ناریخ: دوشنبه 2 مرداد 1396 - شناسه حبر: 19292

تاکسی آریو در تربت حیدریه نیامده رفت

تاکسی آریو در تربت حیدریه نیامده رفت

از 12 مهر پارسال که نخستین تاکسی آریو وارد ناوگان تاکسیرانی تربت حیدریه شد، تا امروز که جمع این خودروی اتومات به سه دستگاه رسیده، خودروی نخست بعد از مدتی کوتاه به فروش رفت و دو خودروی دیگر نیز، در انتظار فروش بسر می برند.   

 به گزارش نوید خراسان؛ راننده نخستین خودروی آریو در تربت حیدریه و به عبارت بهتر در استان های سه گانه خراسان گفت: از پس اقساط سنگینش برنیامدم و لذا فروردین امسال با شرایط فروختم.

مهدی شکری افزود: البته اطلاع دقیق دارم علاوه بر صاحبان دو آریوی دیگر که در انتظار فروش خودروهایشان هستند، همین راننده ای هم که خودروی من را خریده، تاکسی اش را به فروش گذاشته است.

وی گفت: تاکسیرانی می توانست از ما حمایت کند و مسیر های پردرآمدی نظیر مشهد تربت یا راه آهن تربت حیدریه به شهر را فراهم آورد تا از پس اقساط آریو برآییم، اما این کار را نکرد و حتی یک شب هم که به راه آهن رفتم تا مسافران را جابجا کنم، خوروهای خطی و البته شخصی آنجا به من اجازه ندادند.

این در حالی است که تاکسیرانی تربت حیدریه اعلام داشته است تا پایان امسال کلیه تاکسی های فرسوده شهر که تعداد آن ها به 40 دستگاه می رسد را در قالب طرح جایگزینی خودروهای فرسوده، با خودروهای پژو 405 ، سمند و البته آریو اجرا می کند.

در این ارتباط رئیس سازمان تاکسیرانی تربت حیدریه به خبرنگار ما گفت: البته هیچ اجباری در انتخاب نوع خودروی جایگزینی وجود ندارد و رانندگان مشمول طرح به اختیار و بر اساس توان مالی خود، اقدام به خرید خواهند کرد.

محسن قندهاری افزود: طرح نوسازی تاکسی های فرسوده مدل 86 از پارسال تاکنون به تعداد 262 دستگاه آغاز و تنها 40 دستگاه دیگر باقی مانده است که جایگزینی آن ها در دستور کار قرار گرفته و تا پایان سال به اتمام می رسد.

وی گفت: در این طرح مالکان تاکسی های فرسوده از 200 میلیون ریال وام 16 درصد بهره‌ مند شده و خودرو نیز به هنگام اسقاط توسط شرکت ایران خودرو مبلغ 50 میلیون ریال ارزش گذاری می شود.

قندهاری در خصوص وضعیت تاکسی آریو در تربت حیدریه نیز گفت: مسؤلان با افزایش 30 درصدی نرخ کرایه این تاکسی خاص موافقت داشتند، منتهی تجربه دیگر شهرهای کشور نشان می داد مردم با این افزایش موافق نبودند.

وی با بیان اینکه اکنون 750 دستگاه تاکسی زرد به جمعیت 130 هزار نفری این شهر خدمات می دهند که این رقم دو برابر استانداردهای این حوزه است، افزود: برای ما مشخص است که با توجه به حجم زیاد تاکسی در تربت حیدریه، شهروندان نسبت به پرداخت اضافه بهای بیشتر برای سوار شدن به آریو اکراه دارند.

قندهاری همچنین گفت: تاکنون تنها خدمتی که توانسته ام برای ناوگان تاکسیرانی این شهر انجام دهم، آن بوده که اجازه افزایش تعداد تاکسی ها را ندادم، اما متاسفانه بعد از حذف یارانه سوخت، با وجودی که مسؤلان قول داده بودند بیمه حمایتی در نظر گرفته شود، اما تا این لحظه هنوز چیزی نصیب رانندگان این شهر نشده است.

علاوه بر ناوگان تاکسیرانی، در تربت حیدریه 92 مؤسسه تاکسی تلفنی وجود دارد که 80 واحد آن با متوسط هر مؤسسه 9 دستگاه فعال هستند و مؤسسه 133 تنها تاکسی بی سیم شبانه روزی این شهر نیز با 72 دستگاه به شهروندان خدمات ارایه می کند.

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
30
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft