ناریخ: دوشنبه 13 آذر 1396 - شناسه حبر: 19685

برخورد تبعیض آمیز شهرداری و شورای شهر با ساخت و سازهای غیر مجاز

برخورد تبعیض آمیز شهرداری و شورای شهر با ساخت و سازهای غیر مجاز

 محمود امانی (شهروند تربت حیدریه)

چند وقتی است که خبری در محافل مجازی و حقیقی نقل می شود، مبنی بر اینکه در کوچه معروف به دالان، پاساژی با حدود 32 در بند مغازه ، بدون گرفتن پروانه و مجوز ، بسیار سبک و غیر استاندارد و حتی  بدون جانمایی پارکینگ واقعی ساخته شده و آماده بهره برداری است .

رئیس شورای شهر گفته است که روابط عمومی شهرداری در این باره پاسخگو خواهد بود ولی روابط عمومی تاکنون هیچ نظر و پاسخ قانع کننده ای نداده است.

همان طور که می دانیم شهرداری یک سازمان خصوصی است که باید در آمد خود را از طریق پروانه های ساخت و ساز و عوارض مسکونی و تجاری و ... بدست آورد در غیر این صورت امکان بقا و ارائه خدمات لازم و مناسب را ندارد .بارها در مناطق مختلف و خصوصا حاشیه شهر،شاهد برخورد عوامل شهرداری با ساخت و سازهای غیر قانونی و بدون مجوز بوده ایم که حتی منجر به تخریب ملک مورد نظر هم شده است.اما سوالی که ذهن شهروندان و دلسوزان شهر را به خود مشغول کرده مربوط به ملک مورد نظر در کوچه معروف به پاساژ دالان است.که چرا در این مورد برخورد قانونی صورت نمی گیرد؟!!

مسئولان شهرداری و خصوصا رئیس شورای شهر،تاکنون جواب قانع کننده ای نداده اند. این امر باعث ایجاد ذهنیت منفی در افکار عمومی و بی اعتمادی بین مردم و مسئولان شهری می شود که اگر این دیوار بی اعتماد بیشتر ترک بردارد نتایج خوبی در برنخواهد داشت و قاعدتا در این میان شهرداری متضرر خواهد شد.قانون باید بدون استثنا همه را در بر گیرد نه اینکه برای افرادی خاص با اغماض همراه شود.

از مسئولان محترم خصوصا شهردار و اعضای شورای شهر،خواهشمندیم به طور جد به این مسئله ورود کرده تا مقداری از اعتماد عمومی نسبت به شهرداری را ترمیم کنند.شهر زمانی پیشرفت خواهد کرد که در کنار ساخت پروژه ها،اعتماد مردم نیز احیا گردد.

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
8
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft