ناریخ: دوشنبه 13 شهریور 1396 - شناسه حبر: 19416

درخشش دانش آموزان تربتی در مسابقات بین المللی نور

درخشش دانش آموزان تربتی در مسابقات بین المللی نور

دانش آموزان خلاق تربت حیدریه با ارائه 6 فیلم 60 ثانیه ای از آزمایش های خلاقانه و علمی خود، در مسابقات بین المللی نور رتبه سوم را کسب کردند.

مدیر پژوهشسرای دانش آموزی تربت حیدریدر گفت و گو با خبرنگار نوید خراسان اظهار کرد: مسابقات بین المللی نور در راستای جایزه نشان علم و فناوری جهان اسلام و با هدف امید بخشی و پرورش استعداد ها و ظرفیت های دانش آموزی با حضور دانش آموزانی از جمهوری اسلامی ایران و کشورهای فارسی زبان منطقه برگزار شد.

هادی کوشا افزود: در این دوره از رقابتها  ۵ هزار و ۱۱۰ دانش آموز مبتکر و خلاق با ارائه ۲ هزار فیلم کوتاه ۶۰ ثانیه ای از ابتکارات علمی و آموزشی خود با یکدیگر به رقابت پرداختند که در نهایت ۱۰۰ فیلم برتر به مرحله نهایی راه یافت.

 مدیر پژوهشسرای دانش آموزی تربت حیدریه گفت: دانش آموزان خلاق این شهرستان با ارائه ۶ فیلم ۶۰ ثانیه از آزمایش های خلاقانه و علمی خود در مسابقات بین المللی نور رتبه سوم را کسب کردند.

 وی سطح علمی مسابقات را بالا دانست و افزود: این دوره از رقابتها با هدف رصد و شناسائی دانشمندان نوجوان جهان اسلام و ایجاد فضای تعامل و همکاری بین متخصصان مسلمان برگزار می شود تا با پیشرفت و فناوری و شبکه سازی دانشمندان شاهد توسعه کشورهای اسلامی باشیم.

 کوشا مهمترین شاخصه این نوع مسابقات را عمومی بودن آن عنوان کرد و بیان داشت: فضای مسابقات نخبگانی نیست و بلکه همه دانش آموزان خلاق و مبتکر می توانند طرح ها و ایده های خود را در یک فضای سالم و پر نشاط به رقابت بگذارند.

 وی اظهار کرد: اختتامیه این مسابقات با حضور معاون علم و فناوری ریاست جمهوری همزمان با عید سعید قربان در تهران برگزار و جایزه ریالی به ارزش یک سکه تمام بهار آزادی به هر گروه ۲ نفری اهدا شد.

 مدیر پژوهشسرای تربت حیدریه با بیان اینکه اغلب نخبگان علمی و دانش آموزی این شهرستان در زمینه نانو تبحر دارند، افزود: حضور نخبگان علمی و فیزیکدانانی همچون نوید داور در مسابقات و المپیاد های جهانی و وجود ۳۰ شرکت دانش بنیان و ۲۰۰ دانش آموز نخبه بیانگر این  است که باید به استعدادها و ظرفیت های موجود اهتمام ویژه ای داده شود.

گفتنی است از مدیر پژوهش سرای تربت حیدریه نیز به عنوان یکی از ده پژوهش سرای برتر کشور در مسابقه بین المللی دانش آموزی نور در تهران تقدیر شد.

 

صرفه جویی 40 میلیون تومانی در آموزش و پرورش تربت حیدریه

معاون پشتیبانی آموزش‌و‌پرورش تربت حیدریه از راه‌اندازی یک کارگاه تعمیر و ساخت میز و نیمکت وصرفه جویی 40 میلیون تومانی در خرید میز و نیمکت مدارس خبر داد.

به گزارش نوید خراسان؛ علی اکبر فهیمی  با اشاره به فعالیت کمیته تعمیر و تجهیز مدارس تربت حیدریه در راستای پروژه مهر، اظهار کرد: آموزش‌و‌پرورش تربت حیدریه همچون سنوات گذشته ، یک کارگاه تعمیر و تجهیز میز و نیمکت درانبار مرکزی آموزش و پرورش راه‌اندازی کرده است که با مشارکت نیروهای پشتیبانی و خدماتی تاکنون 1200 صندلی دسته دارکلاسی و185عدد میز و نیمکت دانش آموزی برای مدارس آماده نموده است.

معاون پشتیبانی آموزش‌و‌پرورش تربت حیدریه گفت: این تعداد میز ونیمکت از رده خارج بود که با هزینه  ۱۵ میلیون تومان  مجددا به چرخه استفاده در کلاس های آموزشی مدارس باز گردید که اگر می خواستیم این تعداد میز و نیمکت را خریداری کنیم بایدمبلغی بالغ بر 55 میلیون تومان هزینه می شد.

وی گفت: اجرت و دستمزدی بابت آماده سازی این تعداد میز و نیمکت و صندلی پرداخت نشده و تمام کار را نیروهای حوزه پشتیبانی و خدماتی مدارس انجام داده اند. این طرح  باعث صرفه جویی 40 میلیون تومانی در هزینه های مدارس و در قالب فعالیت های کمیته تعمیر و تجهیز ستاد پروژه مهر96 آموزش وپرورش تربت حیدریه صورت گرفته است.

فهیمی از تعمیر و تجهیز، شامل: دیوارکشی، محوطه‌سازی و تعمیرات سرویس‌های بهداشتی مدارس خبر داد و گفت: در حال حاضر عوامل اجرایی در مدارس سخت مشغول کار هستند تا این مدارس برای آغاز سال تحصیلی جدید آماده شوند.

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
3
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft