ناریخ: سه شنبه 26 دی 1396 - شناسه حبر: 19768

مادر و دختر کیف زن به دام پلیس افتادند

مادر و دختر کیف زن به دام پلیس افتادند

دو کیف زن حرفه ای که مرتکب 200 میلیون ریال سرقت شده اند توسط پلیس شهرستان تربت حیدریه دستگیر شدند.

به گزارش نوید خراسان، فرمانده انتظامی شهرستان تربت حیدریه گفت: در پی وقوع چندفقره کیف زنی از بانوان در سطح شهر و سرقت وجه نقد و طلاجات از داخل کیف آنان با استفاده از شگرد شلوغی محل و تنه زدن به شکات و پس از پرت شدن حواس طعمه که اکثرا زنان کهنسال بودند، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت.

سرهنگ «اکبر آقا بیگی» افزود: ماموران با بررسی شواهد و اطلاعات موجود و شیوه و شگردهای سرقت های انجام شده و تحقیقات گسترده و بررسی دوربین ها ی سطح شهر ،اطلاعات اولیه از سارقان را به دست آورده وبا فعال شدن گشت های نامحسوس در نقاط مختلف شهر آنان را شناسایی و دستگیر کردند و برای ادامه تحقیقات به پلیس آگاهی منتقل کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان تربت حیدریه تصریح کرد: با هماهنگی مقام قضایی منزل آنان مورد بازرسی قرار گرفت و تعدادی کیف وجه نقد سوئیچ ماشین و... کشف شد.

متهمان در بازجویی های اولیه پلیس منکر هرگونه انجام سرقت شد که در نهایت با ارائه دلایل و مدارک لب به اعتراف گشودند .

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه تاکنون متهمان به 5 فقره کیف زنی اعتراف کردند خاطر نشان کرد: متهمان خانم 52 ساله و دختر 30 ساله که توسط شاکیان مورد شناسایی قرار گرفتند تاکنون 200 میلیون ریال در 5 فقره پرونده سرقت کردند که بررسی بیشتر موضوع برای کشف دیگرسرقت های ادامه دارد .

 

سارقان دامهای روستای علاقه بخش رخ تربت حیدریه دستگیر شدند

فرمانده انتظامی شهرستان تربت حیدریه از انهدام باند حرفه ای سرقت احشام که با تخریب دیوار دامداری اقدام به سرقت می کردند، خبر داد.

سرهنگ اکبر آقابیگی افزود: در پی گزارش سرقت از یک واحد دامداری در روستای 'علاقه' از توابع بخش 'رخ' مشخص شد سارقان با تخریب دیوار دامداری تعداد 40 راس گوسفند را سرقت کرده اند.

وی گفت: با بررسی دقیق محل سرقت و با استفاده از سرنخ های بجا مانده، 2 نفر متهم 37 و 38 ساله شناسایی و در یکی از روستاهای شهرستان مه ولات دستگیر و متهمان اعتراف کردند سرقت احشام با همدستی یکی از دوستانشان و با یک دستگاه کامیونت صورت می گرفته است.

آقابیگی همچنین از کشف سه هزار بسته داروی گیاهی غیرمجاز خبر داد و گفت: این اقدام بعد از انجام کنترل نامحسوس محل و اطمینان از صحت موضوع صورت گرفته و مشخص شد ارزش ریالی محوله حدود 300 میلیون ریال است که بصورت غیرمجاز و غیربهداشتی بسته بندی شده بود.

وی افزود: متهمان که 35 و 42 ساله بودند، با سوء استفاده از اعتماد مردم اقدام به بسته بندی گیاهان غیردارویی در کارگاه های غیر بهداشتی کرده و قصد توزیع آن را بصورت خارج از شبکه در سطح استان و کشور داشته اند که با اقدام به موقع پلیس شناسایی و دستگیر شدند.

 

سقوط مرگ بار پیرمرد از کوه در تربت حیدریه

پیرمردی که برای جمع آوری گیاهان دارویی به ارتفاعات بایگ تربت حیدریه رفته بود در حادثه سقوط از ارتفاع جان باخت.

به گزارش نوید خراسان،فرمانده انتظامی شهرستان تربت حیدریه گفت: مرگ مشکوک پیرمردی 82 ساله در ارتفاعات منطقه بایگ به فوریت های پلیسی 110اعلام شد.

سرهنگ آقا بیگی اظهار کرد : ماموران انتظامی بلافاصله در محل حاضر و بررسی های اولیه نشان می داد پیرمرد برای جمع آوری گیاه دارویی به کوه رفته که به علت سقوط از ارتفاع صدمه شدید دیده و جان باخته است.

به گفته وی جسد به دستور مقام قضایی به سردخانه انتقال یافت و تحقیقات در این باره ادامه دارد.

 

سر نخ به جا مانده دست سارق حرفه ای را رو كرد

در پي وقوع چند فقره سرقت از منازل مسكوني شهر تربت حیدریه دستگيري سارق به صورت ويژه در دستور كار پليس آگاهي این فرماندهی قرار گرفت.

فرمانده انتظامي شهرستان تربت حيدريه به نوید خراسان گفت: کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی پس از بررسی دقیق محل های سرقت با توجه به آثار بجامانده به فردی سابقه دار مظنون و با جمع آوری ادله و مستندات کافی با هماهنگی مقام قضائی او را دستگیر کردند.

سرهنگ آقابیگی تصریح کرد: متهم در بازجوئی های اولیه منکر هرگونه جرمی بود که در ادامه تحقیقات در مواجهه با ادله و مستندات کشف شده به 4 فقره سرقت از منازل خالی از سکنه در شهر تربت حیدریه اعتراف کرد.

فرمانده انتظامي شهرستان تربت حیدریه به اشاره به ادامه تحقیقات از متهم خاطر نشان کرد: علاوه بر مقاوم سازي ساختمان در مقابل زلزله و ديگر خطرات احتمالي، بايد نسبت به ايمن كردن منازل خود در مقابل سرقت توجه بيشتري داشته باشند و هر مورد مشكوكي را از طريق شماره 110 به پليس اطلاع دهند.

 

كشف سه تن برنج قاچاق با برند تقلبی در تربت حیدریه

با کسب خبری مبني بر ورود يك محموله برنج قاچاق با يك دستگاه وانت نيسان به حوزه استحفاظی تربت حیدریه ، تیم دايره مبارزه با قاچاق پليس آگاهي برای بررسي موضوع وارد عمل شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان تربت حیدریه در تشریح این خبر به نوید خراسان گفت: ماموران این فرماندهی پس از ساعتی کنترل مبادی ورودی شهر تربت حیدریه،خودرو مورد نظر را شناسایی و به صورت نامحسوس تحت نظر گرفتند.

سرهنگ آقابیگی تصریح کرد: ماموران پلیس آگاهی همزمان با تخلیه بار در یکی از مغازه ها وارد عمل شدند و در بازرسی از خودرو مقدار سه تن برنج قاچاق که در کیسه های با برند تقلبی بسته بندی شده بود کشف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان تربت حیدریه با اشاره به اینکه ارزش محموله کشف شده 200 میلیون ریال برآورد شده خاطر نشان کرد: افراد متخلف پس از تشکیل پرونده به مقام قضائی معرفی شدند.

وي در پايان از شهروندان خواست هرگونه اخبار و اطلاعات در خصوص قاچاق كالا را از طريق سامانه 110 به پليس اطلاع دهند.

 

سارق موتور سیکلت های جمعه بازار تربت حیدریه به دام افتاد

در پي وقوع چند فقره سرقت موتور سيكلت در محدوده جمعه بازار شهر تربت حیدریه، موضوع در دستور كار تیمی از ماموران کلانتری 11 این فرماندهی قرار گرفت.

به گزارش نوید خراسان، فرمانده انتظامي شهرستان تربت حيدريه گفت: ماموران كلانتري فردوسي شمالي با گشت زنی هدفمند در محدوده جمعه بازار مردی جوان را در حال جابجایی يك دستگاه موتور سيكلت خاموش مشاهده کردند.

سرهنگ آقابیگی تصریح کرد: با نزدیک شدن خودرو پلیس مرد جوان موتور سیکلت را رها و متواری می شود که ماموران گشت کلانتری قبل از فرار او را دستگیر کردند.

 

داماد خانواده پول فروش زعفران پدر زنش را ربود

داماد خانواده که با کمک دو نفر دیگر پول فروش زعفران پدر زنش را ربوده بود دستگیر شد.

به گزارش نوید خراسان به نقل از پایگاه خبری پلیس، فرمانده انتظامی شهرستان تربت حیدریه گفت: در پی اعلام مرکز فوریت های پلیس (110) مبنی بر وقوع یک فقره سرقت به عنف واقع در روستای عریان این شهرستان شناسایی و دستگیری سارقان در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.

سرهنگ اکبر آقا بیگی افزود: در بررسی های به عمل آمده مشخص شد مالباخته در ساعت 19 شب پس از فروش زعفران در هنگام مراجعت در درب منزلش در روستای عریان 3 نفر با سر و صورت پوشیده با یکدستگاه خودرو پژو با تهدید سلاح سرد و چاقو وهمچنین ضرب و شتم شاکی مبلغ 210 میلیون ریال وجه نقد رابا توسل به زور به سرقت می برند.

وی افزود: مالباخته بلافاصله برای مداوا به بیمارستان منتقل و پرونده در اختیار تیم مجربی از کارآگاهان مبارزه با سرقت پلیس آگاهی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان تربت حیدریه خاطر نشان کرد: با اقدامات فنی و پیچیده پلیسی و بررسی دوربین های مدار بسته یکی از عاملان سرقت به نام حسن که جوانی 38 ساله است شناسایی و با هماهنگی قضایی در اقدام غافلگیرانه پلیس دستگیر شد.

وی گفت: متهم ابتدا منکر موضوع سرقت شده ولی در ادامه با مواجه شدن با مستندات موجود به ناچار لب به اعتراف گشود که من داماد این خانواده هستم و با انگیزه انتقام جویی در یک اختلاف خانوادگی به همراه دو نفر از دوستانم به هویت محمد و صادق که ساکن مشهد هستند اقدام به سرقت به عنف کردیم.

سرهنگ 'آقا بیگی' با اشاره به اینکه تلاش برای دستگیری سایر متهمان که طی بررسی های بعمل امده دو نفر از اراذل و اوباش بنام مشهد بوده و چندین فقره سرقت های خشن در سوابق آنان موجود است ادامه دارد تصریح کرد : متهم با دستور مقام قضائی روانه زندان شد .

وی به شهروندان توصیه کرد: از به همراه داشتن وجه نقد زیاد و اشیاء گران قیمت در هنگام تردد در اماکن خلوت و ساعات خلوت شب خودداری کنید.

 

کشف یک تن و440 کیلو آرد یارانه ای در مه ولات

با تلاش پلیس این شهرستان مقدار یک تن و440 کیلو آرد یارانه ای خارج از شبکه توزیع در مه ولات کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان مه ولات گفت: ماموران پلیس مبارزه بامواد مخدر شهرستان هنگام کنترل خودروهای عبوری در محور فیض آباد به کاشمر به یک دستگاه خودرو سایپا در حالی که آرد یارانه ای حمل می کرد مشکوک شدند.

سرهنگ حمزه ذوالفقاری اظهار کرد: با بررسی و تحقیقات از راننده خودرو مشخص شد محموله آرد یارانه ای است که در نانوایی ها عرضه شده بود و بدون هیچ گونه مجوزی برای فروش آزاد و خارج از شبکه توزیع از شهرستان خارج شده است.

ذوالفقاری گفت: تعداد 36 کیسه آرد از این خودرو کشف شده که در این خصوص پرونده تشکیل و متخلف به مراجع قانونی معرفی شد.

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
80
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft