ناریخ: شنبه 22 مهر 1396 - شناسه حبر: 19571

یاد آوری یک اتفاق تلخ در جشن روز ملی سینما

یاد آوری یک اتفاق تلخ در جشن روز ملی سینما

با تخریب سینما 22 بهمن تربت حیدریه سالهاست ایستاده تماشاگریم

ظرفیت تالار اندیشه کمتر از 300  نفر است و علاقه مندانی که به این مراسم آمده بودند بسیار بیشتر از این ظرفیت بودند ، این در خور شأن و جایگاه فرهنگ و هنر شهرستان نیست که مکانی برای جمع شدن هنرمندان نداریم و بایستی همیشه در اینگونه مراسم عده ای ایستاده برنامه ها را تماشای کنند.

به گزارش نوید خراسان، رئیس انجمن سینمای جوان تربت حیدریه در مراسم جشن روز سینمای این شهرستان گفت: معتقدم  برای  معرفی  تربت حیدریه ، شهری که به جایگاه واقعی خود نرسیده است هنر صنعت سینما بهترین رسانه است .

جواد جعفری ادامه داد: راهیابی و کسب افتخار توسط محمد علی سهیلی کارگردان تربتی با فیلم هوای پرواز در جشنواره های بین المللی شیلی،  ونزوئلا و آلمان و نیز حضور مازیار کاظمی در مدرسه ملی سینما (که اولین فیلم بلندش را در آینده ای نزدیک کلید خواهد زد )و همچنین حضور خانم سمیرا قنبریان بعنوان بازیگر در سریال شهرزاد ، همه ظرفیت های بی نظیری برای شناساندن فرهنگ و جایگاه تربت حیدریه در عرصه های ملی و بین المللی است که امیدوارم از این فرصت ها به بهترین نحو ممکن استفاده شود.

 

در نظرگرفتن48 میلیارد ریال اعتبارات ملی برای اتمام مجتمع فرهنگی هنری پیشکوه

در این مراسم فرماندار تربت حیدریه گفت: هنر به ویژه سینما میتواند فرهنگ یک جامعه را تعالی ببخشد. اگر آزاد باشد و سینما گر آزادانه بیندیشد در این صورت به زوایای پنهان یک جامعه که شاید از دید عموم مردم و مسئولین مورد غفلت واقع شده است دست پیدا میکند و با نگاهی هنرمندانه آن را به تصویر می کشد.

احمد علی موهبتی ادامه داد: دولتمردان در حوزه هنر دو وظیفه دارند ابتدا تسهیل گری در راستای آزادی عمل بیشتر هنرمندان و دیگر اینکه زیر ساخت ها ی لازم  در حوزه هنر را فراهم کنند.

وی افزود: در همین راستا برای اتمام مجتمع فرهنگی هنری پیشکوه در سالجاری ۱۳ میلیارد ریال از محل ماده ۱۸۰ اختصاص یافته و علاوه بر آن دستور پرداخت۳۵ میلیارد ریال اعتبار از رئیس سازمان برنامه ریزی وبودجه کشور گرفته شده است.

 فرماندار تربت حیدریه تصریح کرد: برای سرعت بخشیدن به این پروژه، پیمانکار بومی در نظر گرفته شده تا کار سریعتر پیش برود بطوریکه از اواخر ماه جاری کار را آغاز میکند که امیدواریم هر چه سریعتر به نتیجه برسد.

 

مجتمع فرهنگی پیشکوه به آینه دق هنرمندان و مردم تبدیل شده

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد تربت حیدریه نیز در جشن روز ملی سینماگفت: در سال 87 که کمیسیون ایمنی شهرستان مصوب نمود سینما 22 بهمن تخریب شود بنا بود فقط قسمت بالای سینما که ایمنی نداشت تخریب و بعد سقف کاذب بزنند و حتی در آن مصوبه قید شد که این زمین فقط برای احداث سینما مجوز ساخت و ساز باید بگیرد. وی لفزود: درصددیم تا با پیمانکار احداث پردیس های سینمایی یک پردیس سینمایی در این محل راه اندازی شود‌.

 محمد حسن زاده گفت: مجتمع فرهنگی پیشکوه که به آینه دق هنرمندان و مردم این شهر تبدیل شده است هرسال 200 میلیون اعتبار می گرفت که آنهم به پرداخت مطالبات قبلی پیمانکار می رسید، اما امسال بیش از یک میلیارد تومان اعتبار به آن اختصاص یافته و با مجموع اعتبارات کشوری که برای آن در نظر گرفته اند این پروژه  هر چه سریعتر به نتیجه می رسد.

قابل ذکر است در این مراسم که توسط انجمن سینمای جوان دفتر تربت حیدریه برگزار شده بود،علاوه بر تجلیل از مادر و همسر شهیدان یعقوبی از استاد محمد رشید نویسنده ۳۰ کتاب ادبیات، روشنک سه قلعه گی بازیگر سینما و تلویزیون اهل تربت حیدریه که سال گذشته در جشنواره فیلم رضوی مقام برتر را کسب کرده و همچنین احسان انوریان آهنگساز تربتی که در حال تهیه آلبوم موسیقی با صدای سالار عقیلی است با اهدای لوح سپاس و تندیس تقدیر شد.

همچنین این انجمن در جشن روز ملی سینما از محمد آقایی فیلم بین حرفه ای و کسی که تا کنون نسخه کپی  هیچ فیلم سینمایی را تماشا نکرده است و توانسته بیش از 2هزار نسخه اصلی از فیلم های سینمایی را به انجمن سینمای جوان تربت حیدریه اهدا کند تقدیر کرد.

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
13
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft