ناریخ: یک شنبه 15 بهمن 1396 - شناسه حبر: 19826

با کارشکنی جز فراری دادن سرمایه گذار اشتغال ایجاد نمیشود درخواست زیرمیزی از سرمایه گذار جمعه بازار خودرو

با کارشکنی جز فراری دادن سرمایه گذار اشتغال ایجاد نمیشود درخواست زیرمیزی از سرمایه گذار جمعه بازار خودرو

با کارشکنی جز فراری دادن سرمایه گذار اشتغال ایجاد نمیشود

درخواست زیرمیزی از سرمایه گذار جمعه بازار خودرو

یکی از شهروندان تربت حیدریه که تصمیم گرفته است پس از مشهد جمعه بازار خودرو را برای اولین بار در جنوب خراسان به مرکزیت تربت حیدریه راه اندازی نماید حدود 5 سال است که در پیچ و خم قوانین دست و پاگیر اداری و کارشکنی برخی از مسؤلین ذی ربط گرفتار است وی در نامه ای سرگشاده به نوید خراسان آنچه را که در این مدت بر سرش آمده نقل نمود. متن این نامه به شرح ذیل است.

مدیر مسئول محترم نشریه نوید خراسان؛

اینجانب علیرضا عبد الله زاده شهروند ساکن تربت حیدریه که قبلا به صافکاری خودرو های سنگین اشتغال داشتم پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری در ایجاد اشتغال و کسب روزی حلال برای اولین بار در جنوب خراسان رضوی اقدام به تاسیس مرکز خرید و فروش خودرو (جمعه بازار خودرو) در تربت حیدریه نمودم ولی نه تنها با همکاری ادارات و نهاد های مسئول شهرستان مواجه نگردیدم بلکه با کارشکنی وسنگ اندازی مانع کار وفعالیتم نیز شده اند بطوریکه ناچار به شکایت و استمداد خواهی از دفتر مقام معظم رهبری، کمیسیون اصل نود مجلس بازرسی ویژه استان و دیگر مراجع گردیدم و اکنون نیز برای اطلاع شهروندان از آنچه بر من گذشته است مختصری می نویسم.

در سال 1391برای احداث جمعه بازار خودرو کلیه اسناد و مدارک لازم را تهیه و در اختیار شهرداری قرار دادم و زمانی که برای پیگیری مراجعه کردم با کمال تعجب دیدم درخواست و کلیه مدارکی را که تحویل شهرداری داده بودم مفقود و مشخصات اینجانب از کلیه سیستم های شهرداری به دلایل نامعلوم حذف گردیده است.

مجددا در تاریخ 10/10/93 کلیه مدارک و استعلامات و مجوز های لازم را تحویل دفتر  شهردار وقت داده و متقاضی مشارکت در احداث جمعه بازرار خودرو شدم و اشاره ای نیز به مفقود شدن مدارک در سال 91 نمودم، شهردار وقت ذیل درخواست من به واحد مستقلات شهرداری نوشت که «سریعا در روز  جاری بررسی و گزارش شود» ولی به دلیل اینکه زمین 15 هزار متری که با 35 درصد مشارکت شهرداری معرفی نموده بودم  در خارج از محدوده شهر بود دیگر پاسخی به اینجانب داده نشد لذا این بار دست به دامن فرمانداری شدم.

در مورخه20/10/93 درخواست خود را مبنی بر ایجاد جمعه بازار خودرو و در نتیجه ایجاد اشتغال برای شهرستان به معاونت هماهنگی و امور عمرانی فرمانداری دادم و ایشان چون محل احداث جمعه بازا ر خودرو در حوزه استحفاظی راه و ترابری بود درخواست را به رئیس وقت اداره راه و شهرسازی تربت حیدریه ارجاع داد. اداره راه و شهرسازی مجدد از من مدارک خواستند که تحویل گردید و در نتیجه کارشناس این اداره از موقعیت ملک بازدید و نقشه برداری کامل نمود و همراه مدارک دیگر طی نامه ای به شماره 3827/6/597 به اداره راه و شهرسازی شهرستان جهت ارسال به استان ارسال نمود و سرانجام کارشناسان اداره کل راه و شهرسازی استان جهت بازدید مراجعه نمودند که کلیه مدارک لازم شامل؛ پروانه ساخت، سند مالکیت، پروانه احداث و....به آنها داده شد و در نهایت در مورخه20/10/ 95 مجوز احداث جمعه بازار خودرو از طرف اداره کل راه و شهرسازی استان و شهرستان صادر گردید و شهردار وقت آقای شورابی نیز با این امر موافقت نمود اما این هنوز اول ماجرا بود چرا که در تاریخ 16/11/95 جهت شروع کار و انجام تبلیغات درخواستی به شهردار دادم و برای تبلیغات شهری نیز مبلغی پرداخت نمودم تا به مدت 20 روز به تبلیغ بپردازم ولی شهرداری تنها پس از گذشت یک روز از شروع تبلیغات ما مانع از آن گردید و به این بهانه که مبلغی به شهرداری بدهکار هستم اقدام به پلمپ محل جمعه بازار خودرو نمود. با وجود مشکلات فراوان 10 میلیون تومان بدهکاری را به شهرداری پرداخت نمودم و به جهت رونق دوباره بخشیدن به جمعه بازار خودرو از نماینده محترم مردم در مجلس، فرماندار و اعضای محترم شورای شهر درخواست بازدید محل را نمودم و آنچه  را بر من گذشته بود در جمع آنها بیان کردم.

 آقای فرماندار توصیه نمودند نسبت به افتتاح محل اقدام نمایم و هر کس کارشکنی کرد و درخواست زیر میزی نمود را به ایشان معرفی نمایم ولی با کمال تاسف هنگامی که برای پیگیری به دفتر معاونت ... آقای ... مراجعه نمودم نامبرده اولین نفری بود که گفت باید یک سهم از شرکت را به نام فرزند پسرش که در حال حاضر بیکار است منتقل نمایم و نسبت به سهم واگذار شده مبلغی بپردازم!!

 با توجه به این کارشکنی ها چون محل بصورت ساختمان اداری تجاری احداث شده و موافقتی در خصوص تاسیس جمعه بازار خودور از سوی مراجع مربوطه انجام نگرفت تصمیم گرفتم در قسمتی از آن سفره خانه سنتی دایر کنم و در تاریخ 26/11/95 درخواست خود را به اداره میراث فرهنگی و گردشگری دادم که رئیس این اداره در بازدیدی که از محل نمود بنده را ملزم به احداث چند آلاچیق در طبقه دوم کردند که آن هم انجام گرفت و قرار بود شب عید بازگشایی شود ولی متاسفانه با کار شکنی های انجام شده و نیز به دلیل عدم صدور مجوز، علی رغم متحمل شدن هزینه زیاد مانع از بازگشایی محل شدند.

 در آغاز سال 96 با توجه به شعار سال «اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال » برای اخذ وام اشتغالزایی به فرماندار مراجعه نمودم، ایشان به معاونت برنامه ریزی من را معرفی کردند و آقای عباسپور هم به اداره صنعت ، معدن وتجارت شهرستان نامه نوشتند. رئیس اداره صنعت و معدن تجارت در پاسخ نامه معاون فرماندار اعلام کردند ما تا 20 میلیارد تومان تسهیلات می دهیم به شرط اینکه 10 درصد از نیرویی را که لازم دارند خودمان معرفی کنیم. در این مورد هم تا کنون به جایی نرسیده ام.

 مجدد باز نزد فرماندار رفتم از اینجانب طرح توجیهی خواستند که همه تهیه و به مشهد ارسال گردید و برای دریافت وام به بانک ملی مرکزی (شعبه سجاد) مشهد معرفی شدم، مسئول بانک با دیدن مدارک من که در بقچه ای بسته بودم گفت آقای استاندار خودش باید ضمانت شما را بکند.

با همه این اوضاع و احوال و با وجود اینکه تا کنون سه جلسه کمیسیون اقتصادی فرمانداری تشکیل شده ولی اعضای این کمیسیون به غیر مخالفت کاری نکرده اند و من مانده ام که چرا نهادها و اداراتی که خودشان باید به دنبال سرمایه گذار برای پیشرفت شهر باشند اینگونه با کسانی که به قصد ایجاد اشتغال قدم به میدان گذاشته اند مخالفت میکندند آیا آنها به فکر پیشرفت شهرمان نیستند.

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
2
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft