ناریخ: جمعه 22 خرداد 1394 - شناسه حبر: 1968

مجتمع گل و گیاه دانشگاه آزاد اسلامی تربت حیدریه مورد بهره برداری قرار گرفت

مجتمع گل و گیاه دانشگاه آزاد اسلامی تربت حیدریه مورد بهره برداری قرار گرفت

در بازدید معاون و مدیران کل پژوهش و فناوری دانشگاه آزاداسلامی و با حضور نماینده تام الاختیار، معاونین هماهنگی و معاونین پژوهش و فناوری استان های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی، مجتمع گل و گیاه دانشگاه آزاداسلامی تربت حیدریه مورد بهره برداری قرار گرفت.

"دکتر محمدعلی علیزاده" رئیس دانشگاه آزاداسلامی تربت حیدریه اظهار نمود: مجتمع گل و گیاه در زمینی به وسعت دو هکتار مشتمل بر پنج واحد گلخانه به وسعت 1250متر با قابلیت توسعه تا سطح 4هزارمتر مربع و چهار شاسی گرم و سرد به مساحت های140 و 200 متر مربع است.

وی گفت: درحال حاضر تعداد 20 هزار قلمه رز مادری در خزانه های مجتمع در مرحله ریشه دار شدن است که در آینده به فضای گلخانه جهت تکامل دوره رشد منتقل می گردد.

علیزاده افزود: استخر ذخیره آب ژئومبران با حجم 700 متر مکعب در سایت تحقیقاتی احداث شده که علاوه بر تامین آب مورد نیاز مجتمع و فضای سبز دانشگاه، پرورش ماهی گرم آبی کپور نیز در آن صورت می گیرد.

رئیس دانشگاه آزاداسلامی تربت حیدریه گفت: مجتمع  گل وگیاه دانشگاه قادر است سالیانه بیش از 120هزار بوته گیاه مرغوب با ارزش تقریبی500 میلیون ریال تولید و روانه بازار مصرف نماید.

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
3
پربیننده ترین خبرها
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft