ناریخ: یک شنبه 15 بهمن 1396 - شناسه حبر: 19818

فرماندار تربت حیدریه تاکید کرد: طرح های اشتغالزایی باید به تثبیت شغلی پایدار منجر شوند

فرماندار تربت حیدریه تاکید کرد: طرح های اشتغالزایی باید به تثبیت شغلی پایدار منجر شوند

 

معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه گفت: تربت حیدریه به طرح های شتغالزایی نیاز دارد که از حیث میزان تاثیرگذاری متضمن آینده شغلی پایدار باشد و آنالیز طرح ها به عهده دستگاه های مرتبط است.

به گزارش نوید خراسان، احمدعلی موهبتی در پانزدهمین جلسه کارگروه اشتغال با اشاره به آمار پایین ثبت شده در سامانه رصد اشتغال افزود: با توجه به سهمیه اشتغال ابلاغ شده شهرستان و فرصت اندک باقیمانده تا پایان سال، دستگاه های اجرایی هرچه سریعتر نسبت به ثبت اطلاعات اشتغال ایجاد شده خود در سامانه رصد اقدام کنند.

وی ضمن اشاره به تعیین و ارسال طرح های اولویت دار شهرستان به دستگاه های اجرایی گفت: با توجه به اینکه قبلا طرح های اولویت دار شهرستان به دستگاه های اجرایی ارسال شده، مدیران دستگاه ها تمام تلاش خود را به کار گیرند تا طرح های متقاضیان را آماده و در جلسه بعدی این کارگروه ارایه کنند.

موهبتی همچنین گفت: دستگاه های اجرایی شهرستان مکلفند طرح های اولویت دار را در بخش های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت را به بهترین وجه به اطلاع متقاضیان و شهروندان برسانند و بانک ها نیز حداکثر تعامل را در حوزه اعطای تسهیلات بکار گیرند.

 

تنها هزار و 192 اشتغال ایجاد شده

معاون برنامه ریزی، اداری و مالی فرمانداری تربت حیدریه نیز گفت: هر چند میزان اشتغال تعهد داده شده توسط دستگاه های اجرایی شهرستان، پنج هزار و 492 است، اما تاکنون تنها هزار و 192 اشتغال ایجاد شده که نشان از تحقق 21.7 درصدی سهم شهرستان است.

مهدی عباسپور افزود: این ارقام بیانگر آن است که شهرستان در وضعیت خوبی بسر نمی برد و بانک ها باید بیشتر تلاش کنند.

معاون مدیرکل و رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان تربت حیدریه نیز گفت: سهمیه مشاغل خانگی امسال ما 19 هزار و 300 میلیون ریال است که از این میزان 12 هزار و 500 میلیون ریال به عهده بانک رفاه و بقیه به عهده بانک کشاورزی است.

علی اکبر اسماعیل پناه افزود: تاکنون تعداد 157 طرح به مبلغ 22 هزار و 880 میلیون ریال به بانک معرفی و از این تعداد، 86 طرح به مبلغ 10 هزار میلیون ریال شامل 38 طرح به مبلغ پنج هزار و 50 میلیون ریال توسط بانک کشاورزی و 48 طرح به مبلغ چهار هزار و 950 میلیون ریال توسط بانک رفاه و با اشتغالزایی 182 نفر پرداخت شده است.

وی در ادامه به وضعیت طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی پرداخت و گفت: تاکنون 651 نفر متقاضی کارورزی و 52 واحد نیز برای پذیرش در سامانه ثبت نام کرده اند که از این تعداد 40 واحد پذیرند با 47 کارورز قرارداد منعقد کرده اند.

اسماعیل پناه همچنین اظهار کرد: در سال جاری سهم استان از محل طرح کارورزی پنج هزار و 290 نفر است و سهم تربت حیدریه 177 نفر معادل 3.3 درصد می باشد.

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
2
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft