ناریخ: سه شنبه 26 دی 1396 - شناسه حبر: 19771

فرماندار تربت حیدریه: فقدان شفافیت، زمینه ساز نارضایتی عمومی است

فرماندار تربت حیدریه: فقدان شفافیت، زمینه ساز نارضایتی عمومی است

 

ریشه بسیاری از مشکلات کشور در فقدان شفافیت است که خود زمینه ساز نارضایتی عمومی می شود.

به گزارش ایرنا، معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه در جلسه پدافند غیرعامل تربت حیدریه گفت: یک نمونه کوچک بودجه ریزی کشور است که هر چند محرمانه نیست و چون تاکنون رسانه ای نمی شد، افراد خاصی که این اطلاعات را در اختیار داشتند و از رانت ها استفاده می کردند، اما حالا چون رسانه ای شده و مردم از موضوع باخبر شدند منافع عده قلیلی به خطر افتاد.

احمدعلی موهبتی با بیان اینکه مردم حق اعتراض داشتند، اظهار کرد: اما در این بین عده ای موج سواری کردند و از آن طرف ضد انقلاب هم ترجیح داد از این فضا سواری بگیرد.

وی با بیان اینکه دانشگاه ها باید با برنامه های پژوهشی، ضمن آنکه اختیار را از مدیران می گیرند، برای آن ها برنامه کاری تدوین کنند، گفت: مشکل دوم کشور ما آن است که بسیاری پروژه های اجرا شده، فاقد یک تفکر دانشگاهی و برنامه ریزی علمی بوده و لذا امروز شاهدیم بسیاری ساختمان های نیمه تمام کنونی در حال تخریب است و ساختمانی که در سال های گذشته ساخته شده، هنوز پابرجا هستند.

 

ساختمان بیمارستان امام حسین(ع) نماد بارزی از فقدان مدیریت هوشمند است

فرماندار ضمن انتقاد از وضعیت فنی و مهندسی ساختمان بیمارستان امام حسین(ع) تربت حیدریه افزود: این ساختمان نماد بارزی از فقدان مدیریت هوشمند از لحظه نخست کلنگ زنی تا به امروز می باشد، زیرا نه جانمایی درست دارد و نه آیین نامه های ساختمانی سازی 10 سال قبل که بر اساس آن شروع به ساخت شده، امروز معتبر است.

موهبتی گفت: بر این اساس تاکید دارم در بحث پدافند غیرعامل، کارگروه های 11 گانه به جای طرح موضوعات کلی، ابتدا اولویت ها را شناسایی کنند و سپس راهکار ارایه دهند و از طرح مسایل کلی بدون مطالعه و کار پژوهشی امتناع ورزند.

 

طرح جامع شهر تربت حیدریه کپی طرح جامع شهر بابل است

معاون سیاسی و امنیتی فرماندار تربت حیدریه نیز گفت: یکی از اولویت های شهرستان تربت حیدریه، طرح جامع شهر تربت حیدریه است که هنوز فاقد آن هستیم.

مهدی ناصری افزود: البته طرح جامعی چند سال قبل توسط پیمانکاری تهیه که بعدا معلوم شد این طرح کپی طرح جامع شهر بابل است که برای ترتب حیدریه نیز توصیه شده بود.

وی گفت: با وجودی که موضوع پدافند غیرعامل به دهه 30 شمسی باز می گردد، اما هنوز بسیاری دستگاه های ما نسبت به اصول آن بی خبر هستند و لازم است جامعه دانشگاهی ما مسیر پایان نامه های دانشجویی را به این سمت سوق بدهند.

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
1
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft