ناریخ: دوشنبه 17 آبان 1395 - شناسه حبر: 17200

برگزاری کنفرانس ملی«دانشگاه محور توسعه» همزمان با هفته پژوهش در دانشگاه پیام نور تربت حیدریه

برگزاری کنفرانس ملی«دانشگاه محور توسعه» همزمان با هفته پژوهش در دانشگاه پیام نور تربت حیدریه

دکتر پیروزی در گفتگو با نوید خراسان اعلام کرد:

برگزاری کنفرانس ملی«دانشگاه محور توسعه» همزمان با هفته پژوهش در دانشگاه پیام نور تربت حیدریه

دکتر داوود پیروزی عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور و دارای مدرک دکتری ph.d رشته مدیریت بازاریابی می باشد. وی هم اکنون به عنوان سرپرست دانشگاه پیام نور تربت حیدریه انجام وظیفه می نماید.

هفته نامه نوید خراسان برای آشنایی با فعالیتها،امکانات و برنامه های انجام شده و در دست اقدام این دانشگاه گفتگویی با رئیس دانشگاه انجام داده که در ذیل می خوانید.

* سابقه دانشگاه پیام نور تربت حیدریه چقدر است و این مرکز دانشگاهی چه امکاناتی دارد؟

دانشگاه پیام نور تربت حیدریه قدیمی ترین مرکز دانشگاهی شهرستان و جزء با سابقه ترین مرکز دانشگاهی سطح استان خراسان رضوی می باشد.

ساخت اين دانشگاه در فضايي با مساحت 11 هكتار در سال 1369 در شهرک ولیعصر آغاز گرديد و در سال 1376 با همت مسئولین وقت دانشگاه به اتمام رسيد. این دانشگاه دارای4400 مترفضای آموزشی،   1200متر فضای ورزشی،500 متر فضای آزمایشگاهی، 160مترفضای استاد سرا،300 متر سلف سرویس و   800 متر فضای فرهنگی که شامل: سالن کنفرانس و سالن همایش است می باشد.در حال حاضر نيز یکی از  بزرگترين سالنهای  ورزشي در ضلع شرقي دانشگاه با زير بناي 2500 متر مربع در حال ساخت است که 

دانشگاه دارای مجهز ترین آزمایشگاههای شیمی در حوزه دانشگاهی شهرستان و دانشگاههای پیام نور خراسان رضوی بوده و یکی از مجهز ترین مراکز دانشگاهی در آزمایشگاههای زیست،فیزیک و کشاورزی می باشد.

دانشگاه پيام نور مركز تربت حيدري در حال حاضر با تعداد45 رشته كارشناسي پيوسته و 4رشته كارشناسي ارشد(شیمی،کشاورزی،روانشناسی،زبانشناسی)زمينه تحصيل 2800 دانشجو را از طريق آزمون سراسري، فراگير، بدون آزمون و با آزمون فراهم نموده است.

* دانشگاه پیام نور تربت حیدریه برای ارتقاء سطح علمی،پژوهشی و فرهنگی چه برنامه هایی دارد؟

خوشحال هستیم که توانسته ایم در حوزه توسعه علم و دانش و عدالت آموزشی به نوبه خود تأثیر خوبی در جامعه دانشگاهی شهرستان داشته باشیم. طبق تعاریف سازمانهای جهانی و به خصوص یونسکو، دانشگاهها سه وظیفه اصلی دارند که شامل: ارتقاء و افزایش دانش بشری، تربیت نیروهای متخصص و ارتقاء سطح علمی و فرهنگی می باشد که از این میان دانشگاه پیام نور بنا به نوع رسالت و خصوصیاتش در بعد سوم و همسو با شعار"آموزش برای همه،همه جا و وهمه وقت" فعالیت گسترده تری دارد.

ما در دانشگاه پیام نور تربت حیدریه و در راستای سیاستهای دانشگاه تمام فعالیت خودمان را در سه حوزه علمی و پژوهشی ،فرهنگی و ارتقاءسطح امکانات دانشگاه متمرکز نموده ایم.

با اتکاءبه خداوند متعال و با توجه به اهداف تعیین شده در حوزه پژوهشی، در اولین گام و برای اولین بار در دانشگاه پیام نور شهرستان تربت حیدریه کنفرانس ملی "دانشگاه محور توسعه"در تاریخ  25 آذر ماه امسال همزمان با هفته پژوهش برگزار خواهد شد. همین جا به اطلاع میرسانم علاقه مندان به حوزه پژوهش میتوانند یافته های علمی خود را در این فستیوال علمی شهرستان تا تاریخ10 آذرماه به وب سایت WWW.UDD2016.IR  ارسال نمایند.

 افتتاح دفتر کالج زبان دانشگاه پیام نور خراسان رضوی در مرکز تربت حیدریه از دیگر فعالیت ها ی علمی و پژوهشی دانشگاه می باشد که علاقه مندان به یادگیری زبانهای خارجه می توانند با ثبت نام در کلاسهای کالج از مدرک معتبر پیام نور بهره مند شوند.

انجام مقدمات تأسیس شرکت دانش بنیان با همکاری اعضای علمی دانشگاه و اساتید محترم برای اولین بار در دانشگاههای پیام نور خراسان رضوی گام بلند دانشگاه پیام نور تربت حیدریه در راستای اهداف پژوهشی می باشد که امیدواریم با توجه به برنامه ریزی در 2 ماه آینده ،تلاشهای دانشگاه و اساتید محترم به ثمر بنشیند.

افزایش رشته های کارشناسی ارشد،ارتقاءسطح علمی دانشگاه و حرکت به سمت نیاز جامعه یعنی پژوهش و تبدیل علم به ثروت از مقاصد و اهداف دانشگاه پیام نور تربت حیدریه می باشد.

در حوزه فرهنگی با توجه به اینکه دانشگاه تنها وظیفه آموزشی ندارد و وظیفه فرهنگی سنگینی به عهده آن می باشد،فعالیتها و اهدافی در جهت افزایش میزان شور و بالندگی دانشجویان مشخص شده است.

راه اندازی کرسی های نقد و نظریه پردازی و آزاد اندیشی از جمله موضوعات بنیادی و مبنایی همچون سبک زندگی،اقتصاد مقاومتی،تاثیر پذیری روابط دانشجو با توجه به فضای سایبری که رهبر معظم انقلاب نیز به این موارد توجه ویژه ای داشته اند و همچنین توجه به نیازهای اجتماعی آینده دانشجویان و در حقیقت آماده کردن قشر دانشجو جهت ورود به جامعه از طریق تشکلهای دانشجویی،انجمنهای دانشجویی و برگزاری کارگاههای فرهنگی از مهمترین اهداف فرهنگی دانشگاه پیام نور تربت حیدریه می باشد.

 

*برنامه های آتی و در دست اقدام دانشگاه در راستای ارتقاء شاخص های توسعه شهرستان در حوزه های مختلف چیست؟

**طبق تفاهم نامه منعقده بین دانشگاه و سازمان مدیریت و برنامه ریزی، آموزش ضمن خدمت کارکنان دولت به دانشگاه پیام نور تفویض شده است که باید به صورت ویژه از این ظرفیت بی نظیر استفاده گردد.

ارائه آموزشهای تخصصی و تربیت علمی نیروی انسانی فعال در عرصه صنعت با توجه به تفاهم نامه میان دانشگاه پیام نور و خانه صنعت و معدن خراسان رضوی،برگزاری دوره های آموزش عالی،راه اندازی اولین مجله دانشگاهی اقتصاد مقاومتی و راه اندازی مرکز نوآوری و رشد جهت حمایت از طرح ها و ایده های دانش بنیان از دیگر برنامه های آینده دانشگاه پیام نور تربت حیدریه می باشد.

*و کلام آخر؟

در پایان  ضمن تشکر از همکاری همه همکاران دانشگاه،اعم از همکاران علمی و اداری که در جهت تحقق اهداف دانشگاه تلاش می نمایند، امیدواریم در راستای اهداف مقدس نظام جمهوری اسلامی گامهای موثری برداشته باشیم.

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
3
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft