ناریخ: شنبه 28 بهمن 1396 - شناسه حبر: 19844

رییس فدراسیون جودو کشور: جودو برای حضور قدرتمند در صحنه بین المللی باید بروزرسانی شود

رییس فدراسیون جودو کشور: جودو برای حضور قدرتمند در صحنه بین المللی باید بروزرسانی شود

 

رییس فدراسیون جودو، جوجیستو و کوراش کشور گفت: جودو در سطح دنیا در زمینه های مختلف تغییر یافته و برای اینکه بتوانیم حضور قدرتمند در عرصه های بین المللی داشته باشیم جودوی کشور نیاز بروزرسانی است.

محمد درخشان در سفر یک روزه به تربت حیدریه در جمع مربیان و دست اندرکاران هیئت جودوی این شهرستان اظهار کرد: رشته ورزشی جودو در دنیا به لحاظ تکنیک ها، تاکتیک ها، داوری ها، فنون آموزشی، لباس ها و حتی مسائل اداری تغییر یافته است.

وی تصریح کرد: نسل امروز تغییر کرده و دنیا هم نیز در حال تغییر است لذا امروز نمی توانیم به سبک قدیم ورزشکاران را تربیت و آموزش داد.

درخشان تصریح کرد: برای بروزرسانی جودو ابتدا نیازمند فکر و مدیریت جدید هستیم، ِلذا گاهی اوقات مشاهده می شود در رشته های مختلف ورزشی یا همین جودو بر طبل کمبود امکانات و تجهیزات می کوبند و کما اینکه همه مسئله این نیست.

رییس فدراسیون جودو افزود: در بسیاری از مواقع امکانات و تجهیزات نیز وجود دارد اما به دلایلی بازدهی لازم را ندارد، لذا انچه که بیشتر اهمیت دارد فکر و مدیریت نو و نیروی انسانی کار آمد است.

وی به اخلاق در ورزش اشاره و تصریح کرد: باید ورزشکارانی تربیت شوند که هم برنده و هم بازنده خوبی باشند و طوری نشود که ورزشکار به محض اینکه در یک میدان بازنده می شود اخلاق نامناسبی از خود نشان دهد.

رییس فدراسیون جودو اظهار کرد: خراسان رضوی و تربت حیدریه از دیرباز خطه قهرمان پرور و پایگاه استعدادیابی بوده و هست و اکنون مهم ترین اولویت برای شناسایی و پرورش این استعدادها تاسیس خانه جودو با امکانات و تجهیزات ضروری است.

درخشان ضمن اشاره به آمادگی فدراسیون جودوی کشور برای حمایت از تکمیل و تجهیز خانه جودو در تربت حیدریه حمایت می کند خاطرنشان کرد: مسوولان استانی نیز که بودجه های عمرانی و تامین و نگهداری را مدیریت می کنند باید سهمی در این کار داشته باشند.

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
24
پربیننده ترین خبرها
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft