ناریخ: یک شنبه 15 اسفند 1395 - شناسه حبر: 18517

در گفتگوی نوید خراسان با رئیس شورای شهر تربت حیدریه مطرح شد: استقبال از بهار، حق الجلسه اعضای شورا، حقوق عقب مانده کارگران و ادامه نهضت آسفالت

در گفتگوی نوید خراسان با رئیس شورای شهر تربت حیدریه مطرح شد: استقبال از بهار، حق الجلسه اعضای شورا، حقوق عقب مانده کارگران و ادامه نهضت آسفالت

 

شهر تربت حيدريه با شکوهتر از گذشته براي استقبال از بهار آماده مي شود.

نادر سليماني رئيس شوراي شهر اسلامي شهر تربت حیدریه در گفتگو با نوید خراسان گفت: به لطف خداوند و تلاش شهردار محترم و کارکنان عزيز شهرداري و پيگيريهاي شوراي اسلامي شهر همه ساله شادابي و نشاط در ايام نوروز در سطح شهر نمايان است و امسال نيز بيشتر از گذشته اين شادابي را شاهد خواهيم بود.

وی افزود: اميدواريم به همت پرسنل پر تلاش و کارگران عزيز در بخشهاي خدمات شهري، فضاي سبز، عمران، آسفالت و ترافيک امسال بيش از گذشته رضايت شهروندان حاصل گردد.

 سليماني در پاسخ به این سؤال که وضع مالی نامناسب شهرداری بر ارائه خدمات به شهروندان چه تاثیر داشته گفت: امسال وضع مالي نامناسبي بر شهرداري حاکم بود اما اين مشکل مانع از ارائه خدمات به شهروندان نگرديده و با برنامه ريزيهايي که صورت گرفته سعی کردیم بیشترین خدمات را به شهروندان ارائه نماییم.

 

با شکوهتر از گذشته به استقبال بهار و نوروز می رویم

رئیس شورای شهر در مورد اقدامات استقبال از بهار و نوروز نیز آنها را به شرح ذیل برشمرد:

 تعويض آيلند مياني بلوار امام خميني ( ره ) و زيباسازي از ميدان شهداء تا چهار راه امام، جدول گذاري و آسفالت بلوار باهنر از سمت پارک ملت تا پمپ بنزين ، پاکسازي و نرده گذاري بلوار امام رضا به طول300 متر ، لکه گيري و آسفالت خيابان ها و ميادين ، خريد گل جهت بلوار ها ، پارکها و گل کاري بلوار ها و ميادين سطح شهر ، تکميل پارک فيروزه ، کف سازي باغ ملي ، آماده سازي پارک شهيد خاکسار جهت اسکان زائرين و مسافرين ، احداث حمام در پارک ملت و آماده نمودن، اصلاح نور پردازي و چراغهاي سطح شهر ، نصب المانهاي زياد گل در کليه فضاهاي شهري ، راه اندازي دفتر راهنماي مسافرين در پارک شهيد خاکسار و اجراي سکوي نشيمن جهت نصب چادر اقامتي ، پاکسازي و نظافت محلات با همکاري شوراياري محلات ، درختکاري در سطح وسيع در محلات ، اقداماتي است که براي استقبال از بهار انجام خواهد شد.

 

نهضت آسفالت ادامه می یابد

از نادر سلیمانی پرسیدیم با توجه به اینکه شهروندان نسبت به گذشته امسال رضايتمندي بيشتري از وضع آسفالت داشتند آيا اين کار در آينده هم ادامه خواهد داشت؟ گفت: همانطور که ميدانيد سال 95 به سال نهضت آسفالت معروف بود و اقدامات زيادي در خيابانهاي اصلي و کوچه ها صورت گرفت بطوريکه استاندار محترم در سفري که به اين شهرستان داشتند به اينجانب فرمودند که خيلي وضع خيابانهاي تربت تغيير کرده. در سال آتي نیز بستگي به وضعيت مالي شهرداري دارد اما عزم شوراي اسلامي شهر و شهرداري بر اين است که عليرغم همه کمبود ها و مشکلات، با مشارکت شهروندان نهضت آسفالت ادامه داشته باشد.

 

شهرداری باید فکری به حال نیروهای مازادش بکند

رئیس شورای شهر در مورد وضعيت مالي شهرداري و عقب افتادگي حقوق کارگران گفت:

اکثر شهرداريها از نظر مالي وضعيت مناسبي ندارند. عقب افتادگي حقوق هم فراگير است در تربت هم ما با اين مشکل مواجه هستيم. سه ماه حقوق کارگران پرداخت نشده و با عيدي و پاداش تا آخر اسفند شهرداري بايد 5 ماه حقوق پرداخت کند. در حــال حاضر تعداد 452 نفر در بخش خدمات شهري و فضاي سبز و 251 نفر در شهرداري مشغول کار هستند  که ماهيانه بايد مبلغ یک میلیارد و 510 میلیون          ريال به آنان حقوق پرداخت شود و این مبلغ بسيار بالايي است که شهرداري بايد مديريت کند و در خصوص کاهش نيروهاي مازاد اقدام کند.

 

جذب سرمایه گذار برای مجموعه سنتو در ترمینال و منطقه گردشگری پیشکوه

آقاي سليماني در خصوص جذب سرمايه گذار در شهر گفت: با افراد زيادي مذاکره شده که آمده اند و بازديدهاي فراواني داشته اند، همه براي سرمايه گذاري اعلام آمادگي کردند اما عليرغم قولهاي واقعي از سوي شورا و شهرداري براي همکاري، متاسفانه در عمل موفقيتي نبوده است. آخرين موردي که در دست اقدام است مربوط به طرح مجموعه سنتو در ترمينال مسافربري و منطقه گردشگري پيشکوه است. ما حداکثر تخفيفات را براي سرمايه گذار در ترمينال مسافربري در نظر گرفته ايم و برنامه ريزي براي توافق و انعقاد قرارداد در دست اقدام مي باشد. براي تشويق ديگر سرمايه گذاران اخيراً طرحي را در شورا مصوب کرديم که کليه متقاضيان براي احداث واحد ها و يا مجتمع هاي تفريحي گردشگري شامل: ( هتل، متل، مسافرخانه ، مهمانپذير ، هتل آپارتمان ) از عوارض صدور پروانه براي اين قسمت معاف گردند.

 

افتخار مي کنيم که کارهاي خوبي در شورا صورت گرفته

از آقاي سليماني پرسیدیم علت تلاشها و جنب و جوش بيشتر ششماهه اخیر در شورا و ارتباط بیشتر با مردم آيا بخاطر سال آخر کار شورا است يا بخاطر تغيير مديريت؟ وی گفت:البته از همان ابتداي ، عزم جدي براي کار وجود داشته و تلاش شده تا اقدامات شايسته اي صورت گيرد. در دوره مديريت بنده هم

اين عزم وجود دارد و تلاش ميکنيم تا با همکاري و هماهنگي با ساير اعضاي محترم شوراي اسلامي شهر سرعت کار را بيشتر کنيم و به لطف خداوند قدمهاي خوبي برداشته شده است. اميدوارم بتوانم گزارش قابل قبولي را در اين سال آخر به همشهريان عزيزم ارائه دهم. البته من خودم اعتقاد دارم که فرصتهائي را از دست داده ايم، مي توانستيم خدمات بيشتري را به شهروندان ارائه دهیم اما باز هم افتخار مي کنيم که کارهاي خوبي صورت گرفته، اما در خصوص ارتباط با شهروندان باید عرض کنم در همين مدت 5 ماه، در پنج محله شهر ميز خدمت تشکيل و شهردار ، معاونين و اعضاي محترم شوراي اسلامي شهر با حضور در جمع اهالي مشکلات آنان را بررسي و در همان جلسه نسبت به حل مشکل دستورات و اقدامات لازم انجام شده است.

 

حقوق دریافتی را همیشه به حساب شورا برگردانده ام

رئیس شورای اسلامی تربت حیدریه در مورد اینکه چرا حقوق اعضاي شوراي شهر متفاوت است؟ آيا حقوق رئيس شورا با ديگر اعضاء فرق مي کند گفت: به اعضاي محترم شوراي اسلامي شهر حقوق پرداخت نميشود حق الجلسه پرداخت مي شود که برابر قانون حداکثر حق جلسه در هر ماه 50 ساعت است، بعضي از اعضاء خيلي بيشتر از اين تعداد ساعت فعاليت دارند و بعضي هم با توجه به کارهاي ديگري که انجام مي دهند کمتر در جلسات شورا و کميسيونها و ديگر جلسات حضور پيدا مي کنند پس مبلغ کمتري دريـافت مي کنند . از ابتداي شوراي چهارم اگر چه کارکرد رئيس شورا خيلي بيشتر از ديگر اعضاي محترم شورا مي باشد اما همچون ديگر اعضاء 50 ساعت حق الجلسه را دريافت مي کردند و در حال حاضر هم اين موضوع ادامه دارد. اينجانب بيش از يکسال است که هر وقت حق الجلسه را به حساب من واريز  کرده اند آن مبلغ را به حساب شورا مسترد نموده ام و متعهد شده ام تا زماني که حقوق کارگران شهرداري پرداخت نگردد من حق الجلسات را دريافت نخواهم کرد.

 

اگر کار خلافي از سوي هر کس صورت گرفته بايد پيگيري شود

وی  در مورد سؤالاتی که از سوي شهروندان در خصوص توافق ملک فلکه کاشاني مطرح ميشود گفت: در خصوص ملک فلکه کاشاني قبلاً هم به شهروندان عزيز اطلاع رساني شده اگر چه ضرورت خاصي براي توافق ملک وجود نداشته اما توافق شوراي شهر براي لايحه شهرداري محترم قانوني بوده که مدارک و مستندات آن موجود است و اينکه توافق در اول جلسه يا آخر جلسه صورت گيرد تفاوتي ندارد ماهم در شوراي شهر اعتقاد داريم که چنانچه کار خلافي از سوي هر کسي صورت گرفته باشد بايد پيگيري و برخورد جدي صورت گيرد .

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
30
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft