ناریخ: سه شنبه 13 تیر 1396 - شناسه حبر: 19212

کشف بزرگترین محموله سرقتی کشور در تربت حیدریه

کشف بزرگترین محموله سرقتی کشور در تربت حیدریه
بزرگترین محموله سرقتی کشور با 162 قلم کالا، به ارزش 10 میلیارد ریال در 2 انبار تربت حیدریه کشف شد. 
به گزارش نوید خراسان؛ فرمانده انتظامی تربت حیدریه در نشستی خبری با اعلام خبر فوق گفت: کشف مواد مخدر در این شهرستان، بهار امسال به 223 کیلوگرم رسید که نسبت به مدت مشابه پارسال رشدی 34 درصدی دارد.
سرهنگ اکبر آقابیگی، افزود: در این بازه زمانی در بحث کشفیات جرائم افزایش 24 درصدی و سرقت به عنف، کاهش 33 درصدی را شاهد بوده ایم.
وی قتل عمد گزارش شده در این مدت را تنها یک مورد و کشف و جمع آوری سلاح غیرمجاز را دارای افزایش 20 درصدی اعلام و اظهار کرد: همچنین در این مقطع بزرگترین محموله سرقتی کشور با 162 قلم کالا، به ارزش 10 میلیارد ریال در 2 انبار تربت حیدریه کشف شد که اکنون صاحبان این کالاها از سراسر کشور برای دریافت اشیای خود به تربت حیدریه می آیند.
آقابیگی از افتتاح کلانتری 13 شهرستان در روزهای آینده خبر داد و گفت: زمین کلانتری در ورودی تربت از سمت گناباد تعیین شده که کلنگ آن به زودی به زمین خواهد خورد، اما کلانتری در ساختمانی موقت در چهارراه خواف فعال می شود.
وی بر همکاری رسانه ها برای فرهنگ سازی در خصوص رعایت اخلاق و آداب رانندگی، استفاده از تجهیزات ایمنی و به خصوص کلاه ایمنی توسط شهروندان تاکید کرد.
 
عامل انتشار مطالب توهین آمیز به نهاد دولتی در رشتخوار دستگیر شد
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان رشتخوار از دستگیری عامل انتشار مطالب توهین آمیز نسبت به یکی از ادارات در این شهرستان خبر داد.
حسن وفایی گفت: در پی شکایت یکی از نهادهای دولتی در شهرستان رشتخوار مبنی بر انتشار مطالب توهین آمیز نسبت به آن نهاد و کارمندانش، این موضوع با دستور مقامات قضایی در دستور کار پلیس فتا شهرستان رشتخوار قرار گرفت و متهم بایک سری اقدامات فنی توسط پلس فتا شهرستان در کمتر از ۲۴ ساعت شناسایی شد و طبق ادله موجود و کافی، متخلف پس از دستگیری برای سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی گردید.
 
دستبند پلیس مه ولات بر دستان وکیل قلابی
فرمانده انتظامی مه ولات اعلام کرد: پلیس آگاهی این شهرستان، فردی را که با جعل عنوان وکالت، از یک شهروند 25 میلیون ریال کلاهبرداری کرده بود، شناسایی و دستگیر کرد.
سرهنگ حمزه ذوالفقاری، گفت: به دنبال دریافت شکایتی مبنی بر جعل عنوان و کلاهبرداری گروهی از دایره مبارزه با جعل و کلاهبرداری، پلیس آگاهی شهرستان مه ولات موضوع را در دستور کار خود قرار داد.
وی افزود: در بررسی اظهارات مالباخته مشخص شد پسرش زندانی بوده و مدتی پیش با مردی جوان که اطلاعات زیادی در امور حقوقی داشته و خود را وکیل معرفی کرده آشنا شده و با جلب اعتماد این فرد مشکل فرزندش را با وی درمیان گذاشته و برای این موضوع مبلغ 25 میلیون ریال وجه نقد پرداخت کرده اما با وجود گذشت مدتی طولانی هیچ اقدامی انجام نشده است.
سرهنگ ذوالفقاری افزود: کارآگاهان دایره مبارزه با جعل و کلاهبرداری با راهنمایی شاکی متهم را که دارای چندین فقره سابقه کیفری است، دیروز شناسایی و در اقدامی غافلگیرانه دستگیر کردند.
وی تصریح کرد: متهم 45 ساله که اهل یکی از شهرهای شمال استان است در ابتدا منکر هرگونه بزه و رابطه با شاکی بود که در ادامه در مواجهه با مستندات جمع‌آوری شده پلیس به بزه ارتکابی مبنی بر جعل عنوان وکالت اعتراف کرد.
متهم پس از بازجویی‌های تکمیلی با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شد.
 
دستگیری تهیه کنندگان زعفران تقلبی در تربت حیدریه
اعضای یک گروه متخلف که اقدام به تهیه زعفران تقلبی و توزیع آن در سطح استان خراسان رضوی می کردند، دستگیر شدند.
به گزارش نوید خراسان به نقل از مرکز اطلاع رسانی پلیس خراسان رضوی، فرمانده انتظامی تربت حیدریه گفت: پلیس آگاهی شهرستان با کسب خبری در این خصوص موضوع را در دستور کار قرار داد.
سرهنگ اکبر آقابیگی افزود: ماموران ایستگاه بازرسی شهید شیردل کامه در بازرسی از یک خودرو سواری که از تربت حیدریه راهی مشهد بود، 24 کیلوگرم زعفران کشف کردند که پس از نمونه برداری مشخص شد تقلبی است.
وی گفت: 2 سرنشین 32 و 28 ساله خودرو به نام های رضا و حسین دستگیر شدند که در بازجویی ها به تقلبی بودن زعفران ها اعتراف کرده و اقرار کردند زعفران ها را با همدستی جوانی 37 ساله به نام ابراهیم تهیه کرده اند.
فرمانده انتظامی تربت حیدریه افزود: پس از دستگیری دیگر عضو گروه، سه متهم پرونده برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شدند.
 
برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
80
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft