ناریخ: یک شنبه 18 مهر 1395 - شناسه حبر: 17087

گرد و غبار موتورسواران خراسان رضوی در چشم تربتی ها

گرد و غبار موتورسواران خراسان رضوی در چشم تربتی ها

علیرضاحسینی مقدم

مسابقات موتورسواری موتور کراس استان خراسان رضوی، جام ولایت، در تربت حیدریه برگزار شد، اما در این بین آنچه بیش از این مسابقات به چشم آمد، گرد و غبار ناشی از کیفیت نامناسب پیست موتورسواری تربت حیدریه بود.

به گزارش نوید خراسان، شاید جمعیت مشتاقی که از نخستین ساعات بامداد برای تماشای این مسابقه پرهیجان به پیست موتورسواری بوستان پیشکوه آمده بودند، اگر می دانستند باید در یک فضای گردآلود به تماشای این رقابتها بایستند، دست کم ماسکی برای خود دست و پا می کردند.

شاید نیز به همین خاطر بود که از بین مسئولان شهرستان، تنها شهردار، معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار و رئیس اداره ورزش و جوانان تربت حیدریه بودند که با سمفونی 'خس خس گلو' از نزدیک نظاره گر این رقابت مهیج غبارناک بودند.

از بین تماشاچیان بانویی 60 ساله که به علت گرد و خاک فروخورده، صدایش به زحمت درمی آمد، به خبرنگار ما گفت: پسر همسایه ما از نعمت مادر محروم است و امروز از من خواست برایش مادری کنم و برای دیدن رقابتش اینجا بیایم.

وی افزود: تصور می کنم بعد از پایان مسابقات او نیز باید در حق من فرزندی کرده و مرا با موتورش فورا از این مهلکه نجات دهد.

رئیس هیات موتورسواری و اتومبیلرانی کاشمر که به همراه یک تیم 6 نفره به تربت حیدریه آمده بود، به خبرنگار نوید خراسان گفت: اغلب پیست های موتورسواری ایران، به جز در شهرهای بزرگ، وضعیت مناسبی ندارند و این وظیفه ماست تا آن را برای روز مسابقه ساماندهی کنیم.

جواد داودی افزود: مسئولان برگزارکننده مسابقه باید امروز ابتدا زمین رقابت را دو بار آبیاری می کردند تا کاملا گل آلود شود و پس از آن برای پیشگیری از لغزیدن موتورها، شن پاشی می کردند که چنین نکردند.

رئیس هیات موتورسواری و اتومبیلرانی تربت حیدریه به خبرنگار نویدگفت: زمین پیست موتورسواری پنج هزار متر مساحت دارد که 10 سال پیش افتتاح شده و امسال آن را بازسازی کردیم و تاکنون با صرف 400 میلیون ریال 14 تپه پرش در آن ایجاد کرده ایم.

ایمان ناصری با بیان اینکه پیش تر نیز یک میلیارد ریال صرف ساماندهی این زمین شدده بود، افزود: هزینه آسفالت ورودی پیست را نیز شهرداری و تا حدودی اداره راه و شهرسازی متقبل شده اند.

وی با انتقاد از نبود حامی مالی و عدم تخصیص اعتبارات دولتی به این بخش، گفت: حتی هزینه پذیرایی از ورزشکاران را نیز من و برخی از اعضای هیات پرداخته کرده ایم.

وی به ضعف بنیه فنی و امکانات دیگر هیات پرداخت و گفت: 15 تا 20 موتورسوار و اتومبیلران در رشته های کراس، تریل و ریس در این شهرستان مشغول کار هستند، ولی به علت محدودیت امکانات، جوانان موتورسواری و تک چرخ زدن در خیابان ها یا جاده بوستان پیشکوه را بر حضور در این پیست ترجیح می دهند.

ناصری افزود: البته بتازگی شهرداری زمین دیگری به مساحت 2 هکتار در منطقه بوستان ثامن را در اختیار ما گذاشته، اما احیای آن برای پیست آفرود و کارتینگ دست کم به 20 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

مسابقات موتورسواری موتور کراس استان خراسان رضوی، جام ولایت که روز جمعه با حضور 50 موتورسوار از شهرستان های گناباد، جوین، سبزوار، مشهد، نیشابور، تایباد، بجستان و تربت حیدریه برگزار شد با قهرمانی مشهد پایان یافت.

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
24
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft