ناریخ: دوشنبه 13 آذر 1396 - شناسه حبر: 19683

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در تربت حیدریه: مهمترین شاخصه اصلاح طلبان التزام به قانون است حتی اگر به برخی موارد معترض باشند

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در تربت حیدریه: مهمترین شاخصه اصلاح طلبان التزام به قانون است حتی اگر به برخی موارد معترض باشند

 

یکی از مهمترین شاخصه ها برای شناسایی اصلاح طلبان، التزام به قانون است، ولو آنکه به نحوه اجرای برخی از آنها معترض باشند.

به گزارش نوید خراسان؛ محمدصادق جوادی حصار که به دعوت دفتر حزب اعتماد ملی به تربت حیدریه آمده بود در جمع اصلاح طلبان شهرستان گفت:تفاوت اصلاح طلبان و اصولگرایان در چهار مشخصه؛ شفافیت، قانون گرایی، رعایت حقوق منتقد و مخالف و نیز احترام به حقوق شهروندی است.

وی در قسمتی از  سخنان خود که با موضوع اصلاحات، تولید و ثبات قانونی بود افزود: یکی از مهمترین شاخصه ها برای شناسایی اصلاح طلبان، التزام به قانون است، ولو آنکه به نحوه اجرای برخی از آنها معترض باشند چراکه معتقدیم قانون در حکم نخ تسبیحی است که همه مؤلفه های امنیتی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، افراد حقیقی و حقوقی و خلاصه بقای یک سیستم سیاسی را تضمین می کند.

جوادی حصار گفت:از نظر اصولگرایان هرکس طرز تفکر آنها را داشته باشد اصولگرا است و بر همین مبنا اگر کسی مثلا در ستاد انتخاباتی حجت الاسلام رییسی همکاری داشت، اصولگرا و اگر در ستاد مقابل حضور داشت، مرید خاتمی و اصلاح طلب قلمدادش می کردند.

وی گفت: ولی ما اصلاح طلبان ضمن احترام به قانون در هرجا که لازم باشد تذکر امر به معروف و نهی از منکر خود را می دهیم حتی اگر آن فرد سید محمد خاتمی باشد و با وجود آنکه مقام معظم رهبری بعد از پیروزی آقای خاتمی در خرداد 76، خطاب به ایشان فرمودند: "رای به خاتمی از الطاف خفیه الهی بود" در عین حال هر جا لازم باشد، از ایشان انتقاد هم می کنیم.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در بخش دیگری به فواید التزام به قانون اشاره و اظهار کرد: قانون باید دارای شمول یا همگانی باشد یعنی در بر دارنده همه آحاد جامعه باشد و کسی خود را مبرا از تمکین آن نداند.

وی با بیان اینکه قانون باید دربرگیرندگی داشته باشد و به اقتضای نیاز شهروندان وضع شود، گفت: قانون همچنین باید شفاف و تفسیر ناپذیر باشد.

جوادی حصار افزود: برای تبیین این مشخصه مثال روشن زبان فارسی و مقایسه آن با زبان انگلیسی است که هر چند زبان و ادبیات فارسی تفسیرپذیر و انعطاف زیادی دارد، اما در زبان و ادبیات انگلیسی همه قواعد شفاف، تعریف شده و تفسیر ناپذیر است، در ایران نیازمند قوانین شفاف و تفسیر ناپذیر هستیم.

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
1
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft