ناریخ: شنبه 28 بهمن 1396 - شناسه حبر: 19838

هشدار شبكه دامپزشكي رشتخوار به دامداران: دامداران ‌خطر شیوع بیماری تب برفکی را جدی بگیرند

هشدار شبكه دامپزشكي رشتخوار به دامداران: دامداران ‌خطر شیوع بیماری تب برفکی را جدی بگیرند

 

مواردي از بيماري تب برفكي در شهرستان‌هاي همجوار مشاهده شده است، دامداران ‌خطر شیوع بیماری تب برفکی را جدی بگیرند.

رييس شبكه دامپزشكي شهرستان رشتخوار با توصیه های بهداشتی به دامداران در این شهرستان، افزود:دامداران گرامی در سرتاسر شهرستان از خرید و فورش گاو و گوساله و گوسفند و بز خصوصا از بازارهای دام غیر مجاز خوداری کنند.

کامیاب پور با اشاره به اینکه بیماری تب برفکی از راه‌های متعددی منتقل می‌شود، افزود: دامداران شهرستان از ورود افراد متفرقه به محوطه دامداری خود بخصوص دامداران و دلالها جلوگیری کنند.

 وی در ادامه، همین مطلب و توصیه های شبکه دامپزشکی، افزود: دامداران از خرید دام از میادین دام یا خارج از شهرستان و استان تا اطلاع ثانوی خوداری کنند.

 رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان رشتخوار با تاکید بر اینکه در اطراف دامداری جهت جلوگیری از شیوع بیماری تب برفکی رعایت موارد بهداشتی لازم است، در همین رابطه گفت: ضد عفونی کردن خودروهای حمل دام بمقصد کشتارگاه و خودرهای حمل علوفه و شیر به صورت روزانه الزامی است، ضد عفونی کردن محوطه دامداری با فرمالین ۵ درصد یا سود ۲ درصد با آب و آهک تازه توصیه می‌گردد.

کامیاب پور با درخواست از دامداران در جهت مشاهده هر گونه بیماری مشکوک در این رابطه و اطلاع سریع موضوع به شبکه دامپزشکی این شهرستان گفت: تخریش و زخم دهان و زبان و لثه، لنگس، زخم روی پستان از علائم تب برفکی است، و به محض مشاهده هر یک از این اعلائم دامداران موضوع را سریعا با شبکه دامپزشکی شهرستان در میان بگذارند.

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
30
پربیننده ترین خبرها
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft