ناریخ: سه شنبه 26 دی 1396 - شناسه حبر: 19765

مشعلدار تربتی المپیک زمستانی ۲۰۱۸ را بهتر بشناسیم

مشعلدار تربتی المپیک زمستانی ۲۰۱۸ را بهتر بشناسیم

آرزو علومی بایگی

هلیا باغبانی متولد سال ۱۳۷۶ در تهران و بزرگ شده تربت حیدریه، نخستین دختر ایرانی می باشد که در سن بیست سالگی عنوان خلبان دوم را دریافت کرده و برگزیده شش دوره مقام کشوری در رشته کاراته نیز می باشد وی با کسب افتخاری بزرگ برای ایران و تربت حیدریه مشعلداری المپیک زمستانی ۲۰۱۸ را نیز به خود اختصاص داد.

وی تحصیلات ابتدایی را در دبستان مادر و نرجس تربت حیدریه ، راهنمایی را در مدرسه راهنمایی لاله های انقلاب، اول دبیرستان را دبیرستان شاهد ریحانه و دوم و سوم دبیرستان را در هنرستان هوانوردی فراز تهران گذراند. در سال 1393 در رشته خلبانی وارد دانشگاه صنعت هوانوردی تهران شد و طی ۷ ترم، کارشناسی مهندسی فناوری خلبانی را به عنوان جوان ترین دختر خلبان ایران در سن بیست سالگی به اتمام رساند.در همین سال ها دوره های ppl و cpl و  ir را درآموزشگاه خلبانی پارسیس گذرانده و گواهینامه خلبانی هواپیمای شخصی و تجاری و ریتینگ instrument با نمرات A )بالاترین نمره) از سازمان هواپیمایی کشوری دریافت کرد.

وی در13 آذر سال ۹۶ به عنوان یکی از ۱۰ نماینده ایران برای حمل مشعل المپیک زمستانی پیونگ چانگ کره جنوبی ۲۰۱۸ برگزیده و در تاریخ 26 آذر مشعلدار المپیک 2018 بود .

هلیا از سن  ۶ سالگی با حمایت پدر و مادر رشته ورزشی کاراته را به عنوان رشته ورزشی مورد علاقه اش آغاز کرد و در ۷ سالگی مقام اول مسابقات کشوری کاراته  را در تهران به خود اختصاص داد.بعد از آن نیز به مدت ۶ سال مقام کشوری کاراته را کسب کرد و دعوت به مسابقات جهانی سوئد هم شد اما متاسفانه به دلیل هزینه های بالا و عدم حمایت مادی و معنوی از طرف اداره تربیت بدنی تربت حیدریه از شرکت در این مسابقات باز ماند.علاوه بر این وی دارنده بیش از ۲۰ مقام قهرمانی و نایب قهرمانی مسابقات در سطح استان خراسان و شهرستان تربت حیدریه می باشد .

وی سال ۹۰ نیز در مسابقات استانی تئاتر و نمایش صحنه ای با بازیگری در نمایش هملت به کارگردانی مژگان سلطانی مقام اول را کسب کرد و به مسابقات کشوری راه یافت.

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
24
پربیننده ترین خبرها
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft