ناریخ: چهارشنبه 24 شهریور 1395 - شناسه حبر: 16792

هشدارهای پلیس فتا

هشدارهای پلیس فتا

هشدار مهم به دارندگان گوشي اپل!

شركت اپل استفاده كنندگان گوشي تلفن همراه اپل كه اي دي خود را به واسطه كارتهاي بازاري فعال نموده اند را سارق شناخته و در بلك ليست خود قرار مي دهد.

رييس پليس فتا استان خراسان رضوي با اعلام خبر فوق به نوید خراسان،در هشدار تازه اي به دارندگان گوشي اپل گفت: با توجه به ارجاع تعدادي پرونده و حضور شكات در پليس فتا استان مبني بر از كار افتادن گوشي تلفن همراه اپل يا به اصطلاح قفل شدن آن، رسيدگي به موضوع در دستور كار كارشناسان پليس فتا استان قرار گرفت و كارشناسان پليس فتا پس از بررسي هاي اوليه و اقدامات فني صورت گرفته متوجه علت اصلي از كار افتادن گوشي هاي مذكور شدند.

سرهنگ جهانشيري افزود: با توجه موضوع مشتركي كه در تمامي گوشي هاي از كارافتاده دريافت شده بود مشخص شد كاربران تمامي اين گوشي ها به يك روش اقدام به فعال سازي اپل اي دي گوشي نموده اند.

اين مقام انتظامي تصريح كرد: كاربران گوشي اپل جهت دانلود نرم افزار و استفاده از امکانات گوشي هاي شرکت موصوف ((APPLE( (IPHONE نياز به ثبت گوشي ورجيستر شدن در سايت APPLE  دارند. با توجه به محدوديت هاي اعمال شده از سوي آن شرکت براي دامنه هاي ايراني، شرکتي در تهران با استفاده از ربات هاي نرم افزاري اقدام به ثبت وفروش اپل اي دي( APPLEID )در قالب کارت نموده است که در آن آدرس ايميل و پسورد مربوطه جهت رجيستر نمودن گوشي هاي IPHONE ارائه نموده است ليکن به دلايل نامشخص من جمله عدم اطلاع رساني کافي و پشتيباني نامناسب از خريداران کارت هايAPPLEID   موجب غير فعال شدن گوشي هاي مذکور گرديده. به استناد نامه واصله از اتحاديه صنف خدمات تلفن همراه، فقط در مشهد بيش از 10 هزار کارت APPLEID  عرضه شده که حدود 600 الي 3000 گوشي دچار مشکل يا غيرفعال شده است که به همين دليل اتحاديه ضمن صدور بخشنامه اي از تاريخ 25/3/95 به کليه اعضاء فروش اين گونه کارت ها را ممنوع اعلام نموده است.

توصيه پيشگيرانه تا قبل از از كار افتادن گوشي تلفن همراه اپل به دارندگان گوشي اپل

مهندس افشين اكبري رييس اتحاديه صنف تلفن همراه با توجه به قيمت گوشي اپل(مبلغي در حدود 15 ميليون ريال تا 25 ميليون ريال ) كه داراي امكاناتي از جمله اي كلود يا همان تخصيص فضاي ابري در ذخيره سازي اطلاعات تلفن همراه مي باشد به دارندگان گوشي اپل كه اپل اي دي گوشي شان را توسط اين گونه كارتها فعال كرده اند هشدار داد: تا قبل از بلاك شدن توسط شركت اپل  بلافاصله به سايت مراجعه و از طريق اينترنت و كامپيوتر شخصي اقدام به تعويض ايميل پشتيبان و اپل اي دي خود نمايند.

توصيه ديگر اكبري در اين رابطه به شهروندان حاكي از اين است كه اگر گوشي تلفن همراه اپل خود را به طريق گفته شده فعال نموده ايد ، به بخش تنظيمات گوشي رفته و اين خدمات را قطع نموده و جهت آموزش توسط اينترنت روش فعال سازي صحيح آن را فرا گيرند.

در نهايت افرادي كه تجربه تلخ قرار گرفتن در ليست سياه اپل را تجربه كردهه اند به واسطه فعال نمودن كارتهاي بازاري مي توانند با در دست داشتن فاكتور همان فروشگاه ، به مكان فروشگاه خريداري شده مراجعه تا رفع انسداد شده و از بلك ليست شركت اپل خارج شوند.

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
8
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft