ناریخ: پنج شنبه 7 بهمن 1395 - شناسه حبر: 18316

جشنواره منطقه ای خاتون خورشید در تربت حیدریه برگزار می شود

جشنواره منطقه ای خاتون خورشید در تربت حیدریه برگزار می شود

جشنواره منطقه ای فرهنگی، هنری 'خاتون خورشید' زمستان امسال به میزبانی تربت حیدریه برگزار می شود.

به گزارش نوید خراسان به نقل از مدیر هنری و رسانه ای جشنواره، این جشنواره در شهرستان های تربت حیدریه، رشتخوار، زاوه و مه ولات برگزار می شود و آیین پایانی آن نیمه دوم اسفندماه در تربت حیدریه برپا خواهد شد.

میثم امانی هدف از برپایی این جشنواره را استمرار حرکت تحول آفرین هنر، ایجاد فضای همدلی، هم افزایی، تعامل فرهنگی و اجتماعی، اشاعه و ترویج فرهنگ منور فاطمی، گسترش فعالیت ‌های فرهنگی، هنری مرتبط با سیره معصومین بویژه حضرت فاطمه زهرا(س) و معرفی تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار منطبق بر فرهنگ ایرانی، اسلامی عنوان کرد.

وی با بیان اینکه جشنواره در بخش های قرآن کریم، پیامک ادبی، داستان کوتاه، شعر، عکس، فیلم کوتاه، موسیقی، هنرهای تجسمی و هنرهای نمایشی برگزار خواهد شد، گفت: موضوعات جشنواره شامل: شیوه زندگانی حضرت زهرا (س)، مادر، جایگاه و منزلت زن و عفاف و حجاب است.

به گفته وی در رشته هنرهای تجسمی، بخش ویژه نقاشی خط و پوستر با 2عنوان 'سوره کوثر' و فرازی از سخنان حضرت امام (ره) با مضمون 'تمام مقصد ما مکتب ماست' گنجانده شده است.

وی افزود: علاقه مندان به شرکت در جشنواره می توانند آثار خود را با کیفیت صوتی و تصویری مطلوب، بر روی لوح فشرده تا 30 بهمن به ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان های یاد شده ارسال کنند.

امانی گفت: متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر به سامانه جشنواره به نشانی اینترنتی khatoonkhorshid@gmail.com، سامانه پیام کوتاه: 30007546888888 و سامانه تلگرامی https://telegram.me/KhatoonKhorshid مراجعه کنند.

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
3
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft