ناریخ: یک شنبه 18 مهر 1395 - شناسه حبر: 17080

ما را به خیر تو امید نیست شر مرسان

 ما را به خیر تو امید نیست شر مرسان

 سخنی با وزیر آموزش و پرورش؛

 ما را به خیر تو امید نیست شر مرسان

می دانید و می دانیم تا مردم برنامه های سرگرم کننده «باری به هر جهت» و « الکی خوش» را در قاب تلویزیون تصنعی به تماشا بنشینند جز تحقیر جامعه فرهنگی و قشر فرهیخته معلم چیزی دستگیرمان نمی شود.

آری آقای وزیر محترم: برنامه دورهمی را حتما می بینید ولی خود را به خواب بزنید شایسته تر است، حتما سؤالات کلیشه ای مجری محترم را هم از مهمانانی که به میزبانی برنامه می آیند می شنوید که حجم دریافت نقدینگی آنان کمتر از حقوق نجومی بعضی مسئولان نیست. اگر چه تلاش طنز گونه برنامه شاید بیان برخی از معضلات جامعه را به رخ مسئولان بکشد اما بیش از آنچه انتظار است اتفاق می افتد. مگر معلم هنرمند نیست، مگر معلمی هنر نیست، شما که فریادتان گوش فلک را کر کرده که: معلمی  هنر است و عشق است و جانشین پیامبر ، چرا به اندازه یک پنجاهم دریافتی خانم یا آقای هنرمند دعوت شده به برنامه دور همی برایش ارزش مادی قائل نیستید؟!! چرا در برنامه دورهمی از میزان دریافتی آنها مرتب پرسش می شود؟ ولی چرا از میزان دریافتی یک معلم صحبت به میان نمی آید؟!

چرا معلم را به برنامه دورهمی دعوت نمی کنید تا جامعه هم از دریافتهای نجومی معلم آگاه شود؟!! می ترسید خوابتان مشوش شود؟ ما ر ا در دولت امید به شما وزیر محترم امیدی نیست.

شاید هم تفکر مسئولان گذشته و توصیه آنان را جدی گرفتید وبه قول معروف:«پدرم روضه رضوان به دو گندم بفروخت/ ناخلف باشم اگر به جُوی نفروشم» و می خواید به رسم امانت داری تحقیر جامعه فرهنگی را نهادینه کنید؟ چرا یأس و نا امیدی را در جامعه تزریق می کنید؟ و نسبت به حرفه مقدس معلمی آنچنان بدبینی بوجود می آورید که در پاسخ پرسش حرف شما چیست؟ سر در گریبان فرو بریم، چون شما به عنوان نماینده جامعه فرهنگی لب فرو بسته و سکوت نموده اید این اتفاقات شیرین را شاهدیم.

 نمایندگان معززی که قبل از ورود به مجلس چه رجز خوانی هایی در حمایت از معلم در صحنه ی تأتر تبلیقاتی خود به نمایش گذاشتید، اینقدر سعی در توجیه و دعوت به مصلحت اندیشی نکنیدو سؤال و استیضاح وزیر آموزش و پرورش را رها نکنید.

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
40
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft