ناریخ: پنج شنبه 25 آبان 1396 - شناسه حبر: 19649

رد ادعای یک مقام مسؤل در مورد فقدان آزمایشگاه کنترل کیفِیت زعفران؛ دو آزمایشگاه استاندارد تشخیص کیفی زعفران در تربت حیدریه فعال هستند

رد ادعای یک مقام مسؤل در مورد فقدان آزمایشگاه کنترل کیفِیت زعفران؛ دو آزمایشگاه استاندارد تشخیص کیفی زعفران در تربت حیدریه فعال هستند

 

در واکنش به انتشار خبر فقدان آزمایشگاه کنترل کیفِیت زعفران در زعفرانی ترین شهر جهان از سوی رییس اداره تعاون روستایی تربت حیدریه، مدیر دو آزمایشگاه بخش خصوصی اعلام کردند که آزمایشگاه های آنها بر اساس استانداردهای روز ایران و اروپا در حال فعالیت هستند.

به گزارش نویدخراسان به نقل از ایرنا،یک تولیدکننده و صادرکننده زعفران و نیز مدیر آزمایشگاه کنترل کیفیت زعفران گفت: این موسسه از سال 81 فعالیت خود را آغاز کرده و در 10 ویژگی مورد نظر استاندارد به کار ارزیابی و تشخیص کیفی زعفران می پردازد.

مسعود صباغ زاده با بیان اینکه در این واحد کارآفرین برای 50 نفر اشتغال مستقیم ایجاد شده است، افزود: ازسال 90 وارد بازارهای جهانی شده و اکنون صادرات ما به کشورهای حوزه خلیج فارس، اروپا و قاره آمریکا صورت می گیرد.

 

با کشت ارگانیک شاهد افزایش کمی و کیفی زعفران خواهیم بود

وی در خصوص مشکلات تولید، فراوری و صادرات زعفران منطقه تربت حیدریه اظهار کرد: از مجموع 30 هزار هکتار اراضی تحت کاشت زعفران تربت حیدریه، 80 درصد اراضی به صورت خورده مالکی به کاشت زعفران می پردازند که اگر نیمی از این میزان کشت حذف شده و 15 هزار هکتار باقی مانده به صورت کشت ارگانیک صورت گیرد، ضمن کاهش هزینه های تولید، شاهد افزایش کمی و کیفی محصول زعفران خواهیم بود.

صباغ زاده افزود: مشکل دوم موضوع تکنولوژی است که با ورود آن به منطقه، جلوی اشتغال خیل زیادی از افراد گرفته می شد و از سوی دیگر برای ورود و رقابت با بازارهای جهانی نیز، چاره ای جز ورود تکنولوژی به مزارع زعفران نداریم که سیاست گذاران کشور باید در خصوص این دوگانگی فکری تدبیری بیاندیشند.

وی افزود: مشکل دوم تصور غلط و عوامانه مبنی بر ضرورت 'افزایش قیمت زعفران' است که برخی معتقد هستند با افزایش قیمت این محصول لوکس، خیر و برکت سفره زعفران کاران افزایش خواهد یافت.

صباغ زاده گفت: این در حالی است که با افزایش قیمت زعفران میزان طمع و علاقه به کاشت زعفران در جهان افزایش یافته و در نهایت افزایش میزان تولید موجب کاهش قیمت و در نتیجه بیرون رفتن برکت از سفره زعفران کاران منطقه است.

 

تخریب و تحقیر زعفران توسط خرده فروشان مشهد

وی با بیان اینکه مشکل دیگر تخریب و تحقیر زعفران توسط خرده فروشان مشهد و به خصوص کسبه بازارهای بزرگی چون 'امام رضا(ع)'، 'زیست خاور' و موارد مشابه است، افزود: بارها در لباس خریدار به این مغازه ها مراجعه کرده ام و دیده ام به جای معرفی برندهای استاندارد و معروف زعفران ایرانی، زعفران تقلبی را به صورت فله ای عرضه می کنند واین بدان معنا است که هیچ کنترلی بر این خورده فروشان در مشهد وجود ندارد.

صباغ زاده افزود: عمق فاجعه زمانی بیشتر مشهود می شود که بدانیم برخی صادرکنندگان مشهد نیز حاضرند برای رسیدن به سود کم خود، زعفرانی که با تلاش زیاد به دست می آید را، به قیمت بسیار ناچیز صادر کنند زیرا آن ها توجهی به اصالت و ملی بودن این محصول ندارند و اصلا با مفاهیمی چون منافع ملی بیگانه هستند.

 

نخستین آزمایشگاه استاندارد مورد نظر اروپا را در تربت حیدریه داریم

طاهر جهانشیر مدیر آزمایشگاه تشخیص کیفی زعفران نیز مدعی شد، شرکت صادراتی وی دارای نخستین آزمایشگاه استاندارد مورد نظر اروپا است.

پیشتر رییس اداره تعاون روستایی تربت حیدریه گفته بود: متاسفانه هیچکدام از چهار آزمایشگاه موجود در این شهرستان صلاحیت لازم برای ارزیابی کنترل کیفیت محصول زعفران را ندارند و لذا نمونه های خریداری شده برای ارزیابی، به مشهد ارسال می شوند.

محمدجواد معاونی همچنین اعلام داشته بود: به همین دلیل دریافت نتایج آزمایش زمان بر شده و تاخیر در پرداخت ایجاد شده و این در حالی است که تمایل داشتیم 24 ساعت بعد از دریافت زعفران، پول کشاورزان را پرداخت کنیم.

اکنون به ازای هر هکتار زمین زعفران، 220 نفر روز مشغول کار هستند که در کل 70 هزار نفر اشتغال مستقیم و دو تا سه برابر این رقم، اشتغال غیرمستقیم به دست می آید.

در حالی که متوسط تولید زعفران در استان چهار کیلوگرم در هر هکتار است، این رقم در شهرستان تربت حیدریه بین 3.8 تا 4.1 کیلوگرم در هکتار است که در سال تولید 32 تن زعفران خشک را برای این خطه به همراه دارد.

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
8
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft