ناریخ: دوشنبه 13 شهریور 1396 - شناسه حبر: 19405

راه اندازی نخستین دستگاه مه ساز کشور در طلا فروشی تربت حیدریه

راه اندازی نخستین دستگاه مه ساز کشور در طلا فروشی تربت حیدریه

نخستین دستگاه مه ساز (پیشگیری از سرقت) در یکی از طلا فروشی های شهرستان تربت حیدریه با مشارکت اصناف رونمایی شد.

فرمانده انتظامی تربت حیدریه به نوید خراسان گفت: از آنجایی که پیشگیری از سرقت اهمیت زیادی دارد امروزه پیشگیری از جرایم با استفاده از آخرین فناوری نوین امکان پذیر است و به همین منظور پلیس شهرستان با تعامل سازنده با مؤسسات آموزش عالی و صاحبان فن از دو سال پیش کار مطالعاتی دستگاه مذکور شروع که با تلاش بی وقفه برای اولین بار در کشور این دستگاه ساخته و به بهره‌برداری رسید.

سرهنگ اکبر آقابیگی ادامه داد: در این راستا اولین دستگاه مه ساز پیشگیری از سرقت در یکی از طلا فروشی های تربت حیدریه با حضور مسئولان ادارات و صنف طلافروشان آزمایش و راه اندازی شد.

وی ضمن تقدیر و تشکر از صنف طلافروشان به جهت رعایت نکات ایمنی و مجهز شدن به سیستم امنیتی فوق العاده در حفظ و نگهداری اموالشان توصیه کرد: ضریب ایمنی مغازه خود را بالا ببرید، برای اطمینان از ایمن بودن طلافروشی، صرافی و اماکنی از این قبیل از نیروی انتظامی تاییدیه دریافت کرده برای ایمنی بیشتر می توانید از تجهیزاتی مانند دوربین مداربسته درب ضد سرقت استفاده کرد.

 

مرگ غمناک مادر 35 ساله در حادثه رانندگی

واژگونی خودروی پژو پارس در محور تربت حیدریه مشهد منجر به مرگ زن جوان و مجروح شدن شوهر و دو فرزند وی شد.

به گزارش نوید خراسان،فرمانده انتظامی تربت حیدریه در تشریح این خبر گفت: در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی 110 مبنی بر وقوع حادثه رانندگی در محور تربت حیدریه - مشهد بلافاصله ماموران کلانتری 12 به همراه نیروهای امدادی به محل مورد نظر که  پنج کیلو متری ورودی شهر تربت حیدریه بود اعزام شدند.

سرهنگ اکبر آقا بیگی افزود: با حضوران ماموران و بررسی های بعمل آمده در محل، مشخص شد یک خودروی پژو پارس به رانندگی فردی بنام علیرضا 38 ساله در مسیر حرکت به سمت تربت حیدریه واژگون شده است. در این حادثه یکی از سرنشینان خودرو بنام مریم 35 ساله که همسر راننده خودرو بود بعلت شدت جراحات  وارده در دم جان خود را ازدست داده و دو فرزند این خانواده امیر علی 8 ساله و امیر ارسلان 2 ساله مجروح شده بودند که توسط اکیپ اورژانس 115 به بیمارستان منتقل شدند.

وی تصریح کرد: کارشناسان پلیس راه علت وقوع این حادثه را بی احتیاطی از جانب راننده سواری پژو پارس بعلت عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه ناشی از خستگی و خواب آلودگی اعلام نموده اند.

فرمانده انتظامی تربت حیدریه  از شهروندان خواست در ازای هر دو ساعت رانندگی 15 دقیقه استراحت را در برنامه سفر خود قرار دهند تا شاهد چنین حوادث ناگواری نباشیم.

 

دستگیری 13 فروشنده مواد مخدر در مه ولات

فرمانده انتظامی مه ولات اعلام کرد: پلیس این شهرستان در اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی 13 خرده فروش مواد افیونی و سارق را شناسایی و دستگیر کرد.

سرهنگ حمزه ذوالفقاری گفت: طرح ارتقای امنیت اجتماعی با محوریت برخورد با سارقان خیابانی و خرده‌فروشان مواد افیونی طی هفته گذشته در سطح شهرستان مه ولات تشدید شد.

وی افزود: در اجرای این طرح که با همکاری پلیس مبارزه با مواد مخدر، آگاهی، کلانتری مرکزی در سطح شهر فیض‌آباد اجرا شد 9 خرده‌فروش مواد افیونی و معتاد پرخطر و چهار سارق خیابانی شناسایی و دستگیر شدند.

 

توقیف ماکسیما با 198 کیلومتر سرعت در مه ولات

فرمانده پلیس راه مه ولات گفت: سواری ماکسیما که با سرعت 198 کیلومتر در ساعت حرکت می کرد، دوشنبه در این شهرستان توقیف شد.

سروان مرتضی رضایی گفت: این خودرو که از مشهد راهی استان های جنوبی بود ساعت 11پیش از ظهر به علت ارتکاب این تخلف حادثه ساز، توسط پلیس راه شادمهر در 20 کیلومتری شهر فیض آباد متوقف شد.

وی بیشینه سرعت مجاز در این محور را 110 کیلومتر عنوان کرد و افزود: این راننده متخلف 88 کیلومتر از سقف مجاز تجاوز کرده بود که ماموران پس از اعمال قانون، خودرو وی را به توقفگاه منتقل کردند.

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
80
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft