نیز در قالب سه استان به مرحله اجرا در آمد، اشاره و اظهار کرد: در همان زمان نیز بحث بر سر این بود که خراسان به 2، سه یا پنج استان تقسیم شود که در نهایت به سه استان تقسیم شد.

لازم به دکر است: وزیر کشور نیز پس از دریافت این پیشنهاد، به معاون سیاسی وزارت کشور دستور داده تا با در نظر گرفتن همه جوانب سیاسی، اقتصادی و اجتماعی، مطالعات آن را انجام دهد.

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
1
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft