ناریخ: دوشنبه 4 اردیبهشت 1396 - شناسه حبر: 19084

فرمانده تیپ مستقل پیاده 177 در تربت حیدریه: خط قرمز استقلال و تمامیت ارضی کشور 40 کیلومتر آنسوتر از مرزها است

فرمانده تیپ مستقل پیاده 177 در تربت حیدریه: خط قرمز استقلال و تمامیت ارضی کشور 40 کیلومتر آنسوتر از مرزها است

 

فرمانده تیپ مستقل پیاده 177 شهید محمدجعفر نصر اصفهانی ارتش در تربت حیدریه گفت: در ارزیابی که پارسال صورت گرفت این یگان نظامی رتبه نخست رزمایش بلیات را در بین یگان های نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی کسب کرد.

به گزارش نوید خراسان، سرهنگ ستاد حمید رضا جعفری در نشست خبری افزود: یگان بلیات در سال های اخیر در چارت تشکیلاتی نیروی زمینی ارتش ایجاد و در زمان وقوع حوادث طبیعی و غیرطبیعی در قالب نیروهای امدادی واکنش سریع وارد عمل می شوند که نیروهای این یگان پارسال در رزمایش کشوری حایز رتبه برتر شدند. .

وی اظهار کرد: پارسال همچنین رتبه دوم ارایه برنامه های آموزش قرآن و نیز بصیرت افزایی را در سطح یگان های نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی به خود اختصاص دادیم.

جعفری در بخش دیگری با بیان اینکه تیپ مستقل پیاده 177 شهید محمدجعفر نصر اصفهانی ارتش در تربت حیدریه در حکم تیپ یک لشکر 77 ثامن الائمه خراسان محسوب می شود، گفت: این یگان نظامی یک تیپ رزمی است که وظیفه سازمانی آن ارایه برنامه های آموزش های تخصصی اعم از تکنیک و تاکتیک است. .

وی افزود: بر این اساس امروز می توانیم با افتخار اعلام کنیم کلیه پرسنل این یگان نظامی در بالاترین وضعیت آموزشی و دفاعی در منطقه شمال شرق کشور قرار دارند و کوچکترین تحرکات دشمن در رصد نیروهای ما است.

جعفری خط قرمز استقلال و تمامیت ارضی کشور را 40 کیلومتر آنسوتر از مرزها عنوان و اظهار کرد: بر این اساس برنامه راهبردی ما آن نیست که منتظر بمانیم تا چهره دشمن در مرزها هویدا شود، بلکه کوچکترین رد و نشانه ای از دشمن در 40 کیلومتر فراتر از مرزها نیز، مرز ایران تلقی و به شدت با آن برخورد می کنیم.

وی در بخش دیگری به راهبردهای سه گانه نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: نهادینه کردن ولایتمداری و همچنین تبعیت محض از دستورات فرماندهی کل قوا، ارتقای سطح آمادگی رزمی و تحول در جذب نیرو و برنامه های آموزشی و نیز رسیدگی به وضعیت معیشت پرسنل عنوان این سه راهبرد کلی است.

جعفری در ادامه با بیان اینکه از 21 فروردین سالروز شهادت امیر سپهبد علی صیادشیرازی تا 29 فروردین . هفته ارتش نامگذاری شده است، افزود: غبارروبی مزار شهدا، شرکت در مراسم معنوی اعتکاف، انجام برنامه رژه یگان های نیروهای مسلح و سرکشی به خانواده معظم شاهد و ایثارگر ارتش، از جمله مهمترین برنامه های این هفته است.

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
30
پربیننده ترین خبرها
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft