ناریخ: چهارشنبه 4 اسفند 1395 - شناسه حبر: 18440

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت حیدریه: مجتمع فرهنگی نیمه تمام تربت حیدریه، در گرو 45 میلیارد ریال اعتبار

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت حیدریه: مجتمع فرهنگی نیمه تمام تربت حیدریه، در گرو 45 میلیارد ریال اعتبار

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت حیدریه گفت: ساختمان اداری مجتمع فرهنگی، هنری تربت حیدریه با 65 درصد و ساختمان هنری آن با 30 درصد پیشرفت فیزیکی، رها شده و برای تکمیل آن به 45 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

محمد حسن زاده در گفت و گو با خبرنگار نوید خراسان، طولانی شدن مدت ساخت این طرح را موجب کاهش عمر بنا و رو به تخریب نهادن برخی از بخش های آن عنوان کرد و افزود: بتازگی با ارائه مستنداتی، تلاش کردیم تا از توان نماینده منطقه در مجلس، برای جلب توجه مراجع بالاتر و دریافت اعتبار لازم برای تکمیل این مجتمع بهره بگیریم.

وی گفت: در مستندسازی صورت گرفته، جمعیت شهرستان، سابقه فرهنگی و هنری این خطه و وضعیت نابسامان مجتمع با ارائه آمار دقیق، لحاظ شده تا توجه مسئولان و دست اندرکاران بودجه کشور به این منطقه معطوف شود.

حسن زاده افزود:عملیات اجرایی مجتمع فرهنگی هنری تربت حیدریه در سال 1386 در زمینی به گستره 9 و زیربنای چهار هزار مترمربع آغاز شده که وزارت راه و شهرسازی تا سال 93 حدود 26 میلیارد و 670 میلیون ریال برای آن هزینه کرده است.

وی گفت: از آن سال تاکنون نیز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان 10 میلیارد و 500 میلیون ریال صرف ادامه اجرای طرح کرده که البته هم اکنون سه میلیارد و 500 میلیون ریال بدهی دارد.

حسن زاده گفت: مجتمع در قالب 2 ساختمان اداری و هنری تعریف شده و در حال ساخت است که دارای 2 طبقه و شامل بخش اداری، سالن نمایش، کارگاه های آموزشی، دفاتر انجمن های 12 گانه فرهنگی، هنری و قرآنی، نگارخانه، کتابخانه تخصصی و آرشیوهای مرتبط است.

مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت حیدریه در بیان ضرورت ساخت و تکمیل مجتمع فرهنگی این شهر با بیان اینکه شهر 130 هزار نفری تربت حیدریه چهارمین شهر پرجمعیت خراسان رضوی بعد از مشهد، سبزوار و نیشابور است، اظهار کرد: برخی از شهرهای مزبور 30 آموزشگاه آزاد هنری دارند اما در تربت حیدریه تنها هشت باب آموزشگاه فعال است.

* سهم تربت حیدریه از بودجه فرهنگی تنها 80 میلیون ریال

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت حیدریه با اشاره به تخصیص تنها 10 درصد بودجه فرهنگی کشور به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سهم این شهرستان از این بودجه فقط 80 میلیون ریال است که باید بین 2 هزار نفر فعال عرصه فرهنگ و هنر توزیع شود.

حسن زاده افزود: هم اکنون 116 کانون فرهنگی هنری مساجد، 12 انجمن فرهنگی هنری، هشت موسسه فرهنگی قرآنی، چهار موسسه فرهنگی هنری که کارهای اجرایی انجام می دهند و هشت آموزشگاه آزاد هنری در شهرستان داریم که در حوزه های مختلف فرهنگی و هنری فعالیت دارند.

وی گفت: مشکلات این حوزه را زمانی می توان دریافت که بدانیم پای دلالان نیز به عرصه فرهنگ و هنر تربت حیدریه باز شده و آنان به هر شکلی که می خواهند با هنرمندان قرارداد می بندند.

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
3
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft