ناریخ: پنج شنبه 7 بهمن 1395 - شناسه حبر: 18311

نقدی برمقاله«اقتصاد مقاومتی از شعار تاعمل»

نقدی برمقاله«اقتصاد مقاومتی از شعار تاعمل»

دکتر ابراهیم بخشوده(کارشناس ارشد برنامه ریزی)

در مقاله مندرج در صفحه 2 شماره 263هفته نامه نویدخراسان با عنوان«اقتصاد مقاومتی از شعار تاعمل» آنجا که نگارنده محترم مقاله با اشاره به بی تفاوتی جامعه از هدر رفتن حجم عظیمی از کاغذها بصورت قطعات کوچک آنهم برای نوبت دهی به مراجعین محترم بانکها یاد میکند تلنگری است بر هر شخصی که دلسوخته این مرزوبوم است،هشداری است بر ضمیر ناخودآگاه افرادی که وقتی متوجه این مهم میشوند فریاد بر آورده که:ای وای ؟!!!چه سرمایه ای از کف میرود و ما در خواب...به سر می بریم !!.

پیشنهاد می شود برای پی بردن به عمق هدر رفتن این سرمایه ملی، کافی است تا از طریق بانک مرکزی یا فرمانداری محترم در مرکز استان و در سه روز (اول  وسط  و آخر هفته ) از بانکها و دیگر سازمان ها و ارگانها و اداراتی که ازاین شیوه نوبت دهی استفاده می شود آمارگیری نمایند و آن وقت با دسته بندی آنها نسبت به تجزیه وتحلیل موضوع اقدام نمایند تا ابعاد موضوع ازحیث وسعت،وزن،حجم و...مشخص شود. دراین صورت است که قطعا مسئولین محترم منقلب و متغیر خواهند شد و مسلما به دنبال راه حل و چاره ای اصولی خواهند بود.

کشور ما از حیث منابع طبیعی و ذخائِر سطح الارضی و تحت الارضی شاید دهمین کشور جهان باشد، کشور ژاپن در همین قاره آسیا از این حیث شاید در مرتبه 96 قراربگیرد اما از بابت توسعه در مراحل تولید انبوه می باشد؟! کشوری که در بمباران هیروشیما باخاک یکسان شد، آنگاه دست بر زانویش گرفت و "قفنوس وار"از خاکستر بمباران قدعلم کرد و ازخاک به افلاک رسید؟!!!!

اینک ژاپن در سطح جهان کشوری توسعه یافته است به نحوی که اغلب ابرقدرتها در چنبره این الگوی توسعه یافته می چرخند و تولیدات و صنایع این کشور، محرک و چرخه کار و زندگی آنها می باشد.

دلیل این توسعه، پیشرفت و مطرح بودن در بین کشورهای صنعتی جهان چیست؟ یقینا چیزی به جز تخصص، تقید و تعهد آنها نسبت به مردم و کشور شان نخواهد بود زیرا مثالی است که می گویند:"ژاپنی خود را در ژاپن می بیند نه اینکه ژاپن را در خود ببیند"

حال که این هشدار وتلنگر از جانب نویسنده محترم مقاله «اقتصاد مقاومتی از شعار تاعمل» به وسلیه هفته نامه محترم نوید خراسان مطرح گردیده است موضوع را به فال نیک و جدی باید گرفت و مورد مداقه و امعان نظر قرار داد، باشد که انشاا...مورد توجه دولتمردان نیز قرار گیرد و راه و چاره و تدبیری اساسی و اصولی برای این موارد اندیشیده شود تا از ضرر و زیان و هدر رفتن سرمایه ملی بیش از این که هست جلوگیری شود.

به ضرس قاطع در این چاره اندیش و هشدار یقینا هفته نامه محترم نوید خراسان که پیوسته در این مسائِل پیشقدم و پیگیر می باشد موضوع را تا حصول نتیجه دنبال خواهد کرد.والسلام

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
2
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft