ناریخ: پنج شنبه 25 آبان 1396 - شناسه حبر: 19651

فرماندار تربت حیدریه: خرید توافقی زعفران زنگ خطر را برای دلالان به صدا درآورده است

فرماندار تربت حیدریه: خرید توافقی زعفران زنگ خطر را برای دلالان به صدا درآورده است

 

معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه با اشاره به اینکه خرید توافقی زعفران زنگ خطر را برای دلالان به صدا درآورده است گفت: حضور مباشران مورد تایید وزارت جهاد کشاورزی برای خرید توافقی زعفران نوید بخش پایان حیات دوران سلف خری و کوتاه کردن سایه سنگنین دلالان از بازار زعفران است.

به گزارش نوید خراسان، احمدعلی موهبتی در جریان بازدید از مرکز خرید توافقی زعفران در تعاون روستایی و شرکت زرین زعفران تربت حیدریه افزود: از افراد غیرمسوول که جز تخریب دولت و به یغما بردن دسترنج کشاورزان و البته دلالی هنر دیگری ندارند، می خواهم هر چه سریعتر دست و پای خود را از بازار زعفران تربت حیدریه جمع کنند.

وی با بیان اینکه رصد مراکز خرید زعفران در تربت حیدریه، حاکی از رضایت کشاورزان از نحوه فروش محصولشان به این 2 مرکز دارد، گفت: با وجود تنگناهای اقتصادی اما دولت برای خرید توافقی محصول زعفران کشاورزان ایران هیچگونه محدودیتی تعیین و اعمال نکرده است.

موهبتی افزود: البته تاخیرهای یکی دو روزه بیشتر به دلیل اعلام نتایج آزمایش نمونه های ارسالی به آزمایشگاه های همکار برای تشخیص کیفیت و قیمت گذاری زعفران است.

کار خرید توافقی زعفران از سه شنبه دوم آبان ماه جاری در شهرستان تربت حیدریه آغاز شده که بعد از بازنگری نتایج آزمایش، بقیه مبلغ زعفران کشاورزان بر اساس نرخ اعلام شده قیمت پایه 43 میلیون ریال و تا سقف 57 میلیون ریال پرداخت می شود.

در حالی که تعاون روستایی بابت خرید زعفران پوشال کشاورزان مبلغ هر کیلو 43 میلیون ریال می پردازد، اما اکنون در بازار تربت حیدریه بابت خرید زعفران نگین تنها بین 39 تا 40 میلیون ریال برای هر کیلو بیشتر پرداخت نمی شود.

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
2
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft